Başvuru Kayıt Kabul


2018 ÖSYS-YKS sonucu üniversitemize yerleşen siz değerli öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.
Kayıt işlemlerinizi 
tamamlamak için açıklamaları dikkatle okumanız ve aşağıda belirtilen tarihler arasında işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Kayıt işlemleri iki şekilde yapılacaktır.


a) E-Kayıt

b) Bireysel Başvuru İle Kayıt


2018 ÖSYS-YKS sonucu Üniversitemize yerleşen adaylar e-devlet üzerinden veya bireysel olarak aşağıda belirtilen tarihler arasında kayıt işlemlerini yapabilirler.

E-KAYIT UYGULAMASI İLE ÖSYS-YKS KESİN

KAYIT İŞLEMLERİ

E-Devlet üzerinden e-kayıt uygulaması; ÖSYM tarafından üniversitemize yerleştirilen öğrencilerin internet üzerinden kayıt yaptırmalarına imkân sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama ile öğrenciler herhangi bir belge teslimi yapmadan kayıt işlemlerini bulundukları yerden yapabilirler.

E-Devlet uygulaması üzerinden kayıt yaptıracak adaylar e-devlet şifresi (PTT şubelerinden alınabilir) ile https://ekayit.aydin.edu.tr adresinden giriş yaparak kayıt işlemlerini 16-21 Ağustos 2018 tarihleri arasında tamamlayabilirler. E-devlet üzerinden kayıt yaptırmış olan öğrencilerin Üniversitemize herhangi bir belge teslim etmelerine gerek yoktur.


*Engelli öğrenciler engel türü ve yüzdesini gösteren raporu Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na teslim edeceklerdir. 

*Sağlık raporu istenen veya özel yetenek sınavı ile öğrenci alan bölüm/programlara e-devlet uygulaması üzerinden kayıt işlemi yapılamayacaktır.


>> 2018 Kayıt Rehberi için tıklayınız

>> ekayit.aydin.edu.tr için tıklayınız.


güncelleme: 15.8.2019 14:41