Fakülte

Fakültemiz bünyesinde bulunan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ve Spor yöneticiliği bölümlerinde eğitime 2017-2018 akademik yılında İstanbul Aydın Üniversitesi'nin farklı birimlerinde başlanmış ve Mayıs 2018 yılında Fakültemizin kuruluşunun gerçekleşmesiyle birlikte Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon bölümleri de açılmıştır. Böylece dört bölüm ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Fakültemiz, her geçen yıl hem akademik kadrosunu hem de spor olanaklarını sürekli güçlendirmektedir.

Fakültemizde, dört yıllık Lisans eğitimi ile birlikte, 2019-2020 akademik yılı itibariyle İstanbul Aydın Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsüne bağlı olarak Yüksek Lisans ve Doktora eğitimleri de verilmektedir.

Fakültemizin amacı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin İhtiyacı olan, ancak dünyanın her yerinde kendisine yer bulabilecek bilgi ve beceri ile donatılmış, milli, manevi ve demokratik değerlere sahip, insan haklarına saygılı, çağdaş, özgür düşünen ve konuşan, hoşgörü sahibi, özverili ve özgüveni yüksek öğretmenler, spor bilimciler, spor uzmanları ve akademisyenler yetiştirmektir.

Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul eden Fakültemiz bölümlerinde, ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda elit sporcu eğitim ve sporu birlikte yürütebilme imkanına sahiptir.

güncelleme: 16.11.2022 16:20