Ortodonti

​​Dünya Diş Hekimleri ile yarışacak nitelik ve nicelikte genç Diş Hekimleri yetiştirmeyi hedefleyen İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, İstanbul Bahçelievler’de bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde geniş uzman kadrosu eşliğinde son teknoloji ile donatılmış kliniklerinde kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

Invisalign Braketsiz Ortodontik Tedavi; yaygın olarak kullanılan metal veya porselen braketler ve bunlara uygulanan teller ve elastiklerden çok daha farklı bir tedavi yöntemidir. Ortodontide Invisalign özellikle çapraşık dişlerin çok daha kısa sürede dışarıdan fark edilmeyen, estetik görünümü bozmayan ve yüzeyi son derece parlak olan aygıtlarla tedavi edilmesine olanak sağlıyor.

Ortodontide kapsamlı ve güvenceli bir tedavi yöntemi olan Invisalign yönteminin, etkisi pek çok vakalarda kanıtlanmış ve onaylanmıştır. Bu yöntemle eğri ve çapraşık dişleri efektif olarak ve pratik bir şekilde düzeltir. Bu sistemde hareketli bir elastik malzeme yardımı ile hafif basınç uygulanarak dişlerin etkin, doğru ve hızlı bir şekilde istenilen ideal pozisyona getirilmesini sağlar. Uygulama neredeyse hiç göze çarpmayan şeffaf plaklarla adım adım tedavi evreleri oluşturularak yapılmaktadır. Plaklar yumuşak-orta-kalın olarak sınıflandırılan set-up lardan oluşmaktadır.

Diğer Ortodontik Tedavilerde olduğu gibi hastanın ölçüsü alınır ve ölçülere uygun dişlerin hareketini sağlayacak şeffaf plaklar (düzelticiler) üç boyutlu özel bilgisayarlı sistemler ile hazırlanır. Dişlerin düzgün diziliş konumlarıyla ilgili görünüm ortodontik tedavinin başlangıcında hastaya sanal ortamda görsel olarak sunulur.

Tedavi Ortodonti uzmanları tarafından yapılmalıdır. Süreci planlayan program tekniği sayesinde, her bir tedavi aşamasında farklı katman kalınlıklarındaki 3 farklı aparey birer hafta aralıkla takılır.

Invisalign Yönteminin Sağladığı Avantajlar

Hastalar ortodontik tedavi sürecinde rahat bir şekilde konuşup gülebilir, kullanılan aparey hemen hemen hiç fark edilmeyen şeffaf malzemelerden üretilmiştir, çıkarılabilir olduklarından yemek yeme esnasında zorluk çekilmez, yemek sonrası ise dişleri temizlemek daha kolaydır. Rahat, göze görünmeyen ve ağrısız, acısız bir tedavi imkanı verir.

Şeffaflığı sayesinde tam bir estetik uyum sağlar. Ağızda takılı iken hiçbir şekilde konuşma ve telaffuzda sorun yaratmaz. Tamamen hijyenik ve özel bakım gerektirmeyen yapısal özelliğe sahip olup, daha az sayıda ve daha kısa süren ara kontroller gerektirir.


Hekimlerimiz

ADI SOYADI ANA BİLİM DALI UZMANLIK ALANI
Prof. Dr. Zafer Beyza HANCIOĞLU KIRÇELLİOrtodontiOrtodonti
Doç. Dr. Aylin PAŞAOĞLU BOZKURT
OrtodontiOrtodonti
Doç. Dr. Sanaz SADRY
OrtodontiOrtodonti
Doç. Dr. Ahmet KARAMANOrtodontiOrtodonti
Dr. Öğr. Üyesi Emre KAYALAR
​Ortodonti​Ortodonti
Dr.Öğr. Üyesi Esra GENÇ
​Ortodonti​Ortodonti
Arş. Gör. Zeynep SAPAN
​ Ortodonti​Ortodonti

güncelleme: 29.5.2023 15:41