Neden İAÜ

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİNİ TERCİH ETMEK İÇİN 10 SEBEP

İstanbul Aydın Üniversitesi, uzman akademik kadrosundan geniş burs yelpazesine, uluslararası işbirliklerinden son teknolojiyle donatılan altyapısına, sosyal, kültürel ve akademik aktivitelerinden mezunlarının iş bulma olanaklarına kadar tüm üniversite adaylarını cezbedecek özelliklere sahip. İstanbul'un merkezinde yer alan büyük bir kampüste 40.000 öğrencisine yükseköğretim veriyor ve toplam 45 binden fazla mezunu da iş dünyasında yerini almış bulunmaktadır.

 

1. Deneyimli Akademik Kadro

Bilimsel literatürdeki son gelişmeleri yakından takip ederek öğrencilere aktaran, alanında deneyimli,  uzman akademik kadrosuyla, dünya standartlarında yükseköğretim imkânı sağmaktadır.

 

2. Geniş Burs Olanakları

Her 100 öğrencisinin 86'sına burs imkânı sunuyor. Normal öğrenim süresi boyunca burslarını kesintisiz devam ettiren üniversite, sadece kayıt esnasında değil, yükseköğretime devam ederken öğrencisine burs vermeye başlayan bir sisteme de sahip. İstanbul Aydın Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler, çift anadal ve yandal programlarından ''Tam Burslu'' olarak faydalanırlar. Üniversite ayrıca, belli şartlara sahip öğrencilerine nakdi eğitim desteği de vermektedir.

 

3. Yaygın Uluslararası Bağlantılar

Aralarında dünyanın en köklü ve başarılı üniversitelerinin de bulunduğu 450 üniversiteyle ikili işbirliği anlaşmalarına sahip. Erasmus değişim programı başarıyla uygulanıyor. Ayrıca, bağlı olduğu Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) ve mezunlarına verdiği Diploma Eki sayesinde öğrencilerine tüm dünyada geçerli bir lisans diploması veriyor. Bu bağlamda İstanbul Aydın Üniversitesinde toplam 4000 den fazla uluslararası öğrenci bulunmaktadır.

 

4. Girişimcilik Vizyonu

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde bulunan Incubation İstanbul- İAÜ Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi, Biocube İstanbul ve TTC Chicago Kuluçka Merkezleri inovatif fikri olan girişimcilere eğitim, mentorluk, akademik danışmanlık, ofis ve laboratuvar desteği veriyor. Son bir yıl içinde onlarca girişimcilik projesinin geliştirilmesi ve hızlandırılması konusunda çalışmalar yürütülen Kuluçka Merkezlerinde,  girişim fikirleri zamanla hayata geçmektedir.

 

 

5. Modern Teknolojik Altyapı

En son teknolojik olanaklarla donatılmış toplam 165 uygulama laboratuvarı bulunuyor. Üniversite bünyesinde ayrıca, Türkiye'nin en seçkin multidisipliner üniversite teknoloji merkezi olan ve ağırlıklı olarak mühendislik öğrencilerinin kullandığı Prof. Dr. Aziz Sancar Teknoloji Merkezi de yer almaktadır.

 

6. Aktif Sosyal İklim

Toplam 500 bin metrekareyi bulan kampüs alanı, dönem içinde gerçekleştirilen binden fazla akademik ve sosyal etkinlikleriyle üniversite adaylarına dolu dolu bir sosyal iklim sunmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi ayrıca, kapalı ve açık spor salonlarının yanında, iki ayrı fitness center ile öğrencilerine sportif aktivitelerine devam etmeleri için imkânlar sunmaktadır.

 

7. Uygulamalı Eğitim Vizyonu

İstanbul Aydın Üniversitesi, "bilgiyi üretime dönüştürerek ekonomiye katma değer sağlama" misyonu çerçevesinde uygulama ağırlıklı eğitim modeli yürüten nadir üniversitelerden. Bologna Süreci çerçevesinde Yerinde Uygulama Koordinatörlüğü'nün yürüttüğü "Yerinde Uygulama" dersiyle öğrencilerine iş yaşamı içinde bulunma ve gerçek iş tecrübesi edinme fırsatı sunarken, aynı zamanda Türkiye ve dünyanın sayılı markalarıyla işbirliği içinde geliştirdiği sektör kurullarıyla öğrencilerini iş yaşamına hazırlamaktadır.

 

8. Doğrudan İşe Yerleştirme

Mezun Yerleştirme Koordinatörlüğü bünyesinde yürütülen başarılı çalışmalarla adeta "iş garantili üniversite" özelliğine sahip. Üniversiteden mezun olan öğrencilerin işe yerleşme oranı yüzde 85'lere ulaşmış durumdadır.

 

9. Her Yönüyle Bir Sağlık Kampüsü

Özellikle sağlık alanında eğitim almayı düşünen öğrencilere büyük bir kompleks sunuyor. Üniversite; Tıp Fakültesi, Tıp Fakültesi Hastanesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi (Dentaydın), Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve 27 Temel Tıp Bilimleri Laboratuvarları ile vakıf üniversiteleri arasında Türkiye'nin en büyük sağlık eğitimi kampüsü olma yolunda ilerliyor.

 

10. Konforlu Yurt Olanakları

Beş yıldızlı otel konforuna sahip olan toplam 640 yatak kapasiteli İAÜ Kız Öğrenci Yurdu ve Yaşam Merkezi'nde, kablosuz internet erişiminden dijital TV yayınına kadar, gereksinim duyulabilecek her türlü olanak mevcut. Güvenliğin ön planda tutulduğu kompleks, giriş ve çıkışlarda kullanılan yüz tarama sisteminin yanında, 24 saat gece görüşlü kamera sistemi ile izleniyor ve profesyonel güvenlik ekibiyle korunmaktadır. Üniversite ayrıca, konumu itibarıyla öğrencilerine birçok özel ve devlet yurdundan yararlanma imkânı da sunmaktadır. 

güncelleme: 4.1.2019 12:18