Sign In

 ENNEAGRAM EĞİTİMİ

Programın Amacı:

Her birimiz dünyaya farklı amaçlarla, farklı arayışlarla geldik ve yaşamımız boyunca da bunları bulmaya veya tatmin etmeye çalışıyoruz. Bu arayışlar için elimizde nitelikli bir kılavuz yoksa çevremizde gördüklerimizden veya tecrübe edenlerin bilgilerinden faydalanıyoruz. Peki, bu bilgiler bize %100 uyuyor mu?  Uymuyorsa neden onda işe yaramışken bende yaramıyor?

Bu program temel olarak kendimizi tanımayı ve kişilik yapı farklılıklarını öğrenmeyi amaçlıyor. Potansiyel olarak kişilik yapımızla neleri getiriyoruz ve hangi yönlerimizi geliştirmemiz gerekiyor gibi bilgileri sunuyor. Sonrasında ise sadece kendimiz hakkında bilgi almak değil çevremizdekileri de tanımlayıp nasıl yaklaşmamız gerektiğine dair bilgiler de sunuyor.

Hedef Kitle/ Kimler Katılabilir:
Bireysel olarak kendini tanımak isteyen ve ailesi dâhil olmak üzere çevresindeki kişilerin nasıl bir kişilikte olduğunu öğrenmek isteyen herkes.

Programın İçeriği: (Temel Başlıklar):

1.Modül: ENNEAGRAM'A GİRİŞ

Konu Başlıkları:

·         Psikolojik Boyutta İnsana Bakış

·         Geçmişten Günümüze Enneagram

·         Kişilik Nedir?

·         Kişilik Tiplerinin Özellikleri

·         Duygu Düşünce Davranış Şekilleri

·         Çocukluk Halleri

·         Rahatlatan ve Strese Neden Olan Durumlar

·         Aile Bakışı

·         Sağlıklı İletişim Kurmak İçin

·         Huzurlu Yaşam Önerileri

Eğitim Tarihi: (Cumartesi-Pazar)

Eğitim Türü: Online

Eğitim Süresi: 12 saat

Eğitmen: Dr. Mehmet Özdemir


2.Modül: ENNEAGRAM'DA YOLLAR

Konu Başlıkları:

·         Kendini Nasıl İfade Eder

·         Çocuklukta Oyun ve Arkadaşlık

·         Aileye Bakışı Nasıldır

·         Detaylı Psikolojik Sarkaç

·         Zihninden Geçenler

·         Zorlandığı Konular

·         Kanat Etkileri

·         İletişim Şekli

·         Öğrenme Şekilleri

·         İş Hayatında Nasıldır

·         Rotalar ve Farklı Kişilik Yansımaları

·         Tavsiyeler

Eğitim Tarihi: (Cumartesi-Pazar)

Eğitim Türü: Online

Eğitim Süresi: 28 saat (20 saat teorik+ 8 saat süpervizyon)

Eğitmen: Dr. Mehmet Özdemir

Eğitim Ücreti: 4500 TL (KDV Dâhil)

İAÜ Öğrenci İndirimli (%15): 3.825 TL (KDV Dâhil)


Kimdir Dr. Mehmet ÖZDEMİR?

İş hayatında üst düzey yöneticilik yaptığı sırada, Delf Tapınağı'nda da yazılı olan "Kendini bil" sözü ile kendine ve insanın özünü anlamaya dair yolculuğu başladı. Bu yolculuk sırasında gerek yurt içinde gerek yurt dışında pek çok eğitime katıldı. Bu eğitimlerden sonra insanı tanıma, insan davranışlarını analiz etme konusunda 2008 yılında kendine üç farklı alan belirledi: Psikoloji & Enneagram ve Beden dili.

2008 yılında tanıştığı Enneagram kişilik kuramı ile alakalı sürekli araştırmalar yaptı, makaleler okudu, yeni şeyler öğrendi. Makalelerde ve kitaplarda öğrendiği bilgilerin insan üzerine yansımasını sorguladı. Kendi gördüğü eksikliklerden yola çıkarak, Enneagram Türkiye'de uygulanan sistemini oluşturdu. Enneagram'ı akademik derinlikte inceleyip yeniden kurguladı; yaptığı analiz görüşmelerinin desteğiyle besleyerek sistematik ve kolayca anlaşılabilir bir hale getirdi. Yine doktora öncesi ve doktora sırasında beş binden fazla insanla bire bir seanslar yaptı. Yıllık ortalama 500 yeni danışanla çalışmalarına devam ediyor.

Enneagram ile ilgili yaptığı çalışmaların insanı anlamak konusunda kendisine yeterli gelmediğini fark ederek doktora sonrasında Acıbadem Üniversitesinde Psikoloji lisans eğitimine başladı. İnsan ve kişilik kavramlarını teorik ve pratik olarak inceledi. Terapi eğitimlerinden CBT temel eğitim ve beceri eğitimlerini Prof. Dr. Hakan Türkçapar önderliğinde Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği'nden, ACT'i Doç. Dr. Fatih Yavuz önderliğinde Bağlamsal Bilimler Derneği'nden, Bağımlılığa eğitimini Prof. Dr. Kültegin Ögel ve ekibinden aldı.

Kendini tanıma yolculuğu ile alakalı çalışmaları devam ederken akademik hayata yeniden döndü. Bilimsel çalışmaları Nature Materials, Advanced Functional Materials gibi dünyanın en prestijli akademik dergilerinde yayınlandı. Yazdığı doktora tezi Türkiye'de en iyi doktora çalışması seçilip ödüle layık görüldü.

Bilimsel çalışmalarının yanında ilk kitabı Sessiz Güç Beden Dili kitabını 2014 yılında çıkardı. Sonrasında Pratik Enneagram kitabını yayınladı. Birçok holding ve şirkette eğitimler verdi; C level yöneticilere koçluk yaptı. Aldığı eğitimler ve yaptığı koçluk seansları sonrasında ICF akrediteli PCC ünvanlı koç oldu.

Gerek beden dili gerek Enneagram konusunda İtalya, Kore gibi farklı ülkelerde çalışmalar gerçekleştiren Mehmet Özdemir, Tria Psikoloji ve Enneagram Türkiye'nin kurucusu; CBT & ACT & Enneagram terapisti olup eğitim, danışmanlık, test ve raporlama çalışmalarını sürdürüyor.

Program Detayları için;

0532 334 53 79 / [email protected]

Ödeme Seçenekleri:

Online Ödeme : http://op.aydin.edu.tr/sem/uzapp/
* Yerleşkelerimizden Nakit yada Kredi Kartı,
* Banka EFT yada Havale,

Banka Hesap Numaramız:
   
T.C. İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ
   YAPI KREDİ BANKASI SEFAKÖY BEŞYOL ŞUBESİ
   ŞUBE KODU:815
   HESAP NO:70356668
   IBAN NO:TR46 0006 7010 0000 0070 3566 68


güncelleme: 9.3.2024 10:57