Mezunlarımız

Yıllara Göre Mezun Sayılarımız


YILMEZUN SAYISI
201726
201827
201927
202020
202116
202221
202318Mezunlarımızdan Mesajlar:

Beril Ö., 2018 mezunu.

"Bu bölümden 2018 yılında mezun oldum. Artık bir yabancı dil bilmek yeterli değil diyerek ikinci üniversitemi okumak için Rusça Mütercim Tercümanlık bölümünü seçtim ve iyi ki seçmişim diyorum. Kendimi kariyer konusunda İ.A.U de bu bölüm sayesinde ileriye taşıdım. Okulun sosyal ve teknik imkanları bu bölümü layıkıyla okumayı destekler nitelikte.  Rusçayı Rus kültürüyle birlikte öğrenmeniz için birçok etkinlik düzenleniyor. Kariyerinizi okurken şekillendirebiliyorsunuz. Birbirinden değerli ve tecrübeli öğretim üyeleriyle de eğitiminiz taçlanıyor. Buradan kendilerine bizlere gösterdikleri ilgi, sevgi ve emekleri için teşekkürlerimi iletiyorum. Severek ve keyif alarak okuduğum bölümümü bu alanda kariyer yapmak isteyen herkese tavsiye ediyorum ve mezunu olmaktan gurur duyduğum İstanbul Aydın Üniversitesine bölümümüzü okumaya davet ediyorum."

Aybüke M., 2022 mezunu.

"Rusçayı çok iyi öğrenmiş bir şekilde mezun oldum. Eğitimim boyunca kendime kattığım bilgi dışında sosyal becerilerim iş hayatımda olumlu sonuçlar almamı sağladı. Çeviri dersinde beceri alanımızı geliştirecek teknolojik materyalleri kullanmamızın hepimize çok katkı sağladığını düşünüyorum."

Rümeysa Y., 2022 mezunu.

"İstanbul Aydın Üniversitesi Rusça Mütercim-Tercümanlık Bölümünde alanında uzman ve donanımlı öğretmenlerden eğitim alma şansı buldum. Eğitimim boyunca bize gerekli desteği sağladıkları için öğretmenlerimize minnettarım. Şu an Rusça öğretmeni olarak çalışıyorum. İş hayatımdaki başarımı üniversiteme ve bölüm hocalarıma borçluyum."

Şengül E., 2022 mezunu.

"İstanbul Aydın Üniversitesi Rusça Mütercim-Tercümanlık bölümü mezunuyum. Rusçayı üniversitemizde işinde son derece disiplinli, özverili ve profesyonel değerli hocalarımdan severek öğrendim. Rusçayla alakalı çeviri üzerine birçok iş yaptım, bölümüm sayesinde sadece çeviri üzerine değil birçok alanda iş imkanına sahibim. Bölümümü gerçekten severek ve isteyerek okudum. Okulum ve bölümüm sayesinde birçok iş fırsatı yakaladım. Üzerimde emeği olan bütün değerli hocalarıma sonsuz minnettarım."


Mezun Etkinliklerimiz

RUSYA MUTERCIM MEZUN BULUŞMASI (1).jpg 

16 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Mezun-Öğrenci Buluşmasında bölümümüzün 5 mezunu öğrencilerimizle deneyimlerini paylaşarak sorularını yanıtladı.


güncelleme: 6.3.2024 18:04