Genel Bilgiler

KAYIT DUYURULARI

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMINA KAYIT YAPTIRAN TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

  1. Seviye Belirleme ve Muafiyet Sınavları: Eğitim dili İngilizce olan bölümlere kayıt yaptıracak veya gönüllü hazırlık eğitimi alacak öğrencilerimizin kayıt esnasında İngilizce Hazırlık Okulu masasına uğrayarak bilgi almaları ve D Blok giriş katı 2201-2202-2204-2205 no'lu laboratuvarlarda yapılacak olan İngilizce Muafiyet ve Seviye Belirleme sınavına girmeleri gerekmektedir.
  2. Muafiyet : İngilizce Muafiyet ve Yerleştirme Sınavında B2 seviyesine gelen öğrenciler istedikleri takdirde 08.09.2020 tarihinde İngilizce Hazırlık Okulu Bahçelievler Kampüsünde saat 10.00 da "Writing" (Yazma Becerisini Ölçme) Sınavına, ardından saat 11.30 da "Speaking" (Konuşma Becerisini Ölçme) Sınavına gireceklerdir. Bu sınavlar sonucunda ortalama alınarak yapılan değerlendirmede "Başarılı" olan öğrenciler MUAF olabileceklerdir.
  3. E-Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Dikkatine!  Eğitim – Dili İngilizce veya eğitim dili Türkçe olup gönüllü olarak İngilizce Hazırlık Programına E-kayıt yaptıran öğrencilerin İngilizce Muafiyet ve Yerleştirme Sınavı 05 – 06 Ekim 2020 tarihlerinde 09.00 – 17.00 saatleri arasında Florya Halit Aydın Kampüsü D/blok giriş katı 2201-2202-2204-2205  no'lu laboratuvarlarında yapılacaktır.
  1. Tüm sınavlar  sosyal mesafe koşullarına uygun olarak seyreltilmiş oturma düzeninde maske takılarak yapılacaktır.


Genel Bilgiler 

​​İstanbul Aydın Üniversitesi'nin birçok bölüm ve programında eğitim-öğretim dili İngilizcedir. Öğrencilerin dersleri takip edebilmesi için İngilizcelerinin belirli bir seviyede olması gerekmektedir. Her akademik yılın başında, tüm öğrencilere muafiyet/ seviye belirleme/ yeterlilik sınavı uygulanmaktadır. Bu sınav sonucunda, ön lisans/lisans programlarında derslere katılmak için İngilizce dil düzeyi yeterli olmayan öğrenciler, fakültelerindeki ilk dönemlerine başlamadan önce İngilizce Hazırlık Programı'na devam ederek İngilizcelerini geliştirirler. 

İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı, Bahçelievler yerleşkesinde her yıl 1300 civarında öğrenciye İngilizce eğitimi verir. Sınıflarımızda 20-25 öğrenci bulunmaktadır. Sınıflarımız dijital kürsü, projeksiyon cihazı, internet erişimine sahip bilgisayar gibi elektronik ses ve görüntü sistemleriyle donatılmıştır. 
İstanbul Aydın Üniversitesi Hazırlık Programı,  iyi eğitimli, deneyimli, öğrencileriyle yakından ilgilenen Türk ve yabancı eğitimci kadrosu ile çağdaş eğitim yöntemlerini kullanarak öğrencilerinin ilerideki akademik çalışmalarını devam ettirecek İngilizce dil yeterliliğine ulaşmasını sağlar. 

İngilizce Hazırlık Programı'nın amacı, öğrencilerin akademik hayatlarında başarılı olabilmeleri; İngilizcenin iletişim aracı olarak kullanıldığı farklı çevrelerde kendilerini ifade edebilmeleri ve bilgi alışverişinde bulunabilmeleri için gerekli olan dil becerilerini kazandırmaktır. 

İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı, derslerine devam eden, düzenli çalışan, ödevlerini yapan ve sınıf dışı kaynakları kullanan tüm öğrencilerin başarılı olabileceği bir yapı içinde düzenlenmiştir. İngilizce Hazırlık sistemi, tüm seviyedeki öğrencileri, programın gereklerini başarıyla yerine getirmeleri koşuluyla, bir akademik yıl içerisinde hedeflenen düzeye ulaştıracak şekilde geliştirilmiştir. Bu nedenle, öğrencilerin dersleri takip etmesi ve sınıf dışı çalışmaları eksiksiz yerine getirmesi çok önemlidir. 

Üniversitemiz öğrencilerin başarılı olabilmeleri için tüm olanakları sunmaktadır. Öğrenciler sınıf dışında belirli saatlerde öğretmenleriyle birebir çalışma yapabilirler; ayrıca İngilizce Hazırlık Bölümünde bulunan kütüphaneden okuma becerilerini geliştirebilmek için kitap ödünç alabilirler, kütüphanede ve laboratuvarlarda bulunan bilgisayarlardan faydalanabilirler.​​

  
Aciklama
There are no items to show in this view of the "Duyurular" list.

güncelleme: 31.8.2020 14:07