Müdür Mesajı

Sevgili Öğrenciler,
 
Lisans Yerleştirme Sınavında göstermiş olduğunuz başarı ve yaptığınız tercihle İstanbul Aydın Üniversitesinin bir üyesi olmuş bulunmaktasınız. Üniversitemizi tercih edip aramıza katılımınızdan ve başarılı bir geleceğe ilk adım atışınızdan dolayı sizleri içtenlikle kutlarım. Yabancı Diller Yüksekokulu'nun tüm akademik ve idari personeli olarak sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duymaktayız.
Yenilikçi vizyona, geniş perspektife ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahip olan Yüksek Okulumuz, öğrenci odaklı bir eğitim anlayışını benimsemiş olup öğrencilerimize üniversite eğitimlerinin gereklerini ve modern dünyanın beklentilerini karşılayacak yetkinlik düzeyinde yabancı dil eğitimi sunmaya çalışmaktadır.
Hazırlık Eğitimi programlarımızda, hazırlık sınıfı bulunan bir programa kaydını yaptıran, ancak Yabancı Dil Yeterlik sınavında başarısız olan üniversitemiz öğrencilerine gerek akademik çalışmaları boyunca, gerekse iş hayatı ve sosyal çevrelerde yabancı dili etkin bir şekilde kullanabilmeleri için lisans programı öncesinde bir yıllık yabancı dil eğitim hizmeti sunulmaktadır.
Modern Diller Birimi programlarında ise, İstanbul Aydın Üniversitesi fakülte, yüksekokul ve meslek yüksek okullarına kayıtlı öğrencilere sürdürmekte oldukları akademik programlarda ve mezuniyet sonrası gereksinim duyacakları yabancı dil becerilerini kazandırmak ve geliştirmek üzere açılan zorunlu ve seçmeli dersleri programlamakta ve uygulanmaktadır.  
 
Tercüme bölüm ve programlarında ise İngilizce, Rusça, İspanyoca ve Arapça dillerinde yazılı ve sözlü çeviri konularında öğrencilerimizin kendilerini yetiştirerek mezun olmaları sağlanmaktadır.
 
Bunun haricinde ikinci bir yabancı dil öğrenmek isteyen öğrencilerimize ücretsiz İspanyolca, Rusça, Arapça, İtalyanca, Çince dillerinde kurslar verilmektedir. İngilizceyi öğrenmiş fakat bir türlü konuşamayan öğrencilerimizin yabancı öğrencilerimizle konuşarak İngilizcelerini geliştirmek amacıyla konuşma kulüplerimiz mevcuttur.
 
Küreselleşen dünyamızda bireylerin çok daha donanımlı olmaları gerekliliğinin ve yabancı dil yetkinliğinin önemine dikkatinizi çekerek okulumuzda sizlere sunulan eğitim olanaklarını en iyi biçimde değerlendirmenizin önemini vurgulamak isterim. Bu duygu ve düşüncelerle yabancı dil açısından kazanım ve başarılarla dolu bir akademik yıl geçirmenizi dilerim.
 

Prof. Dr. VEYSEL KILIÇ
Yabancı  Diller Yüksekokulu  Müdürü

güncelleme: 23.1.2019 11:24