Dekanın Mesajı

İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi hekimlik ve eczacılık dışındaki sağlık alanlarında hizmet veren sağlık elemanlarının yetiştirildiği bir fakültedir. Ülkemizde bu alanlarda çok sayıda ve nitelikli elemana ihtiyaç vardır.

Bu ihtiyacın giderilmesine yönelik olarak Fakültemiz Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Odyoloji, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet bölümleri ile eğitim vermektedir. Fakültemizin amacı;  insana duyduğunuz saygı, sevgi ve insan sağlığına verdiğimiz değer ile özverili, yeterli bilgi ve becerilerle donanmış, çağdaş ve evrensel düşünebilen, ülkemizin sağlıkla ilgili sorunlarını ve kendi sorumluluklarını bilen, beceri, bilgi ve birikimlerini halkımızın sağlığı için kullanan sağlık elemanı yetiştirmektedir.

Alanlarında tecrübeli ve yetkin bir öğretim üyesi kadrosuna sahip olan Fakültemizde en son teknolojik donanımlara sahip laboratuvarlar da kullanılarak verilen lisans eğitimi yanında, yüksek lisans ve doktora eğitimleri de yapılmaktadır.

Eğitim öğretime 2013 yılında başlayan İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2017 yılında ilk mezunlarını vermiştir. Mezun olan genç meslektaşlarımız iş konusunda aranan elemanlar olarak meslek hayatına atılabilecekleri gibi, mezun oldukları bu eğitim yuvasında yeni eğiticiler olarak yetiştirilmek üzere lisansüstü eğitimlerine de devam edebileceklerdir ve onları aramızda görmekten son derece mutlu olacağız.

İstanbul Aydın Üniversitesinin büyük ailesi içindeki Sağlık Bilimleri Fakültesinde halen eğitimlerini sürdüren sevgili öğrencilerimize, değerli öğretim elemanı kadrosuna sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Bu yuvaya yeni katılacak olan öğrencilerimize de hoş geldiniz diyor ve başarılar diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle.


Prof. Dr. Yaşar Meryem Yeşim ÜNLÜÇERÇİ
Dekan

güncelleme: 11.6.2020 19:22