Sign In

 Neden İAÜ


İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNİ TERCİH ETMEK İÇİN 10 SEBEP

İstanbul Aydın Üniversitesi, uzman akademik kadrosundan geniş burs yelpazesine, uluslararası işbirliklerinden son teknolojiyle donatılan altyapısına, sosyal, kültürel ve akademik aktivitelerinden mezunlarının iş bulma olanaklarına kadar tüm üniversite adaylarını cezbedecek özelliklere sahip. İstanbul’un merkezinde yer alan  büyük bir kampüste 40.000 öğrencisine yükseköğretim veriyor  ve toplam 40 binden fazla mezunu da iş dünyasında yerini almış bulunuyor.

1. Deneyimli Akademik Kadro
Bilimsel literatürdeki son gelişmeleri yakından takip ederek öğrencilere aktaran, alanında deneyimli,  uzman akademik kadrosuyla, dünya standartlarında yükseköğretim imkanı sağlıyor.

2. Geniş Burs Olanakları
Her 100 öğrencisinin 86’sına burs imkanı sunuyor. Normal öğrenim süresi boyunca burslarını kesintisiz devam ettiren üniversite, sadece kayıt esnasında değil, yükseköğretime devam ederken öğrencisine burs vermeye başlayan bir sisteme de sahip. Üniversite ayrıca, belli şartlara sahip öğrencilerine nakdi eğitim desteği de veriyor.

3. Yaygın Uluslararası Bağlantılar
Aralarında dünyanın en köklü ve başarılı üniversitelerinin de bulunduğu 450 üniversiteyle ikili işbirliği anlaşmalarına sahip. Erasmus, Mevlana ve Farabi gibi değişim programları başarıyla uygulanıyor.Ayrıca, bağlı olduğu Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) ve mezunlarına verdiği Diploma Eki sayesinde öğrencilerine tüm dünyada geçerli bir lisans diploması veriyor. İAÜ, toplam 4 bin 500’ü aşan uluslararası öğrenci sayısıyla, bu alanda Türkiye’de ilk tercih edilen üniversite konumunda.

4. Girişimcilik Vizyonu
İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde bulunan Incubation İstanbul - İAÜ Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi, inovatif fikri olan girişimcilere eğitim, mentorluk, akademik danışmanlık, ofis ve laboratuvar desteği veriyor. Son bir yıl içinde onlarca girişimcilik projesinin geliştirilmesi ve hızlandırılması konusunda çalışmalar yürütülen Kuluçka Merkezinde, kuluçkada olan girişim fikirleri, zamanla hayata geçiyor.

5. Modern Teknolojik Altyapı
En son teknolojik olanaklarla donatılmış toplam 165 uygulama laboratuvarı bulunuyor. Üniversite bünyesinde ayrıca, Türkiye’nin vakıf üniversiteleri arasında tek bir alanda kurulu en büyük teknoloji merkezi olan ve ağırlıklı olarak mühendislik öğrencilerinin kullandığı Prof. Dr. Aziz Sancar Teknoloji Merkezi de yer alıyor.
 
6. Aktif Sosyal İklim
Toplam 500 bin metrekareyi bulan kampüs alanı, dönem içinde gerçekleştirilen binden fazla akademik ve sosyal etkinlikleriyle üniversite adaylarına dolu dolu bir sosyal iklim sunuyor. İAÜ ayrıca, kapalı ve açık spor salonlarının yanında, iki ayrı fitness center ile öğrenciler sportif aktivitelerine devam ediyorlar.

7. Uygulamalı Eğitim Vizyonu
İstanbul Aydın Üniversitesi, “bilgiyi üretime dönüştürerek ekonomiye katma değer sağlama” misyonu çerçevesinde uygulama ağırlıklı eğitim modeli yürüten nadir üniversitelerden. Bologna Süreci çerçevesinde Yerinde Uygulama Koordinatörlüğü’nün yürüttüğü “Yerinde Uygulama” dersiyle öğrencilerine iş yaşamı içinde bulunma ve gerçek iş tecrübesi edinme fırsatı sunarken, aynı zamanda Türkiye ve dünyanın sayılı markalarıyla işbirliği içinde geliştirdiği sektör kurullarıyla öğrencilerini iş yaşamına hazırlıyor..

8. Doğrudan İşe Yerleştirme
Mezun Yerleştirme Koordinatörlüğü bünyesinde yürütülen başarılı çalışmalarla adeta “iş garantili üniversite” özelliğine sahip. Üniversiteden mezun olan öğrencilerin işe yerleşme oranı yüzde 85’lere dayanmış durumda.

9. Her Yönüyle Bir Sağlık Kampüsü
Özellikle sağlık alanında eğitim almayı düşünen öğrencilere büyük bir kompleks sunuyor. Üniversite; Tıp Fakültesi, Tıp Fakültesi Hastanesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi (Dentaydın), Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile vakıf üniversiteleri arasında 
Türkiye’nin en büyük sağlık eğitimi kampüsü olma yolunda ilerliyor.

10. Konforlu Yurt Olanakları
Beş yıldızlı otel konforuna sahip olan toplam 640 yatak kapasiteli İAÜ Kız Öğrenci Yurdu ve Yaşam Merkezi’nde, kablosuz internet erişiminden dijital TV yayınına kadar, gereksinim duyulabilecek her türlü olanak mevcut. Güvenliğin ön planda tutulduğu kompleks, giriş ve çıkışlarda kullanılan yüz tarama sisteminin yanında, 24 saat gece görüşlü kamera sistemi ile izleniyor ve profesyonel güvenlik ekibiyle korunuyor. Üniversite ayrıca, konumu itibarıyla öğrencilerine birçok özel ve devlet yurdundan yararlanma imkanı da sunuyor. 


güncelleme: 10.10.2017 20:21