Mütevelli Heyet Başkan Mesajı

​​​baskan.jpgDeğerli Gençler,

Günümüzde toplumun beklentilerine yanıt verebilen, bilgi kullanımına ve teknolojilerine hakim, en az bir yabancı dili iş yaşamında kullanabilen, araştıran, sorgulayan ve üreten; yaşam için gerekli bilgile​rin yanı sıra kendini her alanda yenileyen, katılımcı, evrensel boyutlarda bağımsız düşünebilen ve çalışabilen insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.​
​​
Çağın ihtiyacını dikkate alarak, lise ve dengi okul mezunlarına yükseköğrenim olanağı sağlamak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli insan gücünü yetiştirmek ve eğitilmiş, insan kaynaklarının oluşumuna katkıda bulunmak adına ülkemizde bir ilk olan vakıf meslek yüksekokulunu hayata geçirdik.

Uzman öğretim kadrosu, ayrıcalıklı, çağdaş ve sürekli yenilenen programları, Türkiye'de ilk defa uygulanan Mesleki İngilizce hazırlık eğitim programı, çağdaş teknik donanımı, ergonomik fiziki yapısı, seçkin çözüm ortakları, uluslararası eğitim işbirlikleri, lisans ve devamını sağlayan sınırsız öğrenme özgürlüğü, zengin sosyal yapısıyla 21. yüzyılın gerektirdiği bilgileri, bilinci, girişimci ve yaratıcı ruhu sizlere kazandıracak olan bir yükseköğretim kurumudur.
 ​
Çağdaş Türkiye'nin, sizlerin omuzları üzerinde; bilimde, akılda, teknolojide ve dünya siyasetinde lider ülkeler konumuna yükselebilecegine yürekten inanıyorum.

Öğrencilerimizin mesleklerinin en iyisi olarak kariyerlerini planlamaları ve mutlu bir geleceğe merhaba demelerini diliyorum. Bu dileklerimizin gerçekleşmesi için aralıksız çalışmalarımız şimdi de çağdaş, dünyanın örnek üniversitesi olma amacını kendine ​misyon edinmiş, ülkemizin eğitim kalkınmasında önemli bir rol üstleneceğine inandığımız "İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ" Türkiye Cumhuriyeti'nin vazgeçilemez ve değiştirilemez değerlerini oluşturan hedefleri özümseyecek genç kuşakların eğitim öğretimini sürdürürken girişimci bir üniversite olma vizyonunu görev ve sorumluluk olarak üstlenmiştir.

İstanbul Aydın Üniversitesinin uluslararası yapıda kendilerini geliştirme olanaklarına ve ayrıcalıklı niteliklerine sahip, ülkemizi dünya platformunda en iyi şekilde temsil edecek, Ulu Önderimizin ilke ve devrimlerinin ışığında ilerleyerek ülkemizi lider ülkeler konumuna yükseltecek öğrenciler yetiştireceğine olan inancımız sonsuzdur. Bundan mutluluk duyuyor ve ülkemizin çağdaşlaşmasındaki yolculuğun ancak eğitim ile hız kazanacağına inanıyoruz.

Doç. Dr. Mustafa AYDIN
Mütevelli Heyet Başkanı​güncelleme: 13.1.2022 14:38