Halit Aydın Bilim ve Araştırma Ödülü

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ 

HALİT AYDIN BİLİM VE ARAŞTIRMA ÖDÜLLERİ 

ESER YARIŞMASI SONUCU AÇIKLANDI...


(2014-2015)ic_sayfa_yarisma.jpg


İstanbul Aydın Üniversitesi Toplumsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (TARMER) tarafından düzenlenen "HALİT AYDIN BİLİM  ve ARAŞTIRMA ÖDÜLLERİ ESER YARIŞMASI" sonuçlandı. "Çok Kültürlülük ve Küreselleşme Tartışmaları Bağlamında Türkiye'nin Sosyo-Kültürel Değişim Süreci" konulu yarışmada, Türkiye'de özgün ve bilimsel çalışmaların gelişimine katkı sağlamak ve akademik çalışmaları teşvik etmek amaçlanmıştır. 


juri-foto2-e1451395610569.jpg

(Değerlendirme Jürisi)


23 Aralık 2015 tarihinde TARMER Merkez Müdürü Prof. Dr. M. Saim YEPREM başkanlığında son kez toplanan; Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı, Prof. Dr. Ali Köse, Prof. Dr. Kenan Gürsoy, Prof. Dr. Mahmut Arslan, Prof. Dr. Necat Birinci ve Dr. Necdet Subaşı'ndan oluşan değerlendirme jürisi, eser yarışmasında dereceye giren eserleri açıkladı. Değerlendirme jürisi, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Zamantılı Nayır tarafından kaleme alınan " Türkiye'nin Göçmen Girişimcileri: Geliş Nedenleri, Kuruluş Öyküleri ve Değerleri." isimli eseri birinciliğe layık gördü. Nayır, Göçmenlerin Türkiye ekonomisi üzerine etkilerini incelediği bu eser ile, Türkiye ve dünya literatürüne önemli bir kaynak eser kazandırmakla birlikte, bu konuda yapılacak çalışmalara da ışık tutmaktadır. 


Değerlendirme jürisi, Yrd. Doç. Dr. Şerife Önder ve Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Önder'in kaleme aldığı "Küreselleşme ve Refah Devleti Uygulamalarının Çok kültürlülük Politikalarına Etkileri Havuzlanmış Veri Tekniği ile Bir Uygulama" isimli eseri jüri özel ödülüne layık görmüştür. 


İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Ülkemizin gelişiminin vazgeçilmez bir unsuru olarak,  bilimin aydınlık ışığında ilerlemenin önemini vurgulamış ve "HALİT AYDIN BİLİM ve ARAŞTIRMA ÖDÜLLERİ ESER YARIŞMASI"nın bu temel amaçtan yola çıkarak iki yılda bir gerçekleştirileceğini bildirmiştir.  

 

güncelleme: 2.3.2017 16:52