İşletme (İngilizce)

İşletme Bölümü'nün lisans programı, her biri 30 AKTS iş yükü içeren sekiz sömestrden oluşan 4 yıllık, 240 AKTS kredili bir programdır. Bir AKTS, sömestr başına 25,5 saatlik öğrenci iş yüküne karşılık gelmektedir.

Son on yıldır çetin bir rekabet, küresel iş dünyasını her zamankinden fazla zorlamaktadır. Kuruluşlar, küresel rekabet ışığında iş görmek ve devamlılıklarını temin etmek için mücadele etmektedir. Yeni küresel oyunla başa çıkabilecek yetenekli işletmeciler yetiştirme ihtiyacının oldukça kritik hale geldiğini söylemeye gerek yoktur.

Günümüzde şirketler, birden fazla dilde yetkin, operasyonel ve teorik deneyim sahibi ve işletmenin tüm alanlarında bilgili olan bireyleri işe almak arayışındadır. Söz konusu alanlar, işletme, finans, muhasebe, pazarlama ve üretimdir.

İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Programı olarak burada öğrencilerimizi deneyimli akademik personelimizle yetiştirmeyi ve öğrencilerimizin çağdaş piyasa koşullarına uyum sağlaması ve ülkemizin ekonomisini yeni düzeylere taşımasını temin etmeyi amaçlamaktayız.

 

                                                                       Yrd. Doç. Dr. Nurgün Komşuoğlu YILMAZ

                                                                                               İşletme (İngilizce)

                                                                                               Bölüm Başkanı

güncelleme: 16.6.2017 17:44

  Bölüm Başkanının Mesajı

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi