Dekanın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Sevgili Öğrenciler,

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde 2018 yılında kuruluşu tamamlanmış olan Fakültemizde 2023-2024 akademik yılına hep birlikte başlamış bulunmaktayız. Fakültemiz bünyesinde bulunan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi programlarıyla Beden Eğitimi ve Spor alanında spor bilimciler, spor uzmanları ve akademisyen yetiştirilmektedir.

Günümüzde ülkemiz ve dünyada fiziksel aktiviteye katılım oranının ne kadar yetersin olduğu ve bunun sonucunda ortaya çıkan sağlık sorunları herkes tarafından bilinmektedir. İşte bu bağlamda, alanında insanlığa hizmet edecek her yönüyle donanımlı insan gücünün yetiştirilmesinin hedef alındığı Fakültemizde eğitim alan öğrencilerimiz, yaşam kalitesi yüksek ve sağlıklı toplumların yetiştirilmesinde, eğitilmesinde ve Türk sporunun kalkınmasında önemli rol oynayacaklardır.

Fakültemizdeki mevcut akademik kadro, üniversitemizin gelişmiş fiziki imkanları ve spora verilen büyük destek ile birlikte öğrencilerimizin eğitimi, konferans, panel, sempozyum gibi bilimsel etkinliklerle desteklenmektedir.

Bu vesileyle, 2023-2024 akademik yılında herkese sağlık, huzur ve başarı dileklerimle aramıza yeni katılan öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum.

Saygı ve sevgilerimle.


Prof. Dr. Kemal TAMER

DEKAN

güncelleme: 5.12.2023 12:29