Spor Bilimleri Fakültesi

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

Spor Yöneticiliği

Antrenörlük Eğitimi

Rekreasyon

güncelleme: 18.2.2020 16:47

  Dekanın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Sevgili Öğrenciler,

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde 2018 yılında kuruluşu tamamlanmış olan Fakültemizde 2019-2020 akademik yılına hep birlikte başlamış bulunmaktayız. Fakültemiz bünyesinde bulunan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi programlarıyla Beden Eğitimi ve Spor alanında spor bilimciler, spor uzmanları ve akademisyen yetiştirilmektedir.

Günümüzde ülkemiz ve dünyada fiziksel aktiviteye katılım oranının ne kadar yetersiz olduğu ve bunun sonucunda ortaya çıkan sağlık sorunları herkes tarafından bilinmektedir. İşte bu bağlamda, alanında insanlığa hizmet edecek her yönüyle donanımlı insan gücünün yetiştirilmesinin hedef alındığı Fakültemizde eğitim alan öğrencilerimiz, yaşam kalitesi yüksek ve sağlıklı toplumların yetiştirilmesinde, eğitilmesinde ve Türk sporunun kalkınmasında önemli rol oynayacaklardır.

Fakültemizdeki mevcut akademik kadro, üniversitemizin gelişmiş fiziki imkanları ve spora verilen büyük destek ile birlikte öğrencilerimizin eğitimi, konferans, panel, sempozyum gibi bilimsel etkinliklerle de desteklenmektedir.

Bu vesileyle, 2019-2020 akademik yılında herkese sağlık, huzur ve başarı dileklerimle aramıza yeni katılan öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum.

Saygı ve sevgilerimle.


Prof. Dr. Kemal TAMER
            DEKAN

Duyurular

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi