TOEFL-IBT

​TOEFL-IBT SINAVI VE SENE SONU DEĞERLENDİRMESİNE İLİŞKİN

  • İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu'nda TOEFL-IBT sınavı final sınavı olarak uygulanmaktadır. Uluslararası geçerliliği olan TOEFL-IBT sınavına öğrenciler, akademik takvimde belirtilen tarihlerde olmak kaydıyla, istedikleri sınav merkezinde girebilirler. Üniversitemizin bünyesinde de, İngilizce Hazırlık Kampüsü'nde, TOEFL-IBT sınav merkezi bulunmaktadır.
  • İngilizce Hazırlık Okulu not değerlendirmesi, lisans ve ön lisans grupları için iki ayrı şekilde olmaktadır.
  • Lisans gruplarında yılsonu notu akademik yıl içerisinde alınan tüm notların %70'i ve TOEFL-IBT final sınavının ise %30'u alınarak hesaplanır.
  • Ön lisans gruplarında ise yılsonu notu akademik yıl içerisinde alınan tüm notların %80'i ve TOEFL-IBT final sınavının ise %20'si alınarak hesaplanır.
  • Yıl içi ve TOEFL-IBT final sınavı notlarının yüzdelerinin toplamı 70 ve üzeri olan öğrenciler başarılı olarak hazırlık okulunu geçerler. Notu 70'in altında olan öğrenciler ise başarısız olurlar.

            
İngilizce hazırlıktan muaf olmak için öğrencilerin aşağıda belirtilen sınavlara ilişkin belgelerden herhangi birine sahip olmaları yeterlidir.

SINAV TÜRÜEN AZ BAŞARI PUANI
TOEFL-IBT79
TOEFL-CBT200
TOEFL-PBT500
TOEIC950
FCEC
CAEC
YDS80

güncelleme: 5.10.2016 19:42