Kariyer Merkezi

​​​​​​​​​​​​​​​Merkezimiz; öğrenci adayları, öğrenciler, mezunlar ve çalışanların yetenek, bilgi, beceri, ilgi ve istekleri ile Üniversite ve Ülke koşul ve ihtiyaçları doğrultusunda kariyer planlama ve geliştirme yetkinliklerinin iyileştirilmesini sağlayarak Üniversitemiz ve mensuplarının saygınlığını ve tercih edilebilirliğini artırmak ve bu surette Üniversitemiz ve Ülkemizin insan kaynakları potansiyelinin ve performansının geliştirilmesine katkıda bulunmaktır.

Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ekibi olarak öğrencilerimizin kariyer yolculuklarında her zaman yanında ve yol gösterici olma gayreti içerisindeyiz. Her eğitim-öğretim yılında kişisel gelişimleri adına konferans, seminer ve eğitimler düzenlemekte, uygulama ve stajları için firmalar ile öğrenciler arasında köprü görevi kurup öğrencilerimizi yönlendirme gerçekleştiriyoruz. Merkezimize gelen öğrencilerimize birebir kariyer danışmanlığı vererek görüşmekteyiz. Öğrencilerimiz ile yetkilileri buluşturmak amacıyla her yıl çözüm ortaklarımızı üniversitemizde ağırlayarak kariyer fuarı düzenliyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz firmalar ile iletişim kurabilmekte ve öz geçmişlerini iş ve staj başvurusu için bırakabilmektedir. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonraki süreçte işe yerleşim durumları takip edilmekte ve çözüm ortaklarımızın iş ilanları mezunlarımıza kariyer.aydin.edu.tr sayfamız ve diğer mecralar vasıtası ile ulaştırılmaktadır.


banner .font 2.png


güncelleme: 17.5.2024 12:21

  Ekibin Mesajı

Değerli Öğrencilerimiz ve Mezunlarımız,

                   Kariyer yolculuğunuzda elde edeceğiniz bütün başarılarda, bizler destekçiniz olmak üzere her zaman yanınızdayız. Başarının anahtarının mutlu bir yaşam,  azimli bir çalışma ve öğrenmeyi istemek olduğunu unutmamalısınız.

            Bir meslek dalında uzmanlaştığınız ve kariyer yolculuğunuzun başladığı bu üniversite yıllarınızı verimli geçirmeniz adına küçük önerilerimizi sizlerle paylaşmak isteriz. Sahip olduğunuz ve geri kazanamadığınız en değerli kaynağınız olan "zamanı" çok iyi kullanın. Üniversite öğreniminiz boyunca derslerinizle birlikte, seminer, konferans ve eğitimlere katılarak alan bazlı uzmanlaşmanız, tarihi ve kültürel gezilere katılarak görgünüzü arttırmanız, part-time çalışarak iş hayatını tanımanız, bol bol staj ve uygulama yaparak tecrübe kazanmanız, sağlıklı beslenip spor yaparak dinç ve dinamik olmanız, sanatla aktif uğraşarak estetik yönünüzü geliştirmeniz ve daha bunun gibi onlarcası tavsiyelerimiz arasındadır.  İsteğimiz ve çabamız; başarılı çalışanlar olmanızın yanı sıra hayattan keyif alıp keyif veren bireyler olmanız, dünya insanı olmanızdır. Bu sebeple sizi bu noktaya taşıyacak her konuda size yardımcı ve yanınızda olmayı istiyoruz.

En verimli ve en güzel yıllarınızda kariyer yolculuğunuzun ilk adımları bizler için oldukça önemli, bu yolculukta bizlerle temasta kalmaya çalışın!

Sevgilerimizle…


Ekip Üyelerimiz;
- Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü
Öğr. Gör. SÜLEYMAN SÖZER KIRCA
[email protected]
 
- Yerinde Uygulama Uzman Yardımcısı
ASLI ÇAKICI
[email protected]
 


 BolumDuyurular

Duyurular

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi