Bölüm Etkinlikleri

f07e92ae-f7cf-45e8-97dc-853cf31949d8.jpg

hacitv.jpg

WhatsApp Image 2024-02-28 at 11.09.18.jpeg

Almanyada Türkoloji Çalışmaları ve Mainz Türkoloji Bölümü.jpg

KULTUR UYGULAMALARI VE ARASTIRMALARI INSTAGRAM.jpg

İAÜ FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ LİSANS ÖĞRENCİLERİ 3. SEMPOZYUMU - Sosyal Medya-01 (3).jpg

KULTUR KONFERANSI WEBINAR (1).jpg

https://toplumkulturkongresi.aydin.edu.tr/

depremsonrası.jpg

Prof. Dr. Haci DURAN 13 Mart 2023 tarihinde "Deprem Sonrası Halk ve Çevre Sağlığı Paneli" adlı bir panele konuşmacı olarak katılım sağlamıştır.

çevre.jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hacı DURAN 30 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Çevre ve İnsan Sağlığı Merkezi tarafından düzenlenen “Tüketim Kültürü Çevre ve Sağlık” başlıklı panelde moderatörlük yapmıştır.

Şehriyarın Şiirinde Sosyal ve Kültürel Temalar-01 (1) (1).jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hacı Duran, Aydın Toplum Konferansları kapsamında 23 Kasım 2022 tarihinde düzenlenen “Şehriyar’ın Şiirinde Sosyal ve Kültürel” temalar başlıklı konferansta oturum başkanlığı yapmıştır. 

aaa.jpg

Sosyoloji bölümü 2. sınıf öğrencileri Selcenay PAK ve Emincan TİKTAŞ'ın başkanlığını üstlendiği ve Dr. Öğr. Üyesi Fatma Nur ŞENGÜL'ün danışmanlığını yaptığı "Sosyoloji Kulübü" Ekim ayı içerisinde kurulmuştur.  (Ekim, 2022)

Dijital Çağda Çocuk Eğitimi Aile ve Eğitim Başarı ve Motivasyon-01.jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hacı DURAN 29 Eylül 2022 tarihinde Zoom üzerinden Vali Aksu İmam Hatip Ortaokulu veli, öğretmen ve öğrencilerine “Dijital Çağda Çocuk Eğitimi, Aile ve Eğitim ve Başarı ve Motivasyon” başlıklı bir konuşma gerçekleştirmiştir.

etkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk.jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hacı DURAN Cezayir Tilimsan Üniversitesi Endülüs Araştırmaları Merkezi ve Cezayir Halk Kültürü Müzesi tarafından 25-26 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenen, “Geleneksel Kıyafetler ve Sosyal Kimlikler” konulu uluslararası konferansta “Osmanlı Kaftanlarının Sosyal ve Siyasi İmajları” başlıklı bir tebliğ sunmuştur. 25 Haziran 2022 14:00’da Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesinde düzenlenen “Pandeminin Sosyo Ekonomik Etkileri” başlıklı kongreye konuşmacı olarak katılım sağlamıştır. Son olarak, 16-18 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 9. Dünya İslam Forumu'na konuşmacı olarak katılım sağlamıştır

Screenshot_9.png

Prof. Dr. Haci Duran "Sosyalist Sovyetlerin Gölgesinde Bakü Çayhaneleri" adlı panelde oturum başkanı olarak görev almış olup panel 7 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

batı doğu çocuk.jpg

Dr. Öğr. Üyesi Burcu GÜDÜCÜ 30.05.2022'de "Batı ve Doğu Kültürlerinde Çocuk ve İstismar" adlı panelde konuşmacı olarak yer almıştır.

çalıştay haci.jpg

Prof. Dr. Haci DURAN 25.05.2022'de "Eğitim Ortamlarında Şiddetin Azaltılması Çalıştayı"nda moderatör olarak yer almıştır.

doğu batıda nazar.jpg

Dr. Öğr. Üyesi Burcu GÜDÜCÜ 25.05.2022'de "Doğuda ve Batıda Bakış, Temaşa, Nazar ve Kemgöz" adlı etkinlikte moderatör olarak yer almıştır.

AHİLİK MESLEK AHLAKI VE GÜNÜMÜZDEKİ DEĞERİ-01.jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hacı DURAN’ın oturum başkanlığı ve Prof. Dr. Mahmut Arslan’ın katılımlarıyla 18 Mayıs 2022 tarihinde “Ahilik Meslek Ahlakı ve Günümüzdeki Değerleri” başlıklı konferans gerçekleştirilmiştir.


haci canlı.jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hacı DURAN 11 Mayıs 2022 tarihinde CNN Türk’e canlı yayın konuğu olmuştur

arap kadını.jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hacı DURAN 10 Mayıs 2022 tarihinde “Küreselleşme Sonrası Dönemde Arap Kadının Sorunu ve Toplumsal Değerler” başlıklı webinara katılım sağlamıştır.

uls yaln semp.jpg

Psikoloji ve Sosyoloji bölümleri iş birliği ile 13 Mayıs 2022 tarihinde online olarak “Ulusal Yalnızlık Sempozyumu” düzenlenmiştir. Prof. Dr. Hacı Duran ve Doç. Dr. Ş. Güliz Kolburan oturum başkanlığını üstlenirken Arş. Gör. Özlem Merve Cansever, Arş. Gör. Tuğçe Celep ve Dr. Öğr. Üyesi Fatma Nur Şengül moderatörlük görevini üstlenmişlerdir. Psikoloji bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Cebrail Kısa ve Sosyoloji bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Gökçen Çatlı konuşmalarıyla katkı sunmuştur. 

Screenshot_20220429-155619_Instagram.jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hacı Duran 2 Nisan 2022 tarihinde BBNTÜRK Kanalında yayınlanan “Hafta Sonu Günlüğü” isimli programa canlı yayın konuğu olmuştur. 


058a7712-4c39-475b-8259-5c876c219d86.jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Fatma Nur Şengül 26 Nisan 2022 tarihinde, Şırnak Üniversitesi KAÇAUM Çevrimiçi Konferansları kapsamında düzenlenen webinara “Z Kuşağı Gençliğinde Anlam Kayması ve Hedonizm” başlıklı sunumu ile katılım sağlamıştır

KARE LÖS.jpg

Fen-Edebiyat Fakültesi tarafından 21 Nisan 2022 tarihinde düzenlenen “Lisans Öğrencileri 2. Sempozyumu”nda İngiliz Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, Tarih, Sosyoloji ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencileri sunumlarını gerçekleştirmiştir.

Psykhe’nin modern psikoloji açısından yorumu-01 (1).jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Burcu GÜDÜCÜ 21.4.2022 tarihinde "Psykhe'nin Modern Psikoloji Açısından Yorumu ve Antik Yunandaki Temelleri: Empedokles ve Aristoteles" adlı etkinlikte moderatör olarak yer almıştır.

Türk Sosyologlarının Doğu Batı Üzerine Değerlendirmeleri-01.jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Burcu GÜDÜCÜ, 7 Mart 2022 tarihinde düzenlenen “Batı Doğu Ayrımı” başlıklı webinarda ve 28 Mart 2022 tarihinde düzenlenen “Türk Sosyologlarının Doğu-Batı Üzerine Değerlendirmeleri” başlıklı webinarda moderatörlük yapmıştır. 

Covid-19 ve Eğitimde Dijitalleşme-01 (1).jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Hacı DURAN ve Dr. Öğr. Üyesi Fatma Nur ŞENGÜL 30 Mart 2022 tarihinde Aydın Toplum Konferansları kapsamında düzenlenen “Covid-19 ve Eğitimde Dijitalleşme” başlıklı webinara konuşmacı olarak katılım sağlamıştır. 

Batı-Doğu Ayrımı Üzerine-01.jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Burcu GÜDÜCÜ, 7 Mart 2022 tarihinde düzenlenen “Batı Doğu Ayrımı” başlıklı webinarda ve 28 Mart 2022 tarihinde düzenlenen “Türk Sosyologlarının Doğu-Batı Üzerine Değerlendirmeleri” başlıklı webinarda moderatörlük yapmıştır. 

Aydın Toplum Konferansları 4-01 kare.jpg

Sosyoloji bölüm başkanı Prof. Dr. Hacı DURAN’ın moderatörlüğünde 24 Şubat 2022 tarihinde Prof. Dr. Nahide KONAK, Prof. Dr. Feryal TURHAN, Prof. Dr. Musa TAŞDELEN ve Prof. Dr. Mazhar İSLAM’ın konuşmacı olarak katılım sağladığı “İklim Krizi, Çevre ve Toplum” başlıklı bir webinar düzenlenmiştir. 

a.jpg

Sosyoloji bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Burcu Güdücü moderatörlüğünde 7 Ocak 2022 tarihinde Prof. Dr. Besim Dellaloğlu konuşmacı olarak katılım sağladığı “Doğu Batı Meselesi” başlıklı bir webinar düzenlenmiştir. 
TEOMAN DURALI - Etkinlik Afiş-01.jpg

Sosyoloji bölüm başkanı Prof. Dr. Hacı Duran’ın moderatörlüğünde 4 Ocak 2022 tarihinde Prof. Dr. Kenan Gürsoy ve Prof. Dr. Mahmut Arslan konuşmacı olarak katılım sağladığı “Gezgin Bilgenin Göçü: Teoman Duralı” başlıklı bir webinar düzenlenmiştir.


burcu etk.jpg

Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Burcu GÜDÜCÜ 23 Aralık 2021’de Besni Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen “Osmanlı’dan Günümüze Toplumsal Cinsiyet” başlıklı panele konuşmacı olarak katılım sağlamıştır. 
batıda eleştirel söylem.jpg

Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Burcu GÜDÜCÜ 17 Aralık 2021’de Batı Araştırmaları Uygulama ve Araştırma merkezi tarafından düzenlenen “Batıda Eleştirel Eril Söylem Okumaları” başlıklı panelde moderatör olarak yer almıştır. 
Roman Komşularımız-01[10].jpg

Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hacı DURAN 1 Aralık 2021 tarihinde Sosyoloji bölümü tarafından düzenlenen “Roman Komşularımız: Kimlikleri ve Yaşamları” başlıklı Aydın Toplum Konferansları-II etkinliğinde oturum başkanlığı yapmıştır.

Parmaklarınızla Konuşmak İster misiniz-01.jpg

Sosyoloji bölümü tarafından Aydın Toplum Konferansları kapsamında 10 Kasım Çarşamba günü İşitme Engelliler Federasyon başkanı Muammer Ay’ın katılımıyla “Parmaklarınızla Konuşmak İster Misiniz?” başlıklı bir konferans düzenlenmiştir.


826064af-3949-4ef1-972c-5f8c6c590874.jfif

Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Gökçen Çatlı Özen 30 Eylül Perşembe günü İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen “Göç Kavramına Çok Boyutlu Yaklaşım” konulu Çalıştay’da “Sosyoloji” başlıklı oturumda oturum başkanlığı yapmıştır. 
Göç-İnstagram.jpg

Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hacı DURAN 30 Eylül Perşembe günü İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen “Göç Kavramına Çok Boyutlu Yaklaşım” konulu Çalıştay’da “Türkiye’de Göçün Sosyolojik Etkileri” hakkında bir konuşma yapmıştır.


gökçen hoca.jpg

24 Haziran 2021'de Dr. Öğr. Üyesi Gökçen ÇATLI ÖZEN "Türk Kültüründe Ad Geleneği" adlı etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır.

etkkkkkk7.jpg

Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hacı Duran tarafından, 4 Mayıs Salı günü Şanlıurfa Eyyübiye Rehberlik ve Araştırma Merkezi Öğrenci, Veli ve Öğretmenlerine yönelik “Covid 19 Günlerinde Değişen Öğretmen, Öğrenci ve Aile Rolleri” konulu bir webinar düzenlenmiştir. 

etkinlik 2.jpg

Prof. Dr. Haci DURAN 24.04.2021'de "Armenian Genocide Lies Historical Facts And The Reprercussions of the Future" adlı uluslararası etkinlikte moderatör olarak yer almıştır.

etkinlik 3.jpg

Prof. Dr. Haci DURAN 19.04.2021'de “Covid 19 Günlerinde Değişen Öğretmen, Öğrenci ve Aile Rolleri” adlı etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır.

etkinlik 4.jpg

Prof. Dr. Haci DURAN 12.04.2021'de “Covid 19 Günlerinde Değişen Öğretmen, Öğrenci ve Aile Rolleri” adlı etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır.

etkinlik2 (6).jpg

Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hacı Duran tarafından 15 Şubat Pazartesi tarihinde Zoom üzerinden Diyarbakır Öğretmenim Okulları öğrenci, veli ve öğretmenlerine yönelik “Covid 19 Günlerinde Değişen Öğretmen, Öğrenci ve Aile Rolleri” konulu bir Webinar düzenlenmiştir.

etkinlik6.jpg

Prof. Dr. Haci DURAN 30.01.2021'de “Covid 19 Günlerinde Değişen Öğretmen, Öğrenci ve Aile Rolleri” adlı etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır.

etkinlik5.jpg

Prof. Dr. Haci DURAN 18.01.2021'de “Covid 19 Günlerinde Değişen Öğretmen, Öğrenci ve Aile Rolleri” adlı etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır.

etkinlik4.jpg

Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hacı Duran, 14 Ocak Perşembe günü akşamı Zoom üzerinden gerçekleşen “Toplumsal ve Kültürel Çeşitlilik İzlenimleri” konulu söyleşide moderatörlük yapmıştır. 

salginhastaliklar.jpg

Prof. Dr. Haci DURAN 19.11.2020'de "Salgın Hastalıklar ve Ahlaki Ödevler" adlı etkinlikte konuk olarak yer almıştır.

aile.jpg

Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hacı DURAN, 19 Kasım 2020’de gerçekleştirilen “Salgın Hastalıklar ve Ahlaki Ödevler”, 16 Kasım Pazartesi günü “Aile İçi İletişim, Aile Değerleri ve Çocuk İletişimi” konulu seminerlere ZOOM üzerinden konuşmacı olarak iştirak etmiştir. 

ElAnH9wXYAEK8vK.jpg

Prof. Dr. Kenan Gürsoy’un ikinci etkinliği ise; 23 Ekim 2020 tarihinde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent BAYRAKTAR ile "20.yy Felsefesinde Batı'nın Alımlanması" üzerine Youtube üzerinden canlı yayın programına konuşmacı olarak katılım sağlamıştır. 

ElAnH9wXYAEK8vK.jpg

Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hacı Duran, Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve İAÜ Batı Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kenan Gürsoy ile İAÜ Ortadoğu ve Kafkasya Araştırmaları Merkez Müdürü Prof. Dr. Kamil Veli Nerimanoğlu’nun da yer aldığı “Batı-Doğu Ekseninde Avrasya Meseleleri” başlıklı toplantı, 2 Ekim 2020 tarihinde Duygu Dinçer’in moderatörlüğündeki canlı yayın programı Youtube üzerinden gerçekleşmiştir.

etkinlik.jpg

7 Ağustos 2020'de Sosyoloji Bölümü bölüm başkanı Prof. Dr. Haci DURAN ve Dr. Gökçen ÇATLI ÖZEN uluslararası etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır.

etkinliklerimiz.jpg

Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Gökçen Çatlı Özen, 29 Mayıs Cuma günü “Kovid-19’un Bireysel ve Toplumsal Etkileri Üzerine Sosyolojik Bir Anket” başlıklı semineri ZOOM üzerinden gerçekleştirmiştir.

güncelleme: 16.4.2024 17:03