Uygulama Dersleri

ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI II DERSİ ALAN LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından 22.02.2023 tarihinde paylaşılan Öğretmenlik Uygulaması II dersine ilişkin açıklamada;

2022-2023 eğitim ve öğretim yılı kapsamında sadece bahar dönemine mahsus olmak üzere; "Öğretmenlik Uygulaması II" dersinin ilk ve ortaöğretim kurumlarının açık olduğu dönemde yapılması gerektiği dikkate alınarak, Yükseköğretim kurumlarımızdaki öğretmenlik programları, rehberlik ve psikolojik danışmanlık programı son sınıf öğrencilerinin talepleri halinde bu derse halihazırda bulundukları illerdeki üniversitelerde devam edebileceği ifade edilmiştir.

Yapılan açıklamalar doğrultusunda;

1.  İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencisi olup Öğretmenlik Uygulaması II dersinin uygulamasını İstanbul'da yapmak isteyen öğrencilerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Fakültemiz Öğretmenlik Uygulaması Koordinatörlüğü'nce belirlenen okullarda uygulamalarını yapmaları gerekmektedir.

2.  İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencisi olup Öğretmenlik Uygulaması II dersini diğer illerdeki Yükseköğretim Kurumlarından almak isteyen öğrenciler eğitim almak istedikleri Üniversiteye başvuru yapmalıdır. Ayrıca hangi il bünyesinde uygulama yapılacağının Fakültemize de matbu dilekçe ile bildirilmesi gerekmektedir.

3.  Diğer illerdeki Yükseköğretim Kurumlarında öğrenci olup Öğretmenlik Uygulaması II dersini İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden almak isteyen öğrenciler 09/03/2023 tarihine kadar başvuru dilekçesi ile öğrenci işlerine başvurmalıdırlar.


2. Maddeye İlişkin Dilekçe İçin Tıklayınız...güncelleme: 6.3.2023 11:46