Mezun Yerleştirme Koordinatörlüğü

İstanbul Aydın Üniversitesi, mezunlarının üniversiteleri ile iletişimini devam ettirmek ve işe yerleşme konularında destek vermek üzere kurulmuş olan bu Koordinatörlük mezunlarını işe yerleştirme oranı ile kendini ispat etmiştir.

Üniversitemiz, vermiş olduğu mezunlarla ilişkilerini Mezun Yerleştirme Koordinatörlüğü aracılığı ile sağlamaktadır. Koordinatörlüğün amacı, mezunlarını öğrenimlerini yaptıkları alanda, önde gelen işletmelere yönlendirmek, sürekli iş olanağı sağlamak ve mezunlar ile iletişimi kuvvetlendirmektir. Mezunlarımızın özgeçmişleri toplanarak bir özgeçmiş havuzu oluşturulmuş ve iletişim halinde olunan firmalara istihdam sağlamak amacıyla yönlendirilmektedir. İşe alınma süreçleri itina ile takip edilmektedir.

Mezun olan öğrencilerimizin büyük bir kısmı tam zamanlı olarak işe yerleştirilmiştir. Mezunlarımızın bir kısmı yerinde uygulama yaptıkları çözüm ortaklarımızda, bir kısmı da Mezun Yerleştirme Koordinatörlüğü’nün yönlendirdiği firmalarda tam zamanlı çalışmaya başlamışlardır. İletişimi korumak ve değişikliklerden haberdar olmak için belli periyotlarla mezunlar aranarak durumları hakkında genel bir bilgi alınır. Mezun Yerleştirme Koordinatörlüğünün en önemli amaçlarından biri de üniversitemiz ve mezunlarımız arasındaki ilişkiyi sürekli hale getirmektir.

Bu Koordinatörlük aynı zamanda, iş hayatında karşılaştıkları sorunlara yönelik mezunlarımıza destek verip, çözüm üreterek danışmanlık hizmeti de vermektedir. Bu sayede mezunlarımızın iş hayatında kalıcı ve başarılı olmalarını hedeflemekteyiz.

güncelleme: 17.12.2016 15:55