Akademik Kadro

nur emine koç.jpg

Dr. Öğr. Üyesi Nur Emine Koç (Bölüm Başkanı)

e-posta: [email protected]

Özgeçmiş (CV)Nur Emine Koç CV.pdf

1980 İstanbul doğumlu Nur Emine Koç, lisans eğitimini 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dil ve Edebiyatı Bölümü’nden , yüksek lisans eğitimini ise 2005 yılında aynı bölümde tamamlamıştır. Doktora eğitimini ise 2016 yılında Maltepe Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsü İletişim Çalışmaları Bölümü'nde bitirmiştir. İstanbul Aydın Üniversitesi Yabancı Dillerde müdür yardımcılığı, bölüm ve program başkanlığı, çeviri ofisi koordinatörlüğü de yapmış olan Koç; Dil ve Kültür, Hukuk Çevirisi, Yazılı Medya Çevirisi, Tüketim Toplumu, Popüler Kültür, Realite Şovlar, Sosyal Medya ve Kitle Çevirisi, Gözetim Toplumu, Sosyal Medya, Yeni Medyada Eğitim, Yeni Medyanın Ekonomi Politiği, Sinema ve Edebiyat, Edebiyat Çevirisi, Sinematografik çalışmalar, Küreselleşme ve Dijital Emek üzerine çalışmalar yapmaktadır. 2017 yılından beri İstanbul Aydın Üniversitesi Yabancı Diller Medya, Kültür ve Edebiyat dergisinin editörlüğünü de yapan Nur Emine Koç’un,  dijital hastalıklar üzerine de çalışmaları ve çeviri çalışmaları da bulunmaktadır. Kasım 2020 tarihinden itibaren İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Nur Emine Koç'un dijital haftalıklar ile ilgili çalışmaları:
-Digital Diseases-Symptoms of the Internet Era- Berlin, Peter Lang, 2019. (Kitap Bölümü)
-Challenges in Literary Translation-2016 – Kitap Editörlüğü 
- Dijital Hastalıklar 2019- Der Yayınları- (Kitap Bölümü) GÖKMEN KARADAĞ (1).jpg

Dr. Öğr. Üyesi Gökmen Hakan KARADAĞ
e-posta: [email protected]

Özgeçmiş (CV)Gökmen Hakan Karadağ CV.pdf

2001 yılından bu yana üniversitelerde iletişim üzerine dersler veriyor. Geleneksel medyada 20 yıl TV haberciliği yapmış bir isim olarak, 2014’ten bu yana, “Yeni Medya, Dijital Medya, TV Yayıncılığının ve TV Haberciliğinin Geleceği” üzerine çalışıyor. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinde tamamladı. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İletişim Bilimleri üzerine yaptı. Kısa bir mühendislik kariyerinin ardından iletişim ve medya sektörüne geçti. HBB, Star, Kanal 6, Kanal D, brt ve tv8’de muhabirlikten anchorman’liğe kadar her aşamada çalıştı. En çok bilinen işi tv8’de 11 yıl yaptığı “Haberaktif” ve 4 yıl yaptığı “8. Gün” programları oldu. 2006’da Radyo TV Gazetecileri Derneği ve 2012’de Antalya TV Ödülleri’nde yılın en iyisi seçildi. Etika Yayınevi’nden 2000 yılında çıkmış “TV Haber Programcılığı ve Bir Örnek: 32.Gün” ve Güncel Yayıncılık’tan 2006’da çıkmış “AB’nin Medyası Medyanın AB’si” adlı kitapları bulunuyor.


AYTEN ÖVÜR (1).jpg

Doç. Dr. Ayten ÖVÜR

e-posta: [email protected]

 Özgeçmiş (CV)Dr. Öğr. Üyesi Ayten Övür CV.pdf 

1974 Fatsa doğumlu Ayten Övür Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden lisans mezunu olmuştur. Lisans eğitimi sırasında Marmara Üniversitesi Haber Ajansı’nda (MİHA) gazeteciliğe başlamış ve Nokta Dergisinde muhabir olarak çalışmıştır. Lisans eğitiminin ardından University of California Los Angeles’da (UCLA) TV gazeteciliği eğitimi alan Övür, New York’ta The Resident isimli gazetede foto muhabiri olarak görev yapmıştır. tv8 haber merkezinde 8 sene internet editörü olarak çalışan Övür, aynı dönemde Marmara Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Anabilim Dalı İletişim Bilimleri Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. CNNTürk kanalında yayınlanan “Mithat Bereket ile +1” isimli haber programın editörlüğünü yapan Ayten Övür, haber merkezinde de writer olarak çalışmıştır. İspanyolca dil eğitimini Küba ve Peru’da tamamlayan Övür ardından Doğan Haber Ajansı’nda (DHA), önce internet editörü daha sonra da Dış Haberler Editörlüğü yapmıştır. Övür, bu sırada Marmara Üniversitesinde İletişim Bilimleri üzerine doktorasını tamamlamıştır. 22 yıllık gazeteciliğin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema bölümünde öğretim üyesi olan Ayten Övür Medya ve Propaganda, Belgesel Fotoğrafçılık, Gündem Analizi, Medya ve Tüketim Toplumu, Haber Uygulamaları derslerini vermektedir.


unnamed.jpg

Dr. Öğr. Üyesi Gülsün BOZKURT

e-posta: [email protected] 

Özgeçmiş (CV)Gülsün Bozkurt CV.pdf

İlkokulu doğum yeri de olan Çayeli/ Senoz Vadisi’nde okudu. Beyoğlu Fındıklı Anadolu Lisesi’nin ardından girdiği İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden 2009 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra çeşitli kurumlarda bir süre felsefe grubu öğretmeni olarak görev yaptı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Bölümü’nde başladığı yüksek lisans programını 2013 yılında, doktora programını da 2019 yılında tamamlayarak doktor unvanını aldı. İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve iletişim Bölümü’nde, iletişim sosyolojisi ve medya alanında çalışmalarına devam etmektedir.


cdc791e9f71dab5330c7f7667e424dc5.jpeg

Öğr. Gör. Melih GÜNEY

 Özgeçmiş (CV): Öğr. Gör. Melih Güney CV.pdf

1983 yılında İstanbul’da doğan Melih Güney, Çankırı Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesi’ni bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sosyal Medya Reklamcılığının Özel Sağlık Kurumlarında Hasta Sayılarını etkisi üzerine yapmıştır. 12 yıllık mesleki yaşantısında turizm ve sağlık sektöründe pazarlama ve marka yönetimi üzerine çalışan Melih Güney, Türkiye’nin önde gelen start-up’larında dijital pazarlama alanında görev aldıktan sonra Dünyagöz Hastanesi’nde pazarlama departmanında görev alarak kurumsal hayata geçiş yapmıştır. Şu an Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde dijital pazarlama yöneticisi olarak görev alan Melih Güney aynı zamanda marka ve şirketlere dijital pazarlama danışmanlığı yapmakta ve Türkiye genelinde eğitimlere ve etkinliklere katılarak tecrübelerini aktarmaktadır.


WhatsApp Image 2019-07-10 at 16.13.53.jpeg

Öğr. Gör. İhsan Emre EROL

e-posta: [email protected]

Özgeçmiş (CV): Öğr. Gör. İhsan Emre Erol CV.pdf

Çocuk yaştan beri yazılımla ilgilenmektedir. Kamu ve özel sektöre yönelik irili ufaklı bir çok yazılım projesinde yer almıştır. Aynı zamanda İktisat mezunudur. Pazarlama ve iletişim üzerine özel eğitimler almıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

bekir akbal.jpg

Öğr. Gör. Bekir AKBAL

e-posta: bbekirakbal@gmail.com

Özgeçmiş (CV):  Bekir Akbal CV.pdf


1991 İstanbul doğumlu Bekir Akbal, İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü'nden lisans mezunu olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Grafik Tasarımı Programı'nda tamamlamıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Görsel İletişim Tasarımı, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümlerinde ve Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünde 3 Boyutlu Tasarım ve Tasarım dersleri vermektedir.

 

 hüseyin sayın.png

Öğr. Gör. Hüseyin SAYIN

e-posta:  [email protected]

web sitesi: www.huseyinsayin.com

Özgeçmiş (CV):  Hüseyin Sayın CV.pdf

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdikten sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamlayan Hüseyin Sayın, 12 yılı aşkın süredir pazarlama ve iletişim üzerine blog yazmaktadır. Sayın’ın blogu uzun süreler MediaCat Power100 endeksinde Türkiye’nin En İyi Pazarlama Blogları listesinde yer almıştır.Şu an pazarlama üzerine kitap çalışması da devam etmektedir. Uzun yıllar İnci GS Yuasa pazarlama biriminde farklı pozisyonlarda görev almıştır. Bu dönemlerde İnci Holding ve bazı grup şirketlerinin dijital pazarlama çalışmaların temellendirilmesinde ve yürütülmesinde de çeşitli görevlerde bulunmuştur. Profesyonel iş hayatına Nissan Türkiye’de devam eden Sayın, şu an bu markanın Türkiye, Kuzey Afrika ve CIS ülkelerinin Pazarlama İletişimi operasyonlarının yürüten ekipte görev almaktadır. İş hayatına paralel olarak İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak da görev yapmakta ve ‘Stratejik Pazarlama ve İletişim’, 'Dijital Pazarlama' ve 'Marka Yönetimi' gibi disiplinlerde de danışmanlıklar vermektedir. Bugüne kadar yönettiği işlerde birçok ulusal ve uluslararası ödül alan Sayın, üç yıl boyunca Türkiye Bilardo Federasyonu Basın Kurulu Üyesi olarak da görev yapmıştır. Pazarlama, Markalaşma, İş Hayatında Bireysel Farkındalık, Kişisel Markalaşma gibi farklı dallarda profesyonel eğitimler vermektedir. Üç dalda (Dalış, Yelken, Bilardo) profesyonel sporcu olan Sayın aynı zamanda AKUT üyesidir.  

 

 

 serdar seçme.jpg

Öğr. Gör. Serdar SEÇME

e-posta: [email protected]

Özgeçmiş (CV): Serdar Seçme CV.pdf

1990 Niğde doğumlu olan Serdar Seçme, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Ardından yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Ses Teknolojileri Bölümünde tamamlamıştır. "Sayısal Ses Çalışma Yazılımları Arasındaki Ses Çıktılarının Farklarının Analizleri" adı altında 2018 yılında yazdığı bir tez bulunmaktadır. Akademik çalışmalarının yanı sıra kendi müzik çalışmalarını ürettiği profesyonel bir müzik prodüksiyon stüdyosu vardır. Birçok sanatçıya aranjör, gitarist ve ses mühendisi olarak sahnede ve stüdyo çalışmalarında katkıda bulunmuştur. Ayrıca birçok diziye ve filme müzik üretmiştir. Bunların yanı sıra ses teknolojileriyle ilgili güncel yayınlar ve dijital içerikler ürettiği sosyal medya çalışmaları mevcuttur. Ses teknolojileri, görsel sanatlara müzik üretimi, müzik prodüksiyonu ve 360 derece ses miksajı ve yaratımı ile ilgili dersler vermeye devam etmektedir.


fehmi ketenci.jpg 

Öğr. Gör. Hasan Fehmi KETENCİ

Özgeçmiş (CV): Hasan Fehmi Ketenci CV.pdf

1946 yılında Rize'de doğan H. Fehmi Ketenci 1972 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisinden mezun oldu.  Yeni kurulduğu dönemde bir yıl süreyle Günaydın Gazetesi Kadıköy ve Sişli Reklam Büroları müdürlüğünü yaptı.1971 yılı sonunda Milliyet Gazetesi Hey Dergisi'nde Teknik Sekreter ve Teknik Yönetmen olarak çalıştı. 1982 yılında Güneş Gazetesi'ne geçti ve iki yıl süreyle Güneş 2 magazin ekinin görsel yönetmenliğini yürüttü. 1984 yılında Milliyet Yayınları'na Telemagazin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni olarak geri döndü. 1992 yılında emekli oldu. Aynı yıl İnterpress Dergi Grubu'nda Genel Müdür yardımcısı, tüm dergiler yayın Koordinatörlüğü yanısıra; Hello, First ve Tomarrow Dergileri'nde yayın yönetmeni olarak görev yaptı. 1994 yılı başında İnterpress Gurubu'ndan ayrılarak İntermedya Ekonomi Dergi Yayın Grubu'nu kurdu. 1995 yılı sonuna kadar İntermedya Ekonomi  Dergi Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yayın Grubu Başkanlığı'nın yanısıra; Genel Yönetmen olarak, Yön, İntermedya Ekonomi, Macro, Paramatik, Borsamatik ekonomi ve finans dergileri, Global günlük ekonomi gazetesi'ni yönetti. Aynı gruba ait Gepa Basım Sanayii A.Ş.'nin Genel Yönetmenliği görevini de yürüttü.  Medya İşletim Sistemleri, Marka Tasarımı ve Analizi,Pazarlama İletişimi alanlarında Danışmanlık hizmeti veren H.Fehmi Ketenci, 1996-2000 yılları arasında Ekinciler Holding A.Ş., 2000-2004 yılları arasında ise; Habaş Grubu ve Anadolubank A.Ş. Yönetim Kurulu İletişim Danışmanlığı, Basın-Halkla ilişkiler ve Reklam Danışmanlığı görevinde bulundu. Mart 2006-2009 arası  Ekinciler Holding A.Ş. Yönetim Kurulu İletişim Danışmanlığı görevini yürüttü. 1984 – 1991 yılları arasında  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu / İletişim Fakültesi; Gazetecilik, Halkla ilişkiler-tanıtım ve Radyo- Televizyon Bölümleri'nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 1994-2009 yılında öğretim görevlisi olarak başladığı, 2009 Bahar dönemi sonuna kadar sürdürdüğü Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi; Gazetecilik bölümünde Masaüstü yayıncılık genel başlığı altında dersler verdi. 1999 yılında başladığı Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Öğretim Görevlisi olarak; Gazetecilik, Halkla İlişkiler-Tanıtım, Radyo-Televizyon- Sinema, Reklamcılık ve Görsel İletişim Tasarımı bölümlerinde; Baskı teknikleri, Basın-yayın teknolojileri, Temel Tasarım, Mizanpaj / Sayfa düzenleme, Tipografi,  Görsel İletişim ve Grafik Tasarımı Uygulamaları, Masaüstü yayıncılık, Elektronik İletişim, Reklam Grafiği,Reklam Tasarımı Uygulamaları ve Grafik animasyon dersleri; Güzel Sanatlar Fakültesi'nde ise; Yayın Grafiği ve Temel Sanat Eğitimi derslerini vermektedir.. Hali hazırda İstanbul Aydın Üniversitesi Gazetecilik, Yeni Medya ve İletişim ve Görsel İletişim Bölümleri'nde çeşitli dersler vermektedir.

 

Resim1.png

Öğr. Gör. Arzu ÖZSOY

e-posta: ar[email protected]

Özgeçmiş (CV): Arzu Özsoy CV.pdf

1973 Istanbul doğumludur. Rusya Kırım asıllıdır. Çalışma dilleri Türkçe, İngilizce ve Rusça'dır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünden öğretmenlik formasyonu ile lisans mezunudur. Rusya Moskova'da Pushkin Rus Dili Enstitüsünde Business Administration ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinde Radyo Televizyon Sinema Yüksek Lisans çalışmaları yapmıştır. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfında 2 dönem "Araştırmacı Gazetecilik" ve "Senaryo Yazım Teknikleri" kurslarını tamamlamıştır. Kanada Vancouver Commonweatlh Institute'da bir yıllık "Effective Communication" kursunu başarıyla tamamlanmıştır. Son olarak Istanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya bölümü yüksek lisans mezunudur. Uzun yıllar, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu  Basın Sözcüsü (spokesperson) olarak çalışmış, kurumun merkezi olan İsviçre Cenevre'de yaşamış ve aynı zamanda birçok Ortadoğu ve Balkan ülkelerinde afet bölgelerinde kısa ve uzun dönemlerde Basın Sözcüsü olarak görev almıştır. ​Güney Doğu Asya Tsunami afet operasyonunda Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu Enformasyon Kordinatörü ve Basın Sözcüsü olarak çalışmıştır. Türkiye'ye 2010 yılında dönmüş ve İstanbul Aydın Üniversitesi'de Projeler Kordinatörlüğü Başkanı olarak görev almıştır.2011'den beri sağlık turizmi çalışmaları yapmaktadır ve kendi şirketi ile uluslararası sağlık turizminde dijital alanda çalışmalar yapmaktadırKoç Healtcare bünyesinde ki American Hospital ve Koç Üniversitesi Hastanesine ve Biruni Üniversitesi hastanesine sağlık turizmi konusunda kıdemli danışmanlık yapmıştır. Halen Ankara Güven Hastanelerinin Kıdemli Danışmanlığını yapmaktadır. İTÜ Teknokent'de geliştirdiği Sağlıkta Dijital Inovasyon projesi üç kez birincilik ödülü almıştır. Son olarak, EURIE 2020 Avrasya Üniversiteler Kongresinde "Sağlık Teknolojileri ve Sağlıkta Dijital Inovasyon" konusunda "2020 Yılın Kadın Girişimcisi" ödülünü almıştır. Istanbul Aydın Üniversitesi Biocube Kuluçka merkezinde bir teknoloji transfer ofisi bulunmaktadır.İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya bölümünde öğretim görevlisi olarak yarı zamanlı akademik personel olarak çalışmaktadır. 

 

668ea53b-0741-498f-b693-75e11d9447a9.jpg

Arş. Gör. Selin YILMAZ

e-posta: [email protected]

Özgeçmiş (CV)Selin Yılmaz CV.pdf

1993 İstanbul doğumlu Selin YILMAZ, İlk ve orta öğreniminin ardından İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları bölümünden lisans ve aynı bölümden yüksek lisans bölümü mezunudur. Lisans dönemi sırasında 7 - 8 ay kadar "The Gate" dergisi yazı işleri bölümünde çalışmıştır. Hâlihazırda İstanbul Aydın Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım doktora öğrencisidir. İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi, Yeni Medya ve İletişim bölümünde Arş. Görevlisi olarak göreve başlamış olup, Akademik Çalışmalar Koordinasyon Ofisinde koordinatör olarak çalışmaktadır. Çalışma alanları arasında Gözetim toplumu, göstergebilimsel çalışmalar, sürdürülebilir markalar ve çevrecilik hareketleri, dijital gözetim kapitalizmi, dijital toplumlarda mahremiyet konuları yer almaktadır.    

güncelleme: 12.9.2022 14:05