İlköğretim Matematik Öğretmenliği

Özgörev (Misyon)​​


İlköğretim Matematik Eğitimi Lisans Programı'nın misyonu, ortaokulların 5., 6., 7. ve 8. sınıf düzeylerinde çalışacak temel alan ve meslek bilgisine sahip, matematik öğretim materyallerini uygun ve etkili bir şekilde geliştirebilen ve uygulayabilen, yeni eğitim teknolojilerini kullanabilen, eleştirel düşünme ve problem çözme becerisine sahip matematik öğretmenleri yetiştirmektir. 

Bölüm Olanakları:


• Yandal (2019-2020 eğitim-öğretim yılı için belirlenen kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır.)

• Çift anadal (2019-2020 eğitim-öğretim yılı için belirlenen kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır.)

• Uluslararası değişim programları ile yurt dışında eğitim (1 veya 2 yarıyıl)

• Mezuniyet sonrası lisansüstü programlarına devam imkânı

 

Kariyer Olanakları

 

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Lisans Programı'ndan mezun olan öğretmen adaylarımız, Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm Devlet ve Özel okullarda ortaokul 5-8. sınıflarda matematik öğretmenliği yapabileceklerdir. Bunun dışında, dershaneler ve özel eğitim kurumlarında çalışma imkânı bulabileceklerdir. Özel ilköğretim okullarında eğitim uzmanı, eğitim koordinatörü, eğitim direktörü gibi pozisyonlarda çalışma imkanına da sahip olabileceklerdir. Dileyen mezunlarımız, yüksek lisans ve doktora çalışmalarına devam edip devlet veya özel üniversitelerde akademisyen olarak görev yapabileceklerdir.

​​Prof. Dr. Mehmet ÇİVİ
İlköğretim Matematik Öğretmenliği
Bölüm Başkanı

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

güncelleme: 20.8.2021 15:21

  Bölüm Başkanının Mesajı


          İlköğretim Matematik Eğitimi Lisans Programı'nın esas hedefi, eğitim alanında çalışacak, temel alan ve meslek bilgisine sahip, çağdaş, ulusal ve uluslararası standartlarda çağın gerektirdiği ihtiyaçlara uygun nitelikte, özgüveni tam, eleştirel düşünme ve problem çözme gücüne sahip matematik öğretmenleri yetiştirmektir. 
          İlköğretim Matematik Eğitimi Programı'nda okuyan öğretmen adayları, temel alan bilgisine ve bunların öğretimi için kullanılabilecek yöntem ve tekniklerin bilgisine sahip olarak yetiştirilirler.

​​Prof. Dr. Mehmet ÇİVİ
İlköğretim Matematik Öğretmenliği
Bölüm Başkanı

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​


 Mesaj ve Video ‭[2]‬

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi