Spor Bilimleri Fakültesi

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

Spor Yöneticiliği

Antrenörlük Eğitimi

Rekreasyon

güncelleme: 7.12.2023 11:54

  Dekanın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Sevgili Öğrenciler,

İstanbul Aydın Üniversitesi'nde 2018 yılında kurulmuş olan Spor Bilimleri Fakültemizde 2023-2024 akademik yılına hep birlikte başlamış bulunmaktayız. Fakültemiz bünyesinde bulunan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi programlarıyla Beden Eğitimi ve Spor alanında öğretmen, spor uzmanı, spor bilimci ve akademisyen yetiştirilmektedir.

Günümüzde, ülkemiz ve dünyada fiziksel aktiviteye katılım oranının ne kadar yetersiz olduğu ve bunun sonucunda ortaya çıkan sağlık sorunları herkes tarafından bilinmektedir. İşte bu bağlamda, alanında insanlığa hizmet edecek her yönüyle donanımlı insan gücünün yetiştirilmesinin hedef alındığı Fakültemizde eğitim alan öğrencilerimiz, yaşam kalitesi yüksek ve sağlıklı toplumların yetiştirilmesinde, eğitilmesinde ve Türk sporunun kalkınmasında önemli rol oynayacaklardır.

Öğrencilerimizin eğitimi; Fakültemizdeki güçlü akademik kadro, üniversitemizin gelişmiş fiziki imkanları ve spor bilimlerine verilen destek ile birlikte konferans, panel, sempozyum gibi bilimsel etkinliklerle de desteklenmektedir.

Bu vesileyle, 2023-2024 akademik yılında herkese sağlık, huzur ve başarı dileklerimle aramıza yeni katılan öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum.

Saygılarımla.


Prof. Dr. Kemal TAMER

DEKANAydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi