Genel Bilgiler


Özgörev (Misyon)
Bilişim alanında her gün artan ihtiyaca yönelik sektörde konusunda uzman, üst düzeyde eğitim, öğretim ve araştırma için bilgisi olan, teknolojik olarak güncelliğini sürekli koruyan, farklı kültürleri ve uluslararası unsurları barındıracak fiziki koşullara sahip yazılımcılar ve teknik destek elemanları yetiştirmek bölümümüzün en önemli öz görevlerinden biridir.
Bilginin ürüne dönüşümünü hızlandırmaya yönelik dünya standartlarında yapılan temel ve uygulamalı eğitimler ile öğrencilerimiz küresel rekabete ve kültürel farklılıklara rağmen bilgi düzeyleri açısından her zaman ayrıcalıklı olacaklardır.
Bölüm Olanakları
Üniversitemiz ve bölümümüz bünyesinde birçok PC ve MAC laboratuvarı bulunmaktadır. Meslek ile alakalı teorik ve uygulamalı derslerimiz bu laboratuvarlarda yapılmaktadır.
Kariyer Olanakları
Çalışma Alanları : Bu programdan mezun olanlar, internet ve elektronik posta hizmeti veren tüm kuruluşlar, çok kullanıcılı bilgisayar sistemi olan tüm kuruluşlar, bilgisayar ağı olan tüm kuruluşlar, elektronik ticaret yapan tüm kuruluşlar, uzaktan eğitim yapan tüm kuruluşlar, şirketlerin bilgi işlem merkezleri vb. yerlerde kolaylıkla çalışma imkanı bulacaklardır.
Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları : Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar-Enformatik, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Endüstri Mühendisliği, Fizik, Fizik Mühendisliği, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik-Bilgisayar, Meteoroloji Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği.

​​​​​​

​​

güncelleme: 24.12.2016 18:40