Sıkça Sorulan Sorular

Mevcut uzaktan eğitim programlarımızın listesine uzep.aydin.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
Dönem başında kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra uzep.aydin.edu.tr adresine UBIS kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz. Bu sayfada üst sekmede yer alan “Derslerim” bölümünden dersinize girip, takip edebilirsiniz.
Eğer öğrenci iseniz, herhangi bir derse atanmasanız bile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme girdiğinizde, almanız gereken derslere ait kodların bir veya birkaçını göremiyorsanız, bağlı olduğunuz Fakülte/Yüksekokul/Enstitü Öğrenci İşleri birimi ile iletişim kurarak, destek alınız.
Ders videolarını daha sağlıklı bir şekilde izleyebilmek için Google Crome tarayıcısını kullanmanızı tavsiye ederiz.
Her dersin kendi sayfasında öğretim elemanı tarafından belirtilmiş iletişim bilgileri (telefon, eposta vb.) görünmektedir; öğretim elemanına bu bilgileri kullanarak ulaşabilirsiniz.
Evet. Ders videolarını izlemek için UZEP sayfasını web görünümünde açmalısınız. Cep telefonunuza Puffin programını indirerekte giriş yapabilirsiniz. Google Playstore veya Appstore dan telefonunuza indirip uzep.aydin.edu.tr adresini yazarakta erişim sağlayabilirsiniz.
İlgili ders sayfasındaki Sanal Sınıf bağlantısını tıklayınız. Gelen sayfada Derse Katıl bağlantısını tıklayarak canlı ders ortamına ulaşmış olacaksınız.
Sanal Sınıf uygulamasının sol üst köşesinde yer alan kulaklık simgesini tıklayarak, aktif (yeşil renkli) hale geldiğinden emin olunuz. Ayrıca cihazınızın ses sistemini kontrol etmelisiniz.
Panik yapmayınız, çevrimiçi sınavlar sırasında verdiğiniz her cevap anında kaydedilmektedir. Bağlantınız koparsa, sınav süresi içinde sisteme tekrar giriş yaptığınızda, sınava kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, sınava tekrar girebilmek için, mutlaka aynı cihaz ve tarayıcıyı kullanmalısınız.

güncelleme: 30.9.2019 11:12