Sign In

 GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

güncelleme: 21.7.2017 12:10


(1)Drama Oyunculuk ÖZELYETENEK-01-04.jpg
>> Özel Yetenek Sınavı 31 Temmuz 2017'de!

​Sanatın insan ve toplum yaşantısındaki anlam ve değerinin farkında olan İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, bu amaçla hazırladığı, tümüyle "Bologna İlkeleri Doğrultusunda Yüksek Öğrenimin Yeniden Yapılandırılması" süreçlerine uygun ve "Nitelik Yönetimi Sistemi"ne hazır yapıda oluşturulan lisans programları ile Grafik Tasarım, Moda ve Tekstil Tasarımı, Drama ve Oyunculuk, Sanat Yönetimi, Çizgi Film ve Animasyon ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanlarında eğitim ve öğretim vermektedir. Ayrıca, Görsel Sanatlar, Grafik Tasarımı ve Tiyatro Yönetmenliği dallarında yüksek lisans; Grafik Tasarımı dalında ise sanatta yeterlik (doktora)  eğitimleri sürdürülmektedir.​ Devamını Oku..

ULUSLARARASI DRAMA,TİYATRO ve PERFORMANS ARAŞTIRMALARI SEMPOZYUMU 'KARAGÖZ 500 YAŞINDA'
afis.jpg

​Türk tiyatrosunun en önemli türlerinden biri olan Karagöz’ün 500. Yılı kapsamında, kukla, gölge oyunu ve Karagöz’ün ortaya çıktıkları zamanlardan günümüze kadar geçirdiği serüveni incelemeyi amaçlayan bilgi şöleni, oluşturacağı bilgi birikimiyle söz konusu bu türlerin müzelik türler olmaktan kurtarılıp günümüz tiyatro ve performans alanlarında görünür olmasını sağlayacak dönüşümüne zemin hazırlamayı hedeflemektedir. Detay

 Dekanın Mesajı

Değerli adaylar ve öğrenciler,​
Sanatın insan ve toplum yaşantısındaki anlam ve değerinin farkında olan İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü, bu amaçla hazırladığı… Devamını Oku..

Prof.Dr.Mehmet ​Reşat Başar​
Dekan​ Vekili
​​​​​ ​​

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi