Dekanın Mesajı

İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesinin Sevgili Öğrencileri,

Değerli Müstakbel Meslektaşlarım,

İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi, sizlerin gelecekte adalet sistemimizin üç "sac ayağı" olan iddia, savunma ve yargı makamlarında görev yapıp, "adalet çarkının dişlileri"nden birisi olacağınızı düşünerek en iyi biçimde hukuk öğrenimi almanız için yapılandırılmış ve organize olmuştur. 

Alacağınız hukuk eğitiminin sizleri meslek hayatınıza hazır hale getirmesi için akademik ve idari personelimiz büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Öğretim üyelerimiz donanım ve tecrübeleriyle sizlerin eğitimine ziyadesiyle katkıda bulunmaktadırlar.

Sizlerin de ileride alacağınız sorumluluğa uygun olacak şekilde dersleriniz takip etmeniz, derslerin dışında da araştırmalar yapmaya eğilimli olmanız bizim asıl hedefimizdir.

Çalışınız, çalışmaktan yorulmayınız. 

İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi belirli alanlarda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimize özel seçimlik dersler sunmaktadır. Bu özel seçimlik derslerden yararlanmayı ihmal etmeyiniz.

Zorunlu dersler kapsamında edineceğiniz teorik hukuki bilgilerinizi üzerine mutlaka özel bir hukuk disiplininde uzmanlaşma yolunu seçiniz. Bu konuda Dekanlığımız ve öğretim üyelerimizle fikir alışverişinde bulunmayı, öneriler getirmeyi kendinize bir ödev sayınız.

Sevgili Öğrencilerimiz ve Müstakbel Meslektaşlarım,

Sizler bizim için öğrenim gördüğünüz fakülteniz de sizin için değerlidir. Fakültemizi tercih ederek adaletin tecellisine katkıda bulunma yolunda ilk adımı atmış ve yol almış bulunmaktasınız. Adalet gibi yüce bir kavramın uygulamasına en iyi katkıda bulunacağınız temennisiyle, çalışma disiplini altında geçireceğiniz bir hukuk öğrenim hayatı ve üstün  başarılar dilerim.

Dekan : Prof. Dr. Vahit Doğan 


güncelleme: 8.11.2021 13:54