Hukuk Fakültesi

2008 Yılı'nda kurulan İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi, kurulduğu tarihten bu yana hukuk eğitimine ve öğretisine yoğun bir şekilde katkıda bulunmaya devam etmektedir.  Mezun olan öğrencileri arasında, klasik hukuk meslekleri olan avukatlık, hakimlik ve savcılık yapan bir çok hukukçu vardır.

Bütün hukuk fakültelerindeki zorunlu derslerin yanında, yeni gelişen ve gelecekte yoğun uygulama alanına sahip olacak olan hukuk disiplinleri de seçimlik ders olarak  öğrencilere sunulmaktadır.  Amacımız ve misyonumuz, sağlam bir hukuk formasyonu almış, hukuki düşünce tarzını bilinçli refleks haline getirmiş hukukçular yetiştirmektir. Mezunlarımızın hukuk uygulamasına ve hukuk öğretisine yön vermesi, Fakülte'mizdeki eğitimin yapılandırılmasında en büyük dayanağımızdır.

Devamını​ Oku..​​​​​​​​​​​

güncelleme: 28.12.2023 17:51

  Dekanın Mesajı

İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin Sevgili Öğrencileri,

Değerli Müstakbel Meslektaşlarım,

İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi, sizlerin gelecekte Adalet Sistemimizin üç "sac ayağı" olan iddia, savunma ve yargı makamlarında görev yapıp, "adalet çarkının dişlileri"nden birisi olacağınızı düşünerek en iyi biçimde hukuk öğrenimi almanız için yapılandırılmış ve organize olmuştur.


Prof. Dr. Vahit Doğan​
Dekan

Duyurular

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi