Sign In

 TARMER --TOPLUMSAL ARAŞTIRMALAR UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ--

güncelleme: 6.3.2017 17:58


İAÜ TARMER


İstanbul Aydın Üniversitesi - Toplumsal Araştırmalar ve Uygulama Merkezi; 

2013 Yılı'nda İstanbul Aydın Üniversitesi Bünyesinde 

ve 

Sn. Prof. Dr. Mustafa Sâim YEPREM'in Öncülüğünde Kurulmuştur.


          Merkezin amacı; içinde bulunulan toplumun kültür yapısının bilimsel verilere dayalı olarak araştırılıp incelenmesi, târihî seyir içinde çeşitli kültürlerin birbirleriyle olan ilişkilerindeki etkileşimin tespiti, her tür inanç, dil, din, ırk gibi faktörlerin bu oluşum içindeki rollerinin izlenmesi, çağdaş dünyada iç ve dış olmak üzere felsefî-düşünsel, ideolojik, bilimsel, teknolojik ve benzeri akımların toplum kültürümüz üzerindeki tesirlerinin ortaya çıkarılabilmesi için akademik çalışmalar ve araştırmalar yapılması, yayınlanması, ortaya çıkacak ürünlerin üniversite ortamındaki seminer, sempozyum, konferans gibi bilimsel ve kültürel etkinlikler aracılığıyla topluma aktarılması ve böylece oluşacak özgür düşünce ve bilgi birikiminin evrensel değerlerle birlikte en geniş anlamda yaygınlaşmasının sağlanmasıdır.


              TARMER Müdürü'nün Mesajı

     Merkezimiz, isminden de anlaşılacağı üzere toplumu ilgilendiren her konuya karşı duyarlılık taşıyan ve içinde bulunduğumuz toplumun kültür yapısına dayalı tüm verileri bilimsel bir paradigma ile incelemeye alan bir yapıdır.

  TARMER'e sitemizde bulunan vizyonumuz ve misyonumuz kapsamında öneride ya da katkıda bulunmak isteyen tüm akademisyenlerimizin, öğrencilerimizin ya da takipçilerimizin bizlerle iletişime geçmesinden memnun olacağımızı belirtmek isteriz…                                                                                                                                                                              Prof. Dr. M. Sâim YEPREM

​​​​​ ​​

Duyurular

  • "YENİ ANAYASA Konferansı"
  • 18 Mart Çanakkale Şehitleri'ni Anma Günü
  • KURAMER Sempozyumu
  • TARMER'İN SOSYAL MEDYA HESAPLARI...
  • ETKİNLİK ÖNERİLERİNİZE AÇIĞIZ...

Aydın Dergi

Aydın Gazete

Rehbere Sor

İletişim Bilgileri

Tanıtım Filmi