Okul Öncesi Öğretmenliği

​​​​​​Özgörev (Misyon)​​

Okul Öncesi Eğitimi alanında çağdaş, bilimsel gelişmelere uyum sağlayabilen ve onları uygulayabilen nitelikli öğretmenler yetiştirmeyi ilke edinmiş bir bölüm olma misyonuyla hareket etmekteyiz. Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programı 0-6 yaş arası çocukların bedensel, zihinsel, duygusal, psikomotor gelişmelerini şekillendirerek eğitecek öğretmenlere gerekli kuramsal altyapıyı vererek onların öğretim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen eğitimcileri topluma kazandırmak en önemli ilkelerimizdendir. 


Okul Öncesi Öğretmenliği Programı’nın misyonu yalnızca okul öncesi öğretmenleri yetiştirmek değil aynı zamanda okul öncesi çocuklarının aileleriyle işbirliğine girerek onların sağlık ve eğitim sorunlarıyla ilgilenen sosyal kurumlarla ortaklaşa çalışarak toplumun gelişmesine katkıda bulunmaktır. Okul Öncesi Öğretmenliği Programı kuramsal bilgiyi alan çalışmasıyla birleştirerek çağdaş düzeyde güncel araştırma olanakları hazırlamaktadır.


Bölüm Olanakları:


• Yandal 

• Çift anadal 

• Uluslararası değişim programları ile yurt dışında eğitim (1 veya 2 yarıyıl) 

• Mezuniyet sonrası yüksek lisans programlarına devam imkanı 


Kariyer Olanakları


Mezunlar; T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm devlet ve özel okul öncesi eğitim kurumlarında öğretmenlik yapabilecekleri gibi rehabilitasyon merkezlerinde rahatlıkla istihdam olanağı bulabilmektelerdir. Ayrıca yüksek lisans ve doktora programlarına devam ederek üniversitelerde akademisyen olarak görev yapabilirler.


güncelleme: 9.8.2021 15:12

  Bölüm Başkanının Mesajı

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi