İngilizce Hazırlık Programı


GENEL BİLGİLER

​​​​​​İ​stanbul Aydın Üniversitesi’nin birçok bölüm ve programında eğitim-öğretim dili İngilizcedir. Öğrencilerin dersleri takip edebilmesi için İngilizcelerinin belirli bir seviyede olması gerekmektedir. Her akademik yılın başında, tüm öğrencilere muafiyet/ seviye belirleme/ yeterlilik sınavı uygulanmaktadır. Bu sınav sonucunda, ön lisans/lisans programlarında ​derslere katılmak için İngilizce dil düzeyi yeterli olmayan öğrenciler, fakültelerindeki ilk dönemlerine başlamadan önce İngilizce Hazırlık Programı’na devam ederek İngilizcelerini geliştirirler. 

İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı, Bahçelievler yerleşkesinde her yıl 1300 civarında öğrenciye İngilizce eğitimi verir. Sınıflarımızda 20-25 öğrenci bulunmaktadır. Sınıflarımız dijital kürsü, projeksiyon cihazı, internet erişimine sahip bilgisayar gibi elektronik ses ve görüntü sistemleriyle donatılmıştır. 


İstanbul Aydın Üniversitesi Hazırlık Programı,  iyi eğitimli, deneyimli, öğrencileriyle yakından ilgilenen Türk ve yabancı eğitimci kadrosu ile çağdaş eğitim yöntemlerini kullanarak öğrencilerinin ilerideki akademik çalışmalarını devam ettirecek İngilizce dil yeterliliğine ulaşmasını sağlar. Devamını oku..


güncelleme: 11.4.2023 14:55

  Müdürün Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Çağımızın bilgi teknolojileri ve iletişim dünyasında, İngilizce kaçınılmaz olarak uluslar arası iletişimin evrensel dili haline gelmiş ve onsuz günümüz dünyasında yaşam sürdürebilmek neredeyse imkânsız olmuştur. Devamı..

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi