Akademik Kadro

AYTEN-ÖVÜR-1-300x300.jpg

Bölüm Başkanı

Doç. Dr. AYTEN ÖVÜR

E-posta: [email protected]

Özgeçmiş (CV)AYTEN ÖVÜR.pdf

1974 doğumlu Ayten Övür Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. Gazeteciliğe Marmara Üniversitesi Haber Ajansı’nda (MİHA) başlayan Övür, Nokta Dergisinde muhabir olarak çalıştı. University of California Los Angeles’ta (UCLA) TV gazeteciliği eğitimi alan Övür, New York’ta The Resident gazetesinde fotomuhabirliği yaptı. 2000-2008 yılları arasında tv8’de internet haber editörü olarak çalışan Övür, bu sırada Marmara Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Anabilim Dalı İletişim Bilimleri Bilim Dalı’nda yüksek lisansını ardından da doktorasını tamamladı. CNNTürk’te “Mithat Bereket ile +1” programının editörlüğünü yapan Övür, Küba ve Peru’da aldığı İspanyolca eğitimin ardından Doğan Haber Ajansı’nda dış haberler editörü olarak 8 yıl çalıştı. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okuyan, Dr. Öğretim Üyesi Ayten Övür, halen İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesinde Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölüm Başkanı olarak görev yapıyor. Aynı Zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya Uygulama ve Araştırma Merkez Müdür Yardımcısı olan Övür, “Haber Yazma Teknikleri”, “Haber Uygulamaları”, “Ajans Haberciliği”, “İletişim Bilimine Giriş”, “Medya ve Propaganda”, “Sosyal Psikoloji”, “Dijital Kültür” ve “Nesnelerin İnterneti” gibi lisans ve yüksek lisans düzeyinde uygulamalı ve kuramsal dersler veriyor.

Dr. Öğr. Ãœyesi UMUR BEDÄ°R 

Bölüm Başkanı Yardımcısı

Dr. Öğr. Üyesi UMUR BEDİR

E-mail: [email protected]

Özgeçmiş (CV):UMUR BEDİR.pdf

 

Lisans öğrenimini 2010 yılında Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladı. Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İletişim Bilimleri Yüksek Lisans Programından ise 2012 yılında ‘Yüksek Onur Öğrencisi’ derecesiyle mezun oldu. Aynı yıl başladığı Galatasaray Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Medya ve İletişim Çalışmaları Doktora Programından 2017 yılında mezun oldu. 2013 Yılında Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında önce Niğde Üniversitesi, İletişim Fakültesinde, ardından dört yıl boyunca Galatasaray Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Doktora eğitimini gördüğü süreçte, TÜBİTAK projesi kapsamında Berlin-Humboldt Üniversitesi, Sosyal Bilimler Departmanında Konuk Araştırmacı olarak bulundu.

2018 Yılından beri İstanbul Aydın Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümünde Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta, aynı zamanda Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmektedir. İletişimde Araştırma Yöntemleri, İletişim Kuramları, İletişim Bilimine Giriş gibi teorik ağırlıklı dersler veren Umur Bedir, bilim iletişimi, siyasal iletişim, yeni medya ve sinema gibi alanlarında akademik yayın ve proje çalışmalarına da devam etmektedir.


veli-2333333333.jpg

Bölüm Başkanı Yardımcısı

Dr. Öğr. Üyesi VELİ BOZTEPE

E-mail: [email protected]

Özgeçmiş (CV)VELİ BOZTEPE.pdf


1976 doğumlu Veli Boztepe İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden lisans mezunu olmuştur. Yüksek lisans ve doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon Sinema Anabilim Dalı, Radyo Tv Dalı Programında tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından medya sektöründe 6 yıl muhabir, haber editörü olarak görev yapmıştır. 2009 yılından itibaren öğretim görevlisi, 2015 yılından itibaren ise Dr. Öğretim üyesi olarak toplam 11 yıl İstanbul Okan Üniversitesi'nde çalışmıştır. 'Yeni Medya Çağında Televizyon Haberciliği: Türkiye'de Yeni Medyanın Televizyon Haberciliğine Etkileri Üzerine Bir İnceleme' adlı bir kitabı, ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümünde öğretim üyesi olan Veli Boztepe Televizyon Programcılığı, Televizyon Programı Planlama, İletişimde Etnografik Çalışmalar, Mesleki Etik derslerini vermektedir.Dr. Öğr. Üyesi NACİYE BERİL EKŞİOĞLU SARILAR

Dr. Öğr. Üyesi NACİYE BERİL EKŞİOĞLU SARILAR

E-mail : [email protected]
Dahili Tel : 25604

Özgeçmiş (CV):N. BERİL EKŞİOĞLU SARILAR.pdf

1990 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'n lisans eğitimini tamamladı. 2016 yılında Maltepe Üniversitesi'nde "Profesyonel Gazetecilerin Tanıklığında Medya-İktidar-Demokrasi İlişkisi: 2002-2015" adlı teziyle bütünleşik doktora eğitimini tamamladı. Atv ve Kanal D'de uzun yıllar haber muhabirliği olarak görev yaptı. CNN Türk'te eğitim içerikli haber programı sundu. Kanal 1 ve Atv'de haber merkezi müdür yardımcılığı ve haber programı müdürlüğü yaptı. 2017 yılından beri İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Dr Öğr. Üyesi olarak akademik hayatını sürdürmektedir. sertac-kaya.jpg

Öğretim Görevlisi TÜLAY ACAR ERGİN

Özgeçmiş (CV)TÜLAY ACAR ERGİN.pdf

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nde lisans eğitimini almıştır. Yüksek lisansını ise İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik Bölümü'nde tamamlamıştır. Meslek hayatına Tercüman Gazetesinde başlayan Tülay ACAR ERGİN daha sonra sırasıyla Yeni Günaydın Gazetesi, Hürriyet Gazetesi, Sabah Gazetesi, Kanal D, Vatan Gazetesi, Habertürk Gazetesi ve Habertürk TV'de görev almıştır. Öğretim görevlisi olarak daha önce İstanbul Üniversitesi'nde ders veren Tülay ACAR ERGİN, 2017 yılı itibariyle üniversitemizde çalışmaktadır.c927628be086cc69da86293504d1ab24.jpeg

Öğretim Görevlisi SEVİNÇ SATIROĞLU

Özgeçmiş (CV):SEVİNÇ SATIROĞLU.pdf


Anadolu Üniversitesi – İktisadi İdari Bilimler Fakültesi – İktisat ve Anadolu Üniversitesi – Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun oldu. 2006-2012 yıllarında  Kanal 24'te muhabirlik ve haber spikerliği yaptı. 2008 yılında Türkiye'yi gezerek, canlı olarak yayınlanan "Seyir Defteri" isimli haber-gezi programını hazırlayıp, sundu.  Yaptığı çevre haberleri ile 2008-2009 ve 2010 yıllarında üst üste uluslararası Uluslararası Çevre Basın Ödülleri 'ne layık görüldü. Sevinç Satıroğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde Öğretim Görevlisi olarak yer almaktadır.Adsızzz.png

Arş. Gör. SEMA BULAT

E-mail : [email protected]

Özgeçmiş (CV)SEMA BULAT DEMİR.pdf

Ege Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden 2016 yılında mezun oldu. 2019'da  Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini 'Animasyon Filmlerin Anlatı Yapısında Shakespeare Eserlerinin Metinlerarasılık Bağlamında Analizi' başlıklı tezle tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Doktora öğrencisi olarak eğitim hayatını devam ettirmektedir. Şuanda İstanbul Aydın Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak akademik hayatını sürdürmektedir.


WhatsApp Image 2020-12-01 at 12.25.13.jpeg

Arş. Gör. Meltem BAŞARAN

E-mail:[email protected]

Dahili Tel: 25505

Özgeçmiş (CV)MELTEM BAŞARAN.pdf

2017 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümünü bölüm birincisi olarak tamamlamıştır. Öğrenim hayatı süresince ve sonrasında yerel kanallar, İhlas Haber Ajansı, TGRT Haber gibi pek çok televizyon kanalı ve özel kurumlarda editoryal alanda ve kurgu-montaj alanında aktif olarak çalışmıştır. Sonrasında 2017 yılında Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon dalında yüksek lisans eğitimine başlayarak "Kriz Dönemlerinde Habercilik: Türkiye’ deki Terör Saldırıları Örneği ”Vodafone Arena Patlaması" başlıklı teziyle yüksek lisans eğitimini başarılı olarak tamamlamıştır. Şu anda Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema dalında doktora eğitimine devam etmektedir. Habercilik, Televizyon Programcılığı, İletişim ve Medya Araştırmaları uzmanlık alanları arasındadır. 2020 yılından bu yana İstanbul Aydın Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı alanında Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatını sürdürmektedir. Ayrıca İletişim Çalışmaları Dergisi'nin Editör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.


güncelleme: 6.9.2022 14:11