Mezunlarımız

Yıllara Göre Mezun Sayılarımız

YILMEZUN SAYISI
202255
202150
202060
201944
201830
201717
20163

Mezunlarımızdan Mesajlar


Baran G., 2022 Mezunu

"2018-2022 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık bölümünde okurken asla unutamayacağım çok güzel  hatıralar biriktirdim. Burada geçirdiğim yıllar boyunca çok değerli arkadaşlıklar edindim. Her şey değerli hocam Sercan Karakaş'ın verdiği "Linguistics for Translators" dersini almamla başladı. Onun sayesinde dilbilime ilgi beslemeye başladım. Hala "little v" dendiğinde şok olduğum anları unutamıyor, her aklıma geldiğinde gülümseyerek hatırlıyorum. Ardından onun danışmanlığımızı yaptığı bölümümüzün ilk ERC projesi olan Linguistic Landscapes of Europe'a katılarak çeşitli çalışmalar yaptım ve ilk akademik makalemi yayımlayarak kendimi dilbilim alanında oldukça geliştirdim. Kıymetli hocalarım ve onların verdiği emekler sayesinde Boğaziçi Üniversitesi Dilbilim bölümü yüksek lisans programına 2022 yılında kabul aldım. Hatta şu an bölümümüzün araştırma görevlisi olarak görevimi severek sürdürmekteyim."

Sena K., 2022 Mezunu

"İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık bölümünde okuduğum dört yıl boyunca değerli bölüm hocalarım sayesinde pek çok öğrencinin eline geçmeyecek fırsatlarla karşılaşma imkanım oldu: 2020-2022 yılları arasında fakültemizin ilk ERC projesi olan Linguistic Landscapes of Europe projemizde takım liderliği yaptım, ikinci sınıf öğrencisiyken kıymetli hocam Sercan Karakaş'ın desteğiyle ilk akademik makalem yayımlandı ve henüz hala bir lisans öğrencisiyken onlarca sözlü bildiri sunabildim. Bunlar bölüm hocalarımın desteği olmadan başaramayacağım işlerdi. Ayrıca, bölümüm sayesinde birbirinden değerli ve ömür boyu sürecek arkadaşlıklar edindim."

Hande A., 2022 Mezunu

​"İ.A.Ü 'de geçirdiğim zaman boyunca aldığım eğitim beni hayatta ileriye taşıdı aynı zamanda güzel anılar da biriktirdim. Ögretmenlerinden bütün bölüm görevlilerine hepsi birbirinden iyi deneyimli insanlar. Kısacası yaşadığım güzel deneyimlerle İstanbul Aydın Üniversitesi hayatımda aldığım en iyi karardı."

Yiğitcan G., 2021 Mezunu

"İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümünün, tercüme veya simultane çeviri alanında kariyer yapmak isteyenler için mükemmel bir program sunduğunu düşünüyorum. Bölüm, alanında uzman, deneyimli öğretim üyelerine sahip ve öğrencilerine çeviri ve tercüme konusunda profesyonelce hazırlanmış çeviri kabinleriyle birlikte kapsamlı bir eğitim sunuyor. Program, öğrencilere sektörde başarılı olmak için gerekli beceri ve bilgiyi sağlamak için tasarlanmış ve bunun haricinde öğrencilerin becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak kapsamlı etkinlikler ve uzmanlarla işbirliği halinde verimli ve eğlenceli workshoplar düzenleniyor. Genel olarak, İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümünün bu heyecan verici alanda kariyer yapmak isteyen herkes için mükemmel bir seçim olduğuna inanıyorum."Mezunlarımızdan Etkinlikler/Haberler

IMG_2052.jpg

Polonya Kültür'de İstanbul Ofis Müdürü olarak çalışan Irmak Yalım ve İntayaintes A.Ş. Üst Düzey Yönetici Asistanlığı görevini yürüten Muhammed Enes Kitapçıoğlu, bölüm öğrencilerimizle meslek hayatlarına dair deneyimlerini paylaşarak önemli tavsiyelerde bulundular.güncelleme: 29.11.2023 19:31