Haydi Gel Konuşalım

KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ

 1. KONUŞMA KULÜBÜ

  Amaç
  Bu aktivite ile, yabancı dil öğrenme sürecinde yaşanan en büyük problemlerden biri olan ana dil konuşurlarını bulma meselesini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Üniversitemizdeki siz yerli ve uluslararası öğrenciler ile personelimizi bir araya getiriyoruz ve öğrendiğiniz dildeki konuşma becerinizi sıcak ve samimi bir ortamda geliştirmenizi sağlıyoruz.

  Nasıl Bir Etkinliktir?
  Bu etkinlikte önceden belirlenen bir konuda öncelikle yarım saat süreyle Türkçe konuşma pratiği, daha sonra diğer dilde pratik yapıyorsunuz. Her hafta aynı gün ve saatte tekrarlanacak olan bu etkinlikte en önemli unsur, yeni tanışacağınız bir arkadaşınızla rahat bir ortamda arkadaşça sohbet etmenizdir.

  Bu etkinlik topluca yapılır, ancak katılımcılar 6-7 kişilik gruplara bölünür. Gruplar ana dil ve yabancı dil konuşuru olarak karışık düzenlenir. Her gruba birer koordinatör tayin edilir. Masalarınızda bulunacak olan sözlüklerden yardım alabilirsiniz. Koordinatörlerimizden kelime ve ifade konusunda her zaman yardım alabilirsiniz.

   
 2. İKİLİ EŞLEŞTİRME

Haftada en az iki saatliğine dil partnerinizle eşleşirsiniz. Bir saat Türkçe, bir saat diğer dilde konuşmanızı bekleriz.
Programın Yapısı

Program Süresi
Haftada 2 saat

Program Süresinin Uygulanması
1 saat Türkçe, 1 saat diğer dil

Dil Seçenekleri
İngilizce, Çince, Fransızca, Arapça, Rusça, Farsça, Almanca, İtalyanca, İspanyolca

Aktivitenin Yöntemi
İkili Eşleştirme

Amacımız Nedir?
Bu aktivitenin amacı, Aydın TÖMER’de Türkçe eğitimi alan uluslararası öğrencilerle kampüsteki Türk öğrencileri bir araya getirerek konuşma becerilerini geliştirmektir. Bu aktivite, uluslararası öğrencilere Türkçe, Türk öğrencilere de geliştirmek istedikleri dilde konuşma pratiği yapma olanağı sağlamaktadır. Karşılıklı konuşma pratiği yaparken aynı zamanda hem yeni bir kültür tanıma hem de vizyonunuzu genişletme fırsatı bulacaksınız.

Kimler Programa Katılabilir?
Yabancı dil becerilerini geliştirmek isteyen, haftada iki saat vakit ayırabilecek ve en az B1 düzeyinde yabancı dil bilen tüm İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri ile personeli bu programa katılabilir.

Not: Kontenjanlarımız sınırlıdır. Yapılacak sınavdan sonra yeterli düzeyde olan öğrenciler etkinliklere davet edilecektir.


katılımcı görüşleri 

 bbc4a45c-c3e9-4d56-a272-7092725f19ee.JPG      IMG-0945.JPG    IMG-0236.JPG       

           Muhammet Yasin (Arianna'nın partneri)         Dalya (Kerim Can’ın partneri)                Ecem (Ahmet'in partneri)

           Bu proje sayesinde öğrenmek istediğim                  Proje gercekten çok faydalıydı                       Bir etkinlik düşünün hem İngilizcenizi

           ve geliştirmek istediğim dilleri partnerim                Çok şey öğrendim Pratik yaptık                      geliştiriyor ve sosyalleşerek eğleniyorsunuz.  

           ile birlikte eğlenceli ve yeteri seviyede                    Aynı zaman çok iyi arkadaş olduk                   Bunlar olurken hayatınızda kalıcı izler    

           geliştirebiliyorum.                                                    Sohbet ediyoruz her zaman hem                    bırakıyorsunuz. Partnerimle bu durumdan

                                                                                            gezeriz hem konuşuruz .                                 acayip mutluyuz.  İyi ki kayıt olmuşum

                                                                                                                                                                    dediğim ilk etkinlik olduğunu da

                                                                                                                                                        unutmamak lazım.


güncelleme: 15.5.2019 17:23