Genel Bilgiler


Öz Görev
Bilişim alanında her gün artan ihtiyaca hem teorik hem de pratik becerileriyle sektörde konusunda uzmanlaşan yazılımcılar ve teknik destek elemanı olarak çalışabilecek teknikerler yetiştirmek ve toplumun hızla gelişen bilgisayar teknolojilerine uyum sağlayabilmesi, gerek duyulan bilgi toplama ve toplanan bu bilgileri işleme ile ilgili konulardaki problemler karşısında da hızlı ve doğru çözüm üretebilen nitelikli elemanlar yetiştirmektir.
Bölüm Olanakları
Bilgisayar Programcılığı (UE) Programı öğrencileri 4. yarıyılın sonunda Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile dört yıllık lisans programlarına geçiş yapabilirler. Öğrencilerimizin DGS’de tercih edebilecekleri lisans programları: -Bilgi Teknolojileri -Bilgisayar Bilimleri Bilgisayar Mühendisliği -Bilgisayar Öğretmenliği- Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği -Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri -Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri -Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği- Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği- Bilgisayar-Enformatik Bilişim Sistemleri Mühendisliği- Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri -Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği- Enformasyon Teknolojileri -Fizik -İstatistik -İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri -Kontrol Öğretmenliği -Matematik-Bilgisayar -Meteoroloji Mühendisliği -Uzay Mühendisliği -Yazılım Mühendisliği
Kariyer Olanakları
Bilgisayar programcılığı (UE) programından mezun olan öğrenciler “Bilgisayar Program Teknikeri” ünvanını almaya hak kazanırlar.
Bu programdan mezun olanlar, internet ve elektronik posta hizmeti veren tüm kuruluşlar, çok kullanıcılı bilgisayar sistemi olan tüm kuruluşlar, bilgisayar ağı olan tüm kuruluşlar, elektronik ticaret yapan tüm kuruluşlar, uzaktan eğitim yapan tüm kuruluşlar, şirketlerin bilgi işlem merkezleri vb. yerlerde kolaylıkla çalışma imkanı bulacaklardır.

​​​​​​

​​

güncelleme: 26.12.2016 14:28