Akademik Kadro

Yeni Medya ve İletişim Bölümü Akademik Kadrosu


DENİZ YENGİN (1).jpg

Prof. Dr. Deniz YENGİN 

e-posta: denizyengin@aydin.edu.tr


1978 İstanbul doğumlu Deniz Yengin, İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden lisans mezunu olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Tasarımı Programı’nda tamamlamıştır. Doktora eğitimini ise Marmara Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsü Bilişim Dalı’ndan alarak tamamlamıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde Öğretim Üyesi ve İAÜ Yeni Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olan Yengin; Bilimsel Araştırma Yöntemleri, Sanal Gerçeklik, Büyük Veri, Nesnelerin İnterneti, Bilişim Toplumu, Gözetim Toplumu, Teknolojik Determinizm, Dokunmatik Toplum, Sosyal Medya, Yeni Medya, Dijital Oyunlar ve İletişim Araçları üzerine çalışmalar yapmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde kurulan Virtual Reality (Sanal Gerçeklik) Laboratuvarında dijital içerik üretimi ve bunlara bağlı ampirik bilimsel araştırmalar yapmaktadır. Lisans ve lisansüstü uygulamalı ve kuramsal dersler veren Yengin, koyu bir Beşiktaş taraftarıdır. Bu alanda yayınlanmış kitapları; 

- İletişim Çalışmalarında Araştırma Yöntemleri ve Uygulamaları, 2017.
- Sosyal Medya Araştırmaları, Paloma Yayınları, 2015.

- Yeni Medya ve Dokunmatik Toplum, Derin Yayınları, 2014.
- Yeni Medya Ve..., Anahtar Yayınları, 2012. 
- Dijital Oyunlarda Şiddet, Beta Yayınları, 2012. 


164.jpg

Doç. Dr. Okan ORMANLI
e-posta: okanormanli@aydin.edu.tr


Eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde aldı (1993-1997). 2004-2006 yılları arasında “Türk Sinemasında Geçiş Dönemi ve Toplumsal Altyapısı (1939-1950)” adlı tezle Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 

1998-2005 yılları arasında TÜRSAK Sinema Vakfı’nda editörlük yaptı. Festival kataloglarını ve TÜRSAK Sinema Yıllıklarının son 5 sayısını yayına hazırladı. 1990’lardan itibaren; Klaket, Cinemascope, Popüler Sinema ve Sinematürk gibi dergilerde sinema yazıları ve eleştirileri yayınlandı. 2005’de “Türk Sinemasında Eleştiri” adlı ilk kitabını yayınladı. Aynı yıl Uluslararası Altın Portakal Film Festivalinde görev aldı.

2005 yılından itibaren İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü’nde öğretim elemanı olarak çalışmaktadır. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Radyo –TV Bilim Dalı’nda doktora eğitimine başlayan Okan Ormanlı, 2009 yılı sonunda “1980’den Günümüze Türk Sinemasında Baba Oğul İlişkisi” konulu doktora tezini tamamlayarak “doktor” ünvanını almıştır. 2010 yılı sonunda Yardımcı Doçentliğe yükseltilmiştir. Sinema üzerine iki kitabı olan ve 2015 yılı Eylül ayında “sinema” alanında doçentlik ünvanını alan Ormanlı’nın, sinema konusunda çeşitli ulusal ve uluslararası bildirileri, makaleleri ve kitapta bölüm yazıları bulunmaktadır. Okan Ormanlı ayrıca, önlisans, lisans ve yükseklisans düzeyinde; Türk Sinema Tarihi, Film Kuramları, Film Çözümlemeleri, Işık Tekniği, Sinema Tarihi, Sanat Eleştirisi, Görsel Sanat Çözümlemeleri, Medya Etiği, Sinemada Oyunculuk ve Proje Atölyesi gibi dersleri vermektedir.GÖKMEN KARADAĞ (1).jpg

Dr. Öğr. Üyesi Gökmen Hakan KARADAĞ
e-posta: gokmenkaradag@aydin.edu.tr


2001 yılından bu yana üniversitelerde iletişim üzerine dersler veriyor. Geleneksel medyada 20 yıl TV haberciliği yapmış bir isim olarak, 2014’ten bu yana, “Yeni Medya, Dijital Medya, TV Yayıncılığının ve TV Haberciliğinin Geleceği” üzerine çalışıyor. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinde tamamladı. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İletişim Bilimleri üzerine yaptı. Kısa bir mühendislik kariyerinin ardından iletişim ve medya sektörüne geçti. HBB, Star, Kanal 6, Kanal D, brt ve tv8’de muhabirlikten anchorman’liğe kadar her aşamada çalıştı. En çok bilinen işi tv8’de 11 yıl yaptığı “Haberaktif” ve 4 yıl yaptığı “8. Gün” programları oldu. 2006’da Radyo TV Gazetecileri Derneği ve 2012’de Antalya TV Ödülleri’nde yılın en iyisi seçildi. Etika Yayınevi’nden 2000 yılında çıkmış “TV Haber Programcılığı ve Bir Örnek: 32.Gün” ve Güncel Yayıncılık’tan 2006’da çıkmış “AB’nin Medyası Medyanın AB’si” adlı kitapları bulunuyor.


AYTEN ÖVÜR (1).jpg

Dr. Öğr. Üyesi Ayten ÖVÜR

e-posta: aytenovur@aydin.edu.tr

 

1974 Fatsa doğumlu Ayten Övür Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden lisans mezunu olmuştur. Lisans eğitimi sırasında Marmara Üniversitesi Haber Ajansı’nda (MİHA) gazeteciliğe başlamış ve Nokta Dergisinde muhabir olarak çalışmıştır. Lisans eğitiminin ardından University of California Los Angeles’da (UCLA) TV gazeteciliği eğitimi alan Övür, New York’ta The Resident isimli gazetede foto muhabiri olarak görev yapmıştır. tv8 haber merkezinde 8 sene internet editörü olarak çalışan Övür, aynı dönemde Marmara Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Anabilim Dalı İletişim Bilimleri Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. CNNTürk kanalında yayınlanan “Mithat Bereket ile +1” isimli haber programın editörlüğünü yapan Ayten Övür, haber merkezinde de writer olarak çalışmıştır. İspanyolca dil eğitimini Küba ve Peru’da tamamlayan Övür ardından Doğan Haber Ajansı’nda (DHA), önce internet editörü daha sonra da Dış Haberler Editörlüğü yapmıştır. Övür, bu sırada Marmara Üniversitesinde İletişim Bilimleri üzerine doktorasını tamamlamıştır. 22 yıllık gazeteciliğin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema bölümünde öğretim üyesi olan Ayten Övür Medya ve Propaganda, Belgesel Fotoğrafçılık, Gündem Analizi, Medya ve Tüketim Toplumu, Haber Uygulamaları derslerini vermektedir.


TAMER BAYRAK (1).jpg

Arş.Gör. Tamer BAYRAK 

e-posta: tbayrak@aydin.edu.tr

 

1988 İstanbul doğumlu Tamer Bayrak, İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı Bölümü’nden lisans mezunu olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Tasarımı Programı’nda tamamlamıştır. Doktora eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde devam ettirmektedir. İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olan Bayrak; kısa metrajlı filmler çekmiş, Sanal Gerçeklik, Yeni Medya, Dijital Oyunlar, Teknolojik Determinizm, Araştırma Yöntemleri ve İletişim üzerine çalışmalar yapmaktadır.

İREM YENİCELER (1).jpg
Arş. Gör. İrem YENİCELER

​​​

1996 İstanbul doğumlu İrem Yeniceler, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden ve yandal olarak da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Genel Gazetecilik Programı'nda devam ettirmektedir. İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olan Yeniceler; kısa metrajlı filmler çekmiş, Yeni Medya, Dijitalleşme ve İletişim üzerine çalışmalar yapmaktadır.


jseqzpDQ.jpg

Öğr. Gör. Hasan YAŞAR

e-posta: hasan@imza.com


1980 Konya doğumludur. Konya Karatay Anadolu Lisesi'nden sonra İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nü bitirmiştir. Bloğunda girişimcilik konularında yazılar paylaşarak tecrübelerini aktarmaya çalışmaktadır.

1999 yılından bu yana internet projeleri geliştirmiş, halen İmza İnternet Teknolojileri firmasının kurucu ortağı olarak indir.com ve arama motoru projelerini yönetmektedir. Şirket olarak hem kendi projelerinizi yapmakta hem de firmalara başta SEO olmak üzere danışmanlık hizmetleri vermektedir.

2015 yılında Marmara Üniversitesi'nde misafir öğretim görevlisi olarak Yaratıcılık ve Yenilikçilik Yönetimi "Creativity and Innovation Management" dersleri, 2017 yılında Aydın Üniversitesi'nde misafir öğretim görevlisi olarak İnternet girişimciliği dersleri vermeye başlamıştır. Bunun dışında İstanbul Kültür Üniversitesi'nde ve bağımsız olarak SEO Eğitimi vermeye başlamıştır. Aynı zamanda Aydın Üniversitesi VR Lab.'da Danışma Kurulu'nda görev almaktadır. Bunlar dışında Mimar ve Mühendisler Grubu'nda Yönetim Kurulu Üyesidir.


cdc791e9f71dab5330c7f7667e424dc5.jpeg

Öğr. Gör. Melih GÜNEY

 

1983 yılında İstanbul’da doğan Melih Güney, Çankırı Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesi’ni bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sosyal Medya Reklamcılığının Özel Sağlık Kurumlarında Hasta Sayılarını etkisi üzerine yapmıştır. 12 yıllık mesleki yaşantısında turizm ve sağlık sektöründe pazarlama ve marka yönetimi üzerine çalışan Melih Güney, Türkiye’nin önde gelen start-up’larında dijital pazarlama alanında görev aldıktan sonra Dünyagöz Hastanesi’nde pazarlama departmanında görev alarak kurumsal hayata geçiş yapmıştır. Şu an Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde dijital pazarlama yöneticisi olarak görev alan Melih Güney aynı zamanda marka ve şirketlere dijital pazarlama danışmanlığı yapmakta ve Türkiye genelinde eğitimlere ve etkinliklere katılarak tecrübelerini aktarmaktadır.


WhatsApp Image 2019-07-10 at 16.13.53.jpeg

Öğr. Gör. İhsan Emre EROL

e-posta: iemreerol@aydin.edu.tr


Çocuk yaştan beri yazılımla ilgilenmektedir. Kamu ve özel sektöre yönelik irili ufaklı bir çok yazılım projesinde yer almıştır. Aynı zamanda İktisat mezunudur. Pazarlama ve iletişim üzerine özel eğitimler almıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Ekran Resmi 2019-07-11 10.42.25.png

Öğr. Gör. Ömer Kahraman KURTOĞLU


20.12.1978 tarihinde İstanbul' da doğdum. Saint Joseph Lisesini bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmıştır. Mezun olduktan sonra çeşitli hukuk bürolarında çalışmıştır. 2013'den itibaren serbest avukatlık yapmaktadır. Özellikle bilişim hukuku, fikri haklar ve ilgili dallarında uzmanlaşmıştır. Öğrenciliği esnasında ve sonrasında Sutopu ve Amerikan Futbolu sporlarıyla uğraşmış, şu anda aktif olarak Rugby oynamaktadır. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

 

dc10fb68-5245-4954-ac25-ae11b7bc716d.JPG

Öğr. Gör. Pelin TOPALOĞLU

 

Pelin Topaloğlu, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Aynı üniversitede Pazarlama Yüksek Lisansı yaptiktan sonra sırasıyla KANZ, Turkcell Ottoman Cuisine (Avustralya), LC Waikiki, Türk Telekom ve Mavi Jeans firmalarında çeşitli pozisyonlarda çalıştı. İşletme, finans ve pazarlama kariyerinin yanında "freelance" olarak fotoğrafçılık yapmakta ve çeşitli kurumlarda dijital fotoğrafçılık ile ilgili eğitimler vermektedir. Akıcı derecede İngilizce bilmektedir, bunun yanında Türk İşaret Dili öğrenmeye başlamıştır.


hURLPe97_400x400.png 

Öğr. Gör. Timur TANYER

e-posta:  timurtanyer@aydin.edu.tr

 

TRT İstanbul Televizyonu'nda, İmaj TV'de , StarTV de Post-Production ve Tanıtım departmanlarında çalışmıştır. R pm/radar, Ultrarpm, Ajansultra reklam ajanslarında toplam 14 yıl Kurgu Yönetmeni, Supervisor ve Teknik Danışman olarak görev yapmıştır.

 


güncelleme: 17.12.2019 09:17