İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMINA KAYIT YAPTIRAN TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE


  1. SEVİYE BELİRLEME VE MUAFİYET SINAVLARI: Eğitim dili İngilizce olan bölümlere kayıt yaptıracak veya gönüllü hazırlık eğitimi alacak öğrencilerimizin kayıt esnasında İngilizce Hazırlık Okulu masasına uğrayarak bilgi almaları ve D Blok giriş katı 2201-2202-2204-2205 no'lu laboratuvarlarda yapılacak olan İngilizce Muafiyet ve Seviye Belirleme sınavına girmeleri gerekmektedir.
  2. HENÜZ SEVİYE BELİRLEME SINAVINA GİRMEMİŞ OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE : Eğitim dili İngilizce olan bölümlere kayıt yaptıran veya gönüllü hazırlık eğitimi alacak öğrencilerimiz için İngilizce Muafiyet ve Seviye Belirleme Sınavları İngilizce Hazırlık Okulu Bahçelievler Kampüsünde Salı ve Perşembe Günleri saat 10.00 ve 14.00'de yapılmaktadır. Belirtilen günlerde sabah ya da öğleden sonra oturumlarından birine katılarak öğrencilerimiz sınavlarına girebilir.
  3. SEVİYE BELİRLEME SINAVI SONUCU B2 OLAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE : İngilizce Muafiyet ve Yerleştirme Sınavında B2 seviyesine gelen öğrenciler istedikleri takdirde her Cuma günü İngilizce Hazırlık Okulu Bahçelievler Kampüsünde saat 11.00 de "Writing" (Yazma Becerisini Ölçme) Sınavına, ardından saat 13.00 te "Speaking" (Konuşma Becerisini Ölçme) Sınavına gireceklerdir. Bu sınavlar sonucunda ortalama alınarak yapılan değerlendirmede "Başarılı" olan öğrenciler MUAF olabileceklerdir.
  4. E-KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE:   Eğitim dili İngilizce veya eğitim dili Türkçe olup gönüllü olarak İngilizce Hazırlık Programına          E-kayıt yaptıran öğrencilerin İngilizce Muafiyet ve Yerleştirme Sınavı 05 – 06 Ekim 2020 tarihlerinde 09.00 – 17.00 saatleri arasında Florya Halit Aydın Kampüsü D/blok giriş katı 2201-2202-2204-2205  no'lu laboratuvarlarında yapılacaktır.
  1. Tüm sınavlar  sosyal mesafe koşullarına uygun olarak seyreltilmiş oturma düzeninde maske takılarak yapılacaktır.
  2. Sınav örneğini görmek için lütfen bu sayfada sol tarafta bulunan "Yeterlilik-Muafiyet-Seviye Belirleme Sınav Örneği (YENİ KAYITLAR İÇİN"  linkine tıklayınız.
GENEL BİLGİLER

​​​​​​İ​stanbul Aydın Üniversitesi’nin birçok bölüm ve programında eğitim-öğretim dili İngilizcedir. Öğrencilerin dersleri takip edebilmesi için İngilizcelerinin belirli bir seviyede olması gerekmektedir. Her akademik yılın başında, tüm öğrencilere muafiyet/ seviye belirleme/ yeterlilik sınavı uygulanmaktadır. Bu sınav sonucunda, ön lisans/lisans programlarında ​derslere katılmak için İngilizce dil düzeyi yeterli olmayan öğrenciler, fakültelerindeki ilk dönemlerine başlamadan önce İngilizce Hazırlık Programı’na devam ederek İngilizcelerini geliştirirler. 

İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı, Bahçelievler yerleşkesinde her yıl 1300 civarında öğrenciye İngilizce eğitimi verir. Sınıflarımızda 20-25 öğrenci bulunmaktadır. Sınıflarımız dijital kürsü, projeksiyon cihazı, internet erişimine sahip bilgisayar gibi elektronik ses ve görüntü sistemleriyle donatılmıştır. 


İstanbul Aydın Üniversitesi Hazırlık Programı,  iyi eğitimli, deneyimli, öğrencileriyle yakından ilgilenen Türk ve yabancı eğitimci kadrosu ile çağdaş eğitim yöntemlerini kullanarak öğrencilerinin ilerideki akademik çalışmalarını devam ettirecek İngilizce dil yeterliliğine ulaşmasını sağlar. Devamını oku..

güncelleme: 16.9.2020 17:42

  Müdürün Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Çağımızın bilgi teknolojileri ve iletişim dünyasında, İngilizce kaçınılmaz olarak uluslar arası iletişimin evrensel dili haline gelmiş ve onsuz günümüz dünyasında yaşam sürdürebilmek neredeyse imkânsız olmuştur. Devamı..

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi