Mühendislik Fakültesi

Mühendislik Fakültesi 9 bölümü, 40 öğretim görevlisi, 1229 öğrencisi ile eğitim-öğretim, araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir.

güncelleme: 31.3.2022 14:39

  Dekanın Mesajı

Sevgili öğrenciler ve veliler,

İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tüm bölümleri ile MÜDEK akreditasyonunu sağlamış, bu çerçevede teorik ve pratik anlamda eğitim ve öğretim altyapı gereksinimlerini tamamlamış, ulusal ve uluslararası öğrencilerimize lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim ve öğretim veren başarılı ve iddialı bir fakültedir.

Fakültemizdeki altısı İngilizce toplam dokuz mühendislik programı dahilinde yaklaşık 80 öğretim elemanı kadromuzla 500'ü uluslararası olmak üzere 3000 civarında öğrencimizi günümüz ve geleceğin mühendis ihtiyacını karşılamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Öğrencilerimizin; disiplinli, özgüvenli, ilerici, takım ruhuna sahip, girişimci, yenilikçi, mesleki etik ve hukuk ilkelerini gözeten bir karakterde yetiştirilmesini gözetiyoruz.

Programlarımızı ve akademik kadromuzu geleceğin işaret ettiği savunma, havacılık, insansız sistemler, iklim, enerji ve metaverse alanları ekseninde dönüştürüyor ve güçlendiriyoruz.

Bu hedefler doğrultusunda tüm öğrencilerimizi fakültemize bekliyoruz.

Gelecek sizlerin ellerinizde şekillenecek.

Prof. Dr. Kürşad Melih GÜLERENDuyurular

  • IITI'22
  • Tübitak 1505 projesi hazırlığı
  • Coderspace Platformu

IJEMME

IJFER

IAUD​

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi