Grafik Tasarımı

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

güncelleme: 16.9.2021 18:29

  Bölüm Başkanının Mesajı

Grafik Tasarımı Programı'nın  temel amacı, her türlü grafik tasarım ürününü, fikir, taslak, konsept yaratma, uygulama ve baskıya hazırlama süreçlerini bağımsız olarak ve özgün bir biçimde hazırlayabilecek nitelikte, vizyon sahibi ve iletişim teknolojilerine hakim grafik tasarımcılar yetiştirmektir.

 

Nitelikli eğitim kadrosu, çağdaş fiziki altyapı ve güncel eğitim programı ile; değişim, gelişim ve teknolojilere açık, mesleki sorumluluk ve etik değerlere saygılı, yaratıcı bakış açısına sahip bireyler yetiştirmek esas alınmaktadır.

 

Grafik Tasarımı Programı mezunlarımız, iş yaşamında geniş bir çalışma alanına sahip olan iletişim sektöründe, grafik tasarımcı olarak çalışabilmenin yanısıra; Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile, çeşitli lisans bölümlerine geçiş yapabilirler.

 

İletişim bilgi, beceri ve teknolojilerinin hızla yaygınlaşması, iş dünyasının pek çok noktasında yaratıcı düşünce, grafik tasarım ve dolayısıyla nitelikli grafik tasarımcıya ilişkin ihtiyacı artırmaktadır. Mezunlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarının reklam, tasarım departmanlarında, reklam ajanslarında,   basın-yayın kuruluşlarında grafik tasarımcı ve reklam sanat yönetmeni olarak çalışabilmektedirler.  


Öğr. Gör. Sevgi YILMAZ

Grafik Tasarımı Program Başkanı

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi