Dekanın Mesajı


Sevgili Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler,

Sizleri İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu saygın kurumun Dekanı olarak tıp eğitimi, araştırma ve klinik uygulamalardaki mükemmellik geleneğimizle gurur duyuyorum.

Hemen her meslek insanla ilgilidir, her meslek bir anlamda bir başka bireye yardım etmeyi beraberinde getirir. Ancak hekimlik insanla dolaysız olarak hizmet eden, üstelik sağlıklı yaşam olgusunu yitirmiş birinin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen tek meslektir. Böylesine büyük bir hedefi amaçlayan mesleği edinmek de, deneyim kazanmak ve kazanılan deneyimi yorumlamak da, bu mesleği öğretmek de, uygulamak da kolay edimler değildir.

Bu bağlamda, Tıp Fakültemiz, öğrencilerimize iyi bir hekim olmak için gerekli bilgi ve becerileri sağlamaya kendini adamış özel bir grup eğitimci, araştırmacı ve klinisyenden oluşmaktadır. Öğrencilerimizi yeni ufuklar keşfetmeye ve tıbbi bilginin sınırlarını zorlamaya teşvik eden bir sorgulama, eleştirel düşünme ve yaşam boyu öğrenme ortamını geliştirmeye inanıyoruz.

Fakültemiz ayrıca, zamanımızın en acil sağlık sorunlarını ele almayı amaçlayan en son araştırmalarla tıp alanını ilerletmeye kararlıdır. Araştırma programlarımız, temel bilimlerden klinik araştırmalara kadar çok çeşitli disiplinleri kapsar ve insan sağlığı üzerinde anlamlı bir etki yaratmak üzere tasarlanmıştır.

Klinik mükemmellik taahhüdümüzün bir parçası olarak, fakültemiz aynı zamanda klinik bağlı kuruluşlarımız aracılığıyla birinci sınıf hasta bakımı sağlamakla da ilgilenmektedir. Bu ortaklıklar sayesinde, öğretim üyelerimiz bilgi ve uzmanlıklarını gerçek dünya ortamlarında uygulama fırsatına sahip olurken, aynı zamanda öğrencilerimize değerli klinik deneyimler sunar.

Böylesine olağanüstü bir fakülteye liderlik etmekten onur duyuyorum ve tıp eğitimi, araştırma ve klinik uygulamada mükemmelliği teşvik etme ortak misyonumuzu ilerletmek için hepinizle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.

Prof. Dr. Özgün ENVER
Dekan V.

güncelleme: 9.2.2024 15:30