Sign In

 İAÜ Bilgi Merkezi Genel Kuralları

  1. Bilgi Merkezi içinde; kafe dısındaki alanlarda yiyecek ve içecek tüketilmesi yasaktır. Tütün mamülleri belirlenen alanlar dısında kullanılamaz.

  1. Kullanıcılar yanlarında bulunan esyaları korumakla yükümlüdürler. Meydana gelecek çalınma ve kaybolma olaylarından Bilgi Merkezi sorumlu degildir.

  1. Grup çalısma odaları dısında Bilgi Merkezi içinde, grup çalısması yapmak ve sesli ders çalısmak yasaktır. Grup çalısma odalarını kullananlar bu odalar için uygulanan kurallara uymak zorundadır. Oda rezervasyonu en az 4 kisilik gruplar için yapılır. Oda kullanım süresi 2 saattir.

  1. Grup çalısma odaları, localar ve MAC bilgisayarlar; mobil cihazlar üzerinden kullanıcı tarafından rezerv edilerek kullanılmalıdır. Rezervasyon sırasında üretilen barkod ödünç verme bankosundaki okuyucuya dogrulamak amacıyla okutularak onay alınmalıdır.

  1. Kütüphane personeli veya güvenlik her an kimlik kartı kontrolü yapabilir.

  1. Materyallerin güvenligi manyetik kapı kontrol sistemi ile saglanmaktadır. Islem yaptırılmadan Bilgi Merkezi dısına materyal çıkarılamaz. Islem yaptırmadan materyal çıkarmaya tesebbüs edenler hakkında yasal islem yapılır. Ikaz sesi duyuldugunda üzeriniz aranabilir, lütfen görevliye yardımcı olunuz.

  1. Herhangi bir acil ve tehlike durumunu kütüphane personeline bildiriniz.

  1. Kullanıcılar dilek ve isteklerini kutuphane@aydin.edu.tr adresine mail ile gönderebilir ya da sözlü olarak Bilgi Merkezi personeline iletebilirler.

  1. Kullanıcılar, Bilgi Merkezi’ne girdikleri andan itibaren Bilgi Merkezi kullanım kurallarına uymak zorundadırlar. (Bu kurallara uymayan kullanıcılar “ ISTANBUL AYDIN ÜNIVERSITESI BILGI MERKEZI DISIPLIN YÖNERGESI’’ kapsamında cezalandırılırlar.)

güncelleme: 18.8.2018 22:15