Sign In

 Spor Psikolojisi ve Performans Yönetimi Eğitimi

Maksimum Performans ve Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin ilkini düzenlediği Spor Psikolojisi ve Performans Yönetimi Sertifika Programı müthiş kadrosuyla açılıyor. 6 gün sürecek sertifika programımızda Türkiye de kariyer yapmış deneyimli eğitmenlerimizle size sunduğumuz bu eğitim fırsatını kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Bu sertifika programının en büyük özelliği, içeriği  Spor Psikolojisi Danışmanı tarafından hazırlanmış olması ve alanında kriterlere uyan  spor psikologları ve uzman eğitimcilerden oluşmasıdır.

Hedef Kitle :

Psikolojik Danışmanlık, Psikolojik Danışmanlık  ve Rehberlik, Spor bilimleri fakülteleri, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları (Spor Yöneticiliği, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Rekreasyon) bölümleri mezunları ve öğrencileri.

Amaç :

Dünya'da hızla gelişen Spor Psikoloji bilimini Türkiye'de tanıtmak ve farkındalık kazandırmak. Sporda psikolojik desteğin önemini kavratarak Türk Sporuna fayda sağlamaktır. 6 milyona yakın lisanslı sporcunun olduğu ülkemizde maalesef yeterli sayıda spor psikoloğu ve bu alanda hizmet verebilecek yetkinliğe sahip uzmanların olmayışı bu alanda çok fazla açık olmasını sağlıyor. Bu yüzden spor psikologlunun geleceğini çok cazip kılmaktadır.

Katılımcıların kazanımları :

  1. Dünyada ve Türkiye de uygulanan Spor ve Egzersiz Psikolojisinin teorik ve uygulamalı yöntemlerini öğrenecekler.
  2. Spor psikolojisi biliminin ne olduğunu, faydalarını ve çalışma koşullarını öğrenecekler
  3. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün, belirli şehirlerde ki spor müdürlüklüklerinde çalıştırmak için alacağı psikologlardan biri olabilirsiniz.
  4. Kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bir çok davranışsal ve bilişsel teknik ve donanımlar öğrenecekler
  5. İleride spor psikoloğu olmak için deneyim kazanıp yeni bir meslek dalı hakkında gerekli donanımları öğrenecekler.
  6. Daha başarılı, öz güvenli, duygu, düşünce ve davranışlarını yönetebilen,  kendileriyle barışık olmak için gerekli teknik ve stratejileri öğrenecekler.
  7. Bu sertifikasyon programında öğrendikleri teknikleri günlük hayatlarında nasıl kullanabileceklerini öğrenecekler.
  8. Spor psikolojisi alanında yurt dışında yüksek lisans yapmak isteyen katılımcılara referans ve yardımcı olunacaktır.
  9. Kısacası kendi yaşamınızın kişisel gelişimcisi olacaksınız.

EĞİTMENLERİMİZ


SPOR PSİKOLOJİSİ DANIŞMANI ÖMER ATEŞ (EĞİTİM KOORDİNATÖRÜ)

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü'nden 1998 yılında  çift lisans yaparak mezun olan Ömer Ateş, kısa bir süre sonra Amerika Birleşik Devletleri'ne giderek eğitimine devam etti. College of Alameda'da (Kaliforniya) temel psikoloji eğitimi alan Ateş, John F. Kennedy Üniversitesi'nde (Kaliforniya) spor psikolojisi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.

UZMAN PSİKOLOG BEGÜM KARATAYLIOĞLU

Tesadüfen Anlaşıyoruz" Kitabının Yazarı Uzman Psikolog Begüm Karataylıoğlu 2005 yılında TED İstanbul Kolejinden, 2009 yılında da İngiltere East Anglia Üniversitesi Psikoloji ve Sosyal Çalışmalar Bölümünden mezun olmuştur. 2015 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

EZGİ AYPAR:

 Orta Doğu Teknik Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldu. Daha sonra Finlandiya'da Jyväskyla Üniversite'sinde Spor ve Egzersiz Psikolojisi yüksek lisans programını tamamlayarak uzun yıllardır içinde olduğu sporu ve psikoloji eğitimini birleştirdi.

Prof. Dr. MEHMET ÖZÇAĞLAYAN:

İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde sürdürdüğü yüksek lisans (Gazeticilik ve Halkla İlişkiler Bölümü) ve doktora (Radyo-Televizyon Bölümü) çalışmalarıyla birlikte, Kocaeli Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde görev almıştır; halen Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi'nde akademik yaşamına devam etmektedir.

2004-05 döneminde Florida İnternational University’de (Miami, ABD) misafir öğretim üyesi olarak araştırma ve akademik çalışmalar yapmıştır.

ZEYNEP E. ŞENKAL:

Marmara Üniversitesi Spor Bilimlerinden mezun olduktan sonra sporcu pskolojisi konusunda çalışmalar yapmaya başladı. İngiltere Londra'da BBP University'de yüksek lisans psikoloji eğitimini tamamladıktan sonra "Premier League" takımlarından Chelsea ve Arsenal futbol kulübünde çalıştı.

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG MELDA YAKUPOĞLU:

Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünü de üstün başarı bursu ve ödülü ile ikinci olarak bitirdi. Sonra yine aynı üniversitede "Uygulamalı Klinik Psikoloji" yüksek lisans eğitimine başladı

EDA SAYIN:

Amerika Birleşik Devletlerine giderek ilk olarak New York Universitesinde Spor işletmeciliği sertifika programını onur derecesi ile bitirmiş hemen ardından Delaware State University'de Spor Yöneticliği  master programını onur derecesi ile tamamlamıştır 2019 yılında da Harvard Universitesin'de Pazarlama Yönetimi lisansüstü eğitimi almıştır.

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG / PSİKOTERAPİST CANSIN İSKENDER ÜNALMIŞ:

2017 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu.

2019 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamladı. 2018 yılında Adamer Eğitim Kurumları'nda Spor Psikolojisi eğitimini tamamladı. 2018 yılında NAADAC (The Association for Addiction Professional) onaylı Bağımlılık Danışmanlığı eğitimini tamamladı. 2019 yılında Adamer Eğitim Kurumları'nda Adli Psikoloji üzerine eğitimini tamamladı. 2020 yılında Bilişsel Davranışçı Terapi üzerine Psikoterapi eğitimini tamamladı.

2020 yılında İlim Universitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji programın da doktora eğitimini devam ettirmektedir.  Klinik/Adli ve Spor Psikolojisi alanlarında aktif çalışmakta ve Akademisyen olarak hayatına devam etmektedir.

Programın süresi : 42 Saat Teorik 10 Saat Süpervizyon

Eğitim Tarihleri: 18-25-26 Mayıs 2024 / 01-02 Haziran 2024 - Hafta Sonu / 10.00- 18.00 - Online / Canlı Ders

** 19 Mayıs 2024 resmi tatil olduğundan 23-30 Mayıs 2024 (19.30-22.30) tarihlerinde telafisi yapılacaktır.

Minimum Katılımcı Sayısı : 10

Maksimum Katılımsı Sayısı : 30

Yeni tarihler planlama sürecindedir. Online başvuru formu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Eğitim Ücreti: 10.000 TL KDV Dahil

Erken Kayıt Program Ücreti: 7.500 TL KDV Dahil  ( %25 indirimli)

Üniversitesi Öğrencilerine: 6.500 TL KDV Dahil ( %35 indirimli)

  • Üniversite öğrencileri erken kayıt indiriminden yararlanmazlar.

Ön Kayıt Ücreti: 500 TL

* Eğitim yeterli katılımcı sayısına ulaşması durumunda ön kayıt ücreti iade edilmemektedir.

Program Sonunda Verilen Belge:
Rektörlük Onaylı Eğitim Sertifikası (E-Devlet onaylı)

Program Detayları için;
444 1 428 / 12404

0532 334 53 79
[email protected]


Ödeme Seçenekleri:
* Online Ödeme : http://op.aydin.edu.tr/sem/uzapp/
* Yerleşkelerimizden Nakit ya da Kredi Kartı,
* Banka EFT ya da Havale,


Banka Hesap Numaramız:
   T.C. İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ 
   YAPI KREDİ BANKASI SEFAKÖY BEŞYOL ŞUBESİ
   ŞUBE KODU:815
   HESAP NO:70356668
   IBAN NO:TR46 0006 7010 0000 0070 3566 68güncelleme: 18.4.2024 20:03