Sign In

 Basından

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık (Rusça) Bölüm Başkanı, şair Ataol Behramoğlu’na Avrupa Bilim, Sanat ve Edebiyat Akademisi (Academié Européenne des Sciences, Arts & Lettres) üyeliği verildi.
Uluslararası Etiket Tasarım Yarışması'nda Birinciliği İstanbul Aydın Üniversitesi Kazandı.
İAÜ PR Atölyesi Öğrencilerinden Halkla İlişkiler Sektörüne ve Kamuoyuna Açık Mektup: “Mesleğimin Farkında Ol!”
İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim İhracatında Bu Sene de Öncü
İstanbul Aydın Üniversitesi Dünya Arapça Günü Festivali Kutlama Programı - 18 Aralık 2017
ICDET 2017- 3 . Uluslararası Eğitim, Uzaktan Eğitim ve Eğitim Teknolojileri Kongresi
Öğr. Gör. Arta Fejzullahu "International Short Courses for Promoting Student Mobility" başlıklı sunumu ile EURIE 2017’de konuşmacı olarak yer almıştır.
Galeri Aydın’da açılan seramik ve cam sanatçısı Yasemin Yarol’un yaptığı kişisel çalışmaları içeren ‘’Sosyal Yaşam (!)’ sergisi, ekonomik ve sosyal baskılar altında olan insanın kapana sıkışmış yaşamına göndermeler yapıyor.
“Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencileri Sektörle Buluşuyor” etkinlikler dizisinin beşincisi 23 Mart günü saat 14:00’te Turuncu Salon’da gerçekleştirilecek.
İstanbul Aydın Üniversitesi, Türkiye’nin en önemli sorunlarından trafik güvenliği ile ilgili son derece önemli bir panele ev sahipliği yaptı. Etkinlik boyunca üniversite bahçesinde yer alan emniyet kemeri simülatörü ise büyük ilgi gördü.
İAÜ Moda ve Tekstil Tasarımı öğrencileriyle bir araya gelen yesilyama.com kurucusu İrem Yanpar Coşdan, sürdürülebilir üretimin tüketicinin de tercihleri üzerinden şekilleneceği mesajı verirken
Uzun süreli stresin ağız ve diş bakımını olumsuz etkileyerek ağız ve diş hastalıklarına neden olduğuna vurgu yapan İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esra Somtürk
İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri beyaz önlüklerini ilk defa 14 Mart Tıp Bayramı’nda giydiler.
İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım öğrencileriyle buluşan Excel İletişim ve Algı Yönetimi CEO’su Burçak Taşkın Yurdakul, halkla ilişkilerin iletişim alanında önemli bir rol üstlendiğine dikkat çekerken
Dünyada yalnızca Güneybatı Anadolu ile Rodos ve Kıbrıs Adası’nda yayılış gösteren Anadolu’nun endemik türü Sığla Ağacı’nın evrimsel süreçte geçirdiği tüm ekolojik ve sosyolojik temellere dikkat çeken Ekolog Dr. Okan Ürker
İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Güney Kore KoreaTech Üniversitesi ile yaptığı işbirliği çerçevesinde 3 haftalık kış okuluna burs ile katılma hakkı kazanan İAÜ öğrencileri, Güney Kore’de bir kez daha Türk bayrağını dalgalandırdılar.
Havacılık sektöründe kurumsal iletişimin yeri üzerine İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileriyle bilgi paylaşımında bulunan Onur Air Kurumsal İletişim Direktörü Rauf Gerz, artık her sektörün kurumsal iletişime ihtiyaç duyduğunu söyledi.
Franchising Derneği (UFRAD) Başkanı Dr. Mustafa Aydın, “Bütün çabalara rağmen Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye sahip olduğu gerçeğini değiştiremiyorlar” dedi.
KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün İAÜ Öğrencilerine Kıbrıs Sorunu’nu Anlattı: “Çözüm Olmazsa KKTC Yoluna Devam Eder!”
İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım Programı öğrencileri, 3 Mart’ta ‘Ünteks Grup Boya Baskı Apre’ firmasına inceleme gezisi gerçekleştirdi
TİGSİAD Başkanı İrfan Özhamaratlı, kendi iş imkanını yaratan iç giyim sektöründe eğitim gören öğrencilerin bu anlamda yolunun açık olduğunu söyledi.
Global Restoran Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Bahar Özürün, İstanbul Aydın Üniversitesinde katıldığı konferansta KasapDöner’in kadın istihdamına verdiği destekleri anlattı.
Çevreye ve dünyaya büyük zararlar veren ve yavaş yavaş azalmaya başlayan fosil yakıtlar tüm dünyayı alternatif yakıt arayışına iterken, özellikle ulaşım alanında biyodizel ve biyobenzin alternatifleri öne çıkıyor.
İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesindeki Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Suriyeli göçmen öğrencilere yönelik Türkçe eğitimleri başladı. Öğrencilerin Türkiye’ye adaptasyonunun amaçlandığı eğitim projesi 11 ay sürecek.
İAÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri, Kuşadası’nda gerçekleştirilen Universiade 2017 Yarışması’nda 3 gümüş ve 2 bronz ödül aldı.
Galeri Aydın’da 2 Mart 2017 tarihinde açılacak Şevket Sönmez’in ‘Autotelic’ sergisi, sanatçının üniversite öğrencisi olduğu yıllardan günümüze son yirmi yılda ürettiği çalışmalardan seçilmiş bir çeşit ‘özet sergi’ niteliği taşıyor.
Uluslararası Mülteci Öğrenciler Eğitim Projesi “RESCUE”nun ilk toplantısı 14-15 Şubat’ta Roma’da gerçekleştirildi.
T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ile Kalem’den Klavye’ye Kalıp Projesi
Dünyanın önde gelen otomotiv firması Aston Martin’in Türkiye Direktörlüğü görevine 25 yaşında getirilen Erdem Gezer’i ‘Ekonomi Yönetimi ve Paranın Gücü’ adlı etkinlikte konuk ettik.
İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü öğrencileri tarafından geleneksel hale getirilen fotoğraf sergisinin beşincisi 20 Şubat’ta açıldı.
Türkiye’nin sahip olduğu en niş miraslarından tarihi çeşmeler vandalizm tehdidi altında. İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatma Sedes, Edirne’de yaptıkları çalışmalar sırasında duvar yazıları ve grafitilerle tahrip edilmiş birçok ta
Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan “Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı”nı değerlendiren İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Sedat Aybar, söz konusu programın tersine göçü özendirebileceğini söyledi
Konut sektöründe Emlak Konut GYO tarafından başlatılan, GYODER, KONUTDER ve diğer firmalar tarafından geliştirilen kampanyaları değerlendiren İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Sedat Aybar, kampanyaların kısa vadede sektörü ve genel
Her Cumartesi beIN Gurme kanalında yayınlanan “Ünişef” programı, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin konuğu oldu.
Paramedik Derneği ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen “III. Ulusal Üniralli” Paramedik Öğrencileri Ambulans Rallisi yarışmasına katıldılar.
8 – 11 Aralık 2016 - Tıbbi Görüntüleme Teknikerleri Öğrenci Kongresi'nin ilki 8 – 11 Aralık 2016 tarihleri arasında Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde gerçekleştirildi.
The 18th International INGED ELT Conference Hosted by İstanbul Aydın University, Preparatory School on 20, 21, 22 October 2017 İstanbul, Turkey
Mimari restorasyon öğrencileri, İstanbul’un farklı bölgelerinde bulunan tarihi cami, kule, dikili taş ve nişan taşlarını içeren incelemelerinden oluşan çalışmalarını sergiledi.
İplik sektörünün dünyadaki 2.büyük etkinliği olan 14. Uluslararası İplik Fuarı Beylikdüzü Tüyap ta düzenlendi.
"Deri’de Yüksek Ritm Mottosu" ile İstanbul Fuar Merkezinde Alleather – IDF İstanbul Deri Fuarı düzenledi
İstanbul Aydın Üniversitesi yeni bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Zafer Güngen Kişisel Sergisi 1-13 Şubat 2017
İAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü “Draping Exhibition” Sergisi
Atlas İstanbul Dergisinin 2016 sayısında, Üniversitemiz Öğr.Üyesi Yrd. Doç. Dr. Süleyman Balyemez’in görüşlerine yer vermiştir.
“Kara Ocak”ı anlatan fotoğraf sergisi, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğundan Konsolos Yadulla Paşayev ve Ataşe Ramiz Hacızade’nin de katılımıyla açıldı.
Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle enerji tasarrufunun püf noktalarını açıklayan Yrd. Doç. Dr. Filiz Katman, kompakt florasan lamba kullanıldığında yüzde 75’e varan oranlarda enerji tasarrufu yapılabildiğini ifade etti.
İstanbul Aydın Üniversitesi, bu yıl 8’incisi düzenlenen Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na damgasını vurdu. İAÜ standında sergilenen TÜBİTAK ödüllü elektrikli araç büyük ilgi çekti.
İstanbul Aydın Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünde öğrenim gören Ufuk Akkaya, Juniorshow Fuarı’nda birincilik ödülüne layık görüldü.
İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğrencilere verilen ödev, tarihi bir çeşmeyi yıkılmaktan kurtardı.
En İyi Kampüs Video Filmi Yarışması

güncelleme: 22.5.2017 14:44