PERSONELE TANIMLANAN HESAPLAR

per_khesabire.png

UBIS Hesabı

Personel olarak göreve başladığınızda kadronuza bağlı olarak Personel Daire Başkanlığı'ndan veya İnsan Kaynakları Müdürlüğü'nden sizlere UBIS hesabı tanımlanır ve personel kimlik kartınız teslim edilir.  

UBIS hesabınıza ubis.aydin.edu.tr adresinden, dilerseniz mobil uygulama ile erişebilirsiniz.

UBIS hesabınız üzerinden ofis bilgilerinizi girebilir, turnukilerden giriş çıkışlarınızı kontrol edebilir, B.İ.D.B. destek talebinde bulunabilir, Pandemi sürecinde HES kodunuzu sisteme tanımlayabilirsiniz. 


BİDB Hesabı(Mail Hesabı)

Personel kimlik kartınızı aldıktan sonra BİDB hesabınızın oluşturulması için D blok 2203 numaralı ofisten "BİDB Kullanıcı Tanımlama" formu talep etmeniz gerekmektedir. Talep edeceğiniz bu formdaki bilgiler sizin e-mail, demirbaş bilgisayarlarda oturum açmaWi-FiEBYS, eBA, Office365 hesabınızdır. Hesabınızın parolasını değiştirdiğinizde bütün hizmetlerde parolanız senkron bir şekilde değişir.

per_demirbaspc.jpg

Demirbaş bilgisayarların ortak özelliği BIDB sistemine bağlı olmalarıdır. "Oturum açın: AYDIN" yazan bütün bilgisayarlarda e-mail hesabınız ile oturum açabilirsiniz

Eğer oturum açacağınız bilgisayarda STU.AYDIN yazıyorsa kullanıcı adınızın sonuna @aydin.edu.tr yazarak ilgili bilgisayarda oturum açabilirsiniz.


winparoladegistir2.png

Parola değiştirme işlemini 

  1. mail.aydin.edu.tr adresinden "Ayarlar > Seçenekler > Genel > Hesabım > Parolanızı değiştirin" bağlantısından yapabilirsiniz,
  2. Demirbaş bilgisayarda oturum açtıysanız CTRL+ALT+DELETE tuşlarına aynı anda basarak "Parola Değiştir" seçeneğinden yapabilirsiniz.

Parola değiştirme işlemini yaptıktan sonra demirbaş bilgisayarda yeniden oturum açmanız önerilmektedir.

Parolanızı unuttuysanız Bilgi İşlem Daire Başkanlığına müracat etmeniz gerekmektedir.