Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

Çocuk Üniversitemiz; ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin ilgi duydukları bilimsel alanlarla ilgili güvenilir ve güncel bilgiyi, o alanda uzmanlaşmış bilim insanlarından almaları ve bilimsel bilgiye daha kolay erişebilmeleri, ilgi duydukları ve yetenekli oldukları alanların atölye çalışmaları ile öne çıkarılması; böylece meslek tercihinde bulunurken yapılan hataların önceden giderilmesi, özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin ailelerine gerekli bildirimin ve yönlendirmenin yapılması, öğrencilerin erken yaşta genç bilim insanı yetiştirme projelerine alınarak üstün donanımla yetiştirilmesi amacıyla kurulmuştur.

güncelleme: 6.6.2023 13:24

  Müdür Mesajı

Dünyadaki en önemli gücün yetişmiş insan gücü olması gerekliliği ile çıktığımız bu yolda İstanbul Aydın Çocuk Üniversitesi olarak sizlerin eğitim ve öğretim hayatlarınızda niteliklerinize ve beklentilerinize daha uygun tercihler yapabilmeniz için zenginleştirilmiş, öğrenme merakına dayalı bilimsel etkinliklerle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Burada yarışma ve sınavlardan uzak, özgür ve demokratik bir ortamda bilimin eğlenceli tarafları ile tanışmakta ve bilim insanı olma yolunda ilk adımlarınızı atmaktasınız.

Bu süreçte yanınızda hiçbir zorluktan yılmadan yürüyen ve sizlerin büyük başarılar elde etmesi için çabalayan aileleriniz var.  Bizler bunların farkındayız ve sizlerin gösterdiğiniz emeklerinizin, kararlarınızın ve yaratıcı düşüncelerinizin değerli olduğu bir dünya yaratmak adına buradayız. Bu bilinçle, ülkemizin yarınlarına, güçlü bireyler yetiştirerek katkı sağlamayı amaçlıyoruz.  

Çocuk Üniversitesinde aldığınız ve alacağınız eğitimlerle, güç kazanacak ve ne istediğini bilen gençler olarak geleceğinize yön vereceksiniz.

Hiçbir emek karşılıksız değildir. Geleceğimizin sizlerle şekillenmesi için her zaman yanınızdayız.

Sizleri çok seviyoruz ve en önemlisi çok değer veriyoruz.  ​


Duyurular

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi