Atölye Aydın

İstanbul Aydın Üniversitesi Kısa Film ve Haber Atölyesi

Atölye Aydın, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Kısa Film, Haber ve Televizyon Atölyesi olarak 2019 yılında Dr. Öğr. Üyesi Engin BAŞCI ve Öğr. Gör. Orhan TANAKINCI tarafından kurulmuştur.

Atölye Aydın’ın koordinatörlüğünü Dr. Öğr Üyesi Engin BAŞCI yürütmektedir.

Atölye Aydın, İAÜ İletişim Fakültesi’ndeki 7 bölümden gönüllü öğrencilerin katılımıyla kısa film, belgesel, televizyon ve haber programları, podcast ve radyo programları üretmekte, canlı yayınlar yapmakta ve üretilen içerikler ATÖLYE AYDIN YOUTUBE KANALI’ndan yayınlanmaktadır.

“Üretirken Öğreniyoruz, Öğrenirken Üretiyoruz” mottosuyla çalışmalarını sürdüren ATÖLYE AYDIN, öğrencilerimizi daha 1. sınıfta yayıncılıkla tanıştırmaktadır.

Medya dünyasındaki usta-çırak ilişkisini akademik bilgiyle perçinleyen ve çalışmalarına katan ATÖLYE AYDIN’ın hedefi daha okuldayken birçok projeye imza atan geleceğin iletişimcilerini yetiştirmektir.


atolye-aydin5.jpg

Görsel 1:) Atölye Aydın ve IAU Reklam Atölyesi'nin ortaklaşa düzenlediği ‘’Faik Kaptan’la söyleşi ve imza günü’’ etkinliğini gerçekleştirdik. Değerli konuğumuz Faik Kaptan ile gazetecilik mesleğini, havaalanında habercilik anılarını ve yazarlık deneyimini konuştuk. Canlı yayınımızı Youtube sayfamızdan izleyebilirsiniz. 🤗

atolye-aydin2.jpg
atolye-aydin4.jpg
https://twitter.com/ifatolyeaydin
 
https://www.youtube.com/channel/UCW4-C5X8pDc9IPsgUTT5Iiw/featured?view_as=subscribergüncelleme: 9.11.2022 11:25