Odyoloji

Endüstri 4:0 İAÜ ODYOLOJİ: 'HAYÂLİNİZİN GERÇEKLEŞECEĞİ ADRES'

İcat çıkaran ODYOLOGLAR olmak istiyorsanız, ODYOLOJİDE AYRICALIK diyorsanız, İNSANLARIN SAĞLIĞINA DOKUNMAYI SEVİYORSANIZ, YAPAY ZEKÂ, arttırılmış gerçeklik gibi yeni teknolojilerle ve deneyimli hocalarımızla sizi lisans, yüksek lisans ve doktora programlarımıza heyecanla bekliyoruz.

İAÜ Odyoloji, lisans, yüksek lisans (YL) ve doktora programlarıyla, yeni teknolojilerle bütünleşik odyologlar ve akademisyenler yetiştiren ve araştırma-geliştirme çalışmalarıyla tanınarak büyüyen bir bölümdür.

İAÜ Odyoloji, Türkiye Sağlık Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyasyon Derneği (SABAK) tarafından akredite edilmiş Türkiye'deki yüksek eğitim kalite standartına sahip ilk ve tek odyoloji bölümüdür.  2019 itibariyle YKS tercih kılavuzunda, diğer üniversitelerdeki odyoloji bölümlerinden farklı olarak İAÜ Odyoloji satırında yazan SABAK ifadesi ile, akredite olmuş odyoloji bölümü olmanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz.

  1. "NEDEN İAÜ ODYOLOJİ?" tanıtım videomuz: https://www.youtube.com/watch?v=BuTTsf8QswU
  2. İAÜ ODYOLOJİ tanıtım videosu: https://youtu.be/S3j1kURfRQs

WhatsApp Image 2020-07-30 at 14.54.50.jpeg SABAK2.jpg

   WhatsApp Image 2021-06-14 at 11.23.30.jpeg

     WhatsApp Image 2021-06-14 at 10.36.12.jpeg


güncelleme: 14.9.2021 12:45

  Bölüm Başkanının Mesajı

Sevgili İstanbul Aydın Üniversitesi Odyoloji Bölümü Öğrencilerimiz,

Odyoloji Çekirdek Eğitim Programı doğrultusunda hazırlanmış eğitimimizle sizler İstanbul Aydın Üniversiteli odyologlar olarak yarınlarımızın ışığı olacaksınız. Akademik kadromuzla ve geliştirilecek yenilikçi ve sosyal projelerin içerisinde sizler vizyon ve misyonumuzun bayrağını taşıyacaksınız. İstanbul Aydın Üniversitesi ve Odyoloji Bölümü akademik kadro olarak bizler size lisans ve lisansüstü öğretim programımızda vizyon ve misyonumuzdaki değerlerle İstanbul Aydın Üniversiteli Odyolog olmanın farkını yaşatacağız.

Vizyon ve misyonumuzdaki becerilerin kazanılması için özümlenmiş sağlam odyolojik teorik bilgileri ile donanmış klinik odyoloji eğitimi yanında, 1. sınıftan itibaren iş hayatı ile bütünleşik bir öğretim programı gerçekleştirilmiştir. Öğretim programımız,  Devlet ve Özel Hastaneler, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ve  işitme sanayi sektöründeki ulusal ve uluslararası genel merkezlerden sahadaki en küçük odyoloğu olan olmayan  tüm iş yerlerinde haftalık, 12 günlük (4 haftalık rotasyonlar şeklinde), 10 ve 30 günlük klinik uygulama - yaz stajları ile, özel iş hayatını sorunlarıyla ve çözümleriyle şimdiden öğretecek interaktif bir eğitim olacaktır. 

Devam​​ını oku​...

Duyurular

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi