Hakkımızda

İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgi Merkezi üniversitemizin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, öğrencilerimize daha rahat bir çalışma ve araştırma alanı sağlamak, bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2003 yılında kurulmuştur. 2015 Yılında Florya kampüsü içerisinde yeni hizmet binası içerisinde hizmet vermeye başlamıştır.

İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgi Merkezi; kurulduğu günden itibaren modern kütüphane anlayışını benimsemiştir. Kütüphanemize gelen bütün yayınlar Yordam otomasyon programına aktarılarak oluşturulan toplu katalog web sayfamızda araştırmacıların kullanımına 365 gün 24 saat sunulmuştur. Araştırmacıların bilgi ihtiyacını karşılamak için güncel bilgi kaynakları ile güncellenmektedir.

Kütüphane otomasyonu ve bilgi erişim kaynaklarındaki yeni yönelimlerle birlikte mevcut kaynakların okuyucuya en iyi şekilde ulaşımı için donanım ve yazılımlardaki gelişmeler yakından takip edilerek elektronik kütüphanecilik tekniklerinde alt yapı oluşturulmuştur. Bu sayede donanım ve tasarım açısından son teknolojiler ile bilgi ihtiyacını karşılamayı, aynı zamanda basılı ve dijital ortamdaki tüm belgeleri en yeni ve en doğru biçimde kullanıcıya aktarmayı amaçlamıştır. 

İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgi Merkezi yeni ve güncel koleksiyonları arasında; edebiyat ve tarih araştırmaları koleksiyonu ve tıp öğrencileri için tıp kitapları koleksiyonu gibi koleksiyonlar yer almaktadır. Aynı zamanda süreli yayınlar ve referans kaynaklar bulunmaktadır. Ayrıca akademik düzeyde araştırmaların desteklenmesi amacıyla bilgisayarlar da kullanıcılarımızın hizmetine sunulmuştur. İçerisinde özel çalışma odaları, ikili çalışma alanları ve çizim sınıfı ile öğrencilere rahat bir araştırma ve çalışma ortamı sağlayan İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgi Merkezi 7/24 kullanıma açıktır.

 

 

 

güncelleme: 13.1.2022 15:11