Genel İngilizce

Hazırlık Programını tamamladıktan sonra Yüksekokul ve Fakültelerin 1. sınıflarına kayıt yaptıran öğrenciler ile üniversiteyi ilk kez kazanarak gelen tüm öğrencilere her iki dönem başında Muafiyet Sınavı uygulanır ve başarılı olanlar derslerden muaf olurlar. Diğer öğrencilere haftada 3 saat Genel İngilizce dersleri verilmektedir. Yüksekokul ve Fakültelerin 2.sınıflarında okutulan Mesleki İngilizce derslerinde ise öğrencilerin öğrenim gördükleri bilim alanlarıyla ilgili yayınları takip edebilmeleri ve ilgili terminolojiye hâkim olmaları hedeflenmiştir.

Yüksekokul ve Fakültelerin 1.sınıf öğrencilerine güz ve bahar yarıyıllarında ortak olarak okutulan İngilizce dersleriyle öğrencilere, takip edecek olan dönemde alacakları Mesleki İngilizce dersleri için gerekli yeterliliği edinme imkânının sağlanması amaçlanmaktadır.

Bölüm ve programlarda okutulan servis İngilizce derslerine ilk kez Internet tabanlı bir destek programı eklenmiş ve öğrencilerin sınıf dışında İngilizce kullanmaları sağlanmıştır. Önümüzdeki eğitim dönemlerinde sınıf dışında öğrencilerin İngilizce öğrenmelerini desteklemek amacıyla bu çalışmaya devam edilecektir.

güncelleme: 23.1.2019 11:39