Dekanın Mesajı

İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak çok disiplinli, çok yönlü, güncel ve nitelikli bir eğitimle öğrencilerimizi değişmekte olan dünyaya hazırlamayı hedeflemekteyiz.

İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi güncel bilgiyle beraber toplumun değerlerini de göz önünde tutarak öncelikle iyi eğitim almış, yeteneği ve isteği doğrultusunda becerili olan sağlık profesyonellerini ülkemize ve dünyaya kazandırmayı hedeflemiştir.

İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2013 yılından beri öğrenci kabulüne başlamıştır. Fakültemiz akademik kadrosu alanında yetkin akademisyenler ve en çok tercih edilen lisans bölümleri ile ülkemizin en çok tercih edilen Sağlık Bilimleri Fakültelerinden biridir. Sağlık Bilimleri Fakülteleri içinde en fazla öğretim üyesi kadrosuyla ilk sıralarda yer almanın da kıvancını yaşamaktayız. Alanlarında uzman ve tecrübeli Öğretim Üye ve Elemanlarımızın yetiştirdiği gerek yerli, gerekse yabancı öğrenciler yurdumuzun ve dünyanın dört bir tarafında hizmet sunmaktadırlar.

İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak, ülkemiz sağlık politikalarının oluşturulmasında ve geliştirilmesinde söz sahibi, yol gösterici bir fakülte olma amacına ulaşmak için Sağlık Yönetimi, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Odyoloji, Sosyal Hizmet ve Çocuk Gelişimi Bölümleri ile ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için var gücümüzle çalışmaktayız.

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğü başta olmak üzere, Fakülte Yönetimi ve Öğretim Elemanlarımızla birlikte mezunlarımıza "İstanbul Aydın Üniversiteli olmanın sorumluluğu" ile bilgi-beceri ve yeterlilik açısından kendini sürekli yenileyen sağlık profesyonelleri olma özelliği kazandırmak temel şiarımız olmuştur. Bu nedenle laboratuvarlarımız, saha, hastane uygulamalarımız ile Türkiye'deki ve dünyadaki tüm sağlık bilimleri fakülteleri arasında ilk sıralarda tercih edilen ve mezunları özel ve kamu sektöründe öncelikle istihdam edilen fakülte olmak vizyonumuzdur.

Bu vizyon doğrultusunda misyonumuz ise yetiştirdiği donanımlı Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunları olarak, yaptığı bilimsel çalışmaları ve danışmanlık hizmetleri ile tercih edilen, örnek ve lider bir eğitim kurumu olma hedefi doğrultusunda eğitim çalışmalarını kesintisiz sürdürmektir.  

Sayın Rektörümüze, Mütevelli Heyeti Başkanımıza, gıyabında şu ana kadar Fakültemizin Yöneticiliğini yapmış olan Dekan, Dekan Yardımcılarına, öğrencilerimizin yetişmesinde fedakârca emek harcayan akademik ve idari personelimize şükranlarımı sunmayı bir borç olarak görüyorum.


Saygı ve sevgilerimle.


DEKANLIK


güncelleme: 3.10.2023 11:54