Sign In

 About

​Sağlık Bilimleri Enstitüsü, İstanbul Aydın Üniversitesi'nin 2013-2014 Eğitim öğretim yılında kurulmuş olup, aktif olarak 02.01.2014 gelen tarihli YÖK yazısı ile Aile Danışmanlığı programı ile faaliyete geçmiştir.

Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Tıp Fakültesi bünyesindeki Anabilim dallarının oluşturacağı programlarla yüksek lisans ve doktora eğitimi vermesi planlanarak aktif olarak 2014-2015 Güz döneminde öğrenci kabulüne başlanmıştır.

Misyon

Sağlık Bilimleri Enstitüsü sağlık ve ilgili alanındaki araştırmaları ile ulusal ve uluslararası alanda önde gelen bir akademik oluşumu hedeflemektedir.

Vizyon

Sağlık Bilimleri Enstitüsü yüksek kalitede eğitim ve araştırma olanaklarını kullanarak, eğitimdeki yenilikler ile sağlıkla ilgili çeşitli alanlarda yetiştireceği araştırmacılar ve uzman bilim insanları ile ülkemizin eğitim ve öğretim olanaklarının geliştirilmesine, öğretim elemanı ihtiyacının karşılanmasına ve bilimsel projelerle araştırma faaliyetlerinin arttırılmasına önemli katkılar sağlamayı amaçlamaktadır.

Kalite politikası

İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü; eğitim, araştırma ve toplumla etkileşim amacıyla verdiği tüm hizmetlerde başta öğrenci olmak üzere tüm paydaşların memnuniyeti, süreç odaklı operasyon yönetimi, düzenli gözden geçirmeye dayalı sürekli iyileştirme alışkanlığı, kaynakların etkin kullanımı ve standartlara uygun devamlı araştırma-geliştirmenin gerçekleştiği "kalite odaklı" yönetim sistemini esas alır.​

güncelleme: 22.4.2017 21:07

European University Association’s Institutional Evaluation Programme