OFFICE 365

İstanbul Aydın Üniversitesi ve Microsoft işbirliği ile Office365 uygulamalarını bilgisayarınıza indirip ücretsiz faydalanabilirsiniz​.


officePost.png

bulut.aydin.edu.tr​  adresinden e-mail adresinizi  ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilir;


officePost333-1.png

Eğitim için Office 365, okul çalışmalarınızı paylaşmanıza ve bunlar üzerinde işbirliği yapmanıza olanak tanıyan bir hizmetler grubudur. Şu anda bir akademik kurumda eğitim veren öğretmenler ve eğitimine devam eden öğrenciler, bunları ücretsiz olarak kullanabilir. Hizmete Office Online (Word, PowerPoint, Excel ve OneNote), sınırsız OneDrive depolama alanı​, Yammer ve SharePoint siteleri dahildir. Bazı okullar, öğretmen ve öğrencilerin tüm Office uygulamalarını 5 PC veya Mac bilgisayara ücretsiz olarak yüklemesine izin verir. Okulunuz bu ek avantajı sağlıyorsa, kaydı tamamladıktan sonra Office 365 giriş sayfanızda Office’i Yükle düğmesini görürsünüz.

officePost333-2.png

Bir akademik kurumda tam zamanlı veya yarı zamanlı öğretim üyesi, personel ya da öğrenci olmanız ve şu gereksinimleri karşılamanız gerekir:

 • Okul tarafından sağlanan ve dış e-postaları alabilen, okula özgü bir e-posta adresine (örneğin: aydin.edu.t​​r) sahip olmanız gerekir.

 • Çevrimiçi bir teklife bireysel olarak kaydolmak için gerekli yasal sorumluluk yaşını aşmış olmanız gerekir.

 • İnternet erişiminizin olması gerekir.

Planı, koşullara uyan bir okulda çalıştığınız sürece kullanabilirsiniz. Uygunluğunuz herhangi bir zamanda yeniden doğrulanabilir. Eğitim için Office 365 planınız sona erdiğinde:

 • Office uygulamaları, belgeleri görüntülemenize izin veren ancak yeni belge oluşturmanızı veya düzenlemenizi engelleyen sınırlı işlevsellik moduna girer.

 • Okul e-posta adresiyle ilişkilendirilmiş olan çevrimiçi hizmetler (Office Online ve OneDrive gibi) artık çalışmaz.​

 • WORDEXCEL POWERPOINT                                                                                                           Office uygulamları web üzerinden çalışmaktadır. Dosyalar OneDrive ortamına yani bulutta saklanır ve her ortamdan (tablet, cep, pc, mac) açabilir düzenleyebilir ve istediğinizde herhangi bir bilgisayara indirebilirsiniz.
  ONENOTEDijital not defteridir. Paylaşılan not defterleri ekiplere notları ve bilgileri bir araya getirmek ve değişiklikler ister çevrimiçi ister çevrimdışı olsun, kişilerin katkılarını otomatik olarak birleştirmek ve güncelleştirmek için ortak bir konum sağlar
  PO STA50 GB kapasiteli E-Posta sakalama ortamı sunulmaktadır. E-Postalarınız otomatik olarak virüs ve spam kontrolünden geçirilir. E-Postalarınızı gruplayabilir, diğer e-posta sunucularından iletilerinizi otomatik transfer edebilir tek bir ortamdan okuyabilirsiniz.
  TAKVİMZamanınızı planlayabilir, randevu ve doğum günleri gibi önemli günleri not edebilir ve zamanı geldiğinde hatırlatmalar alabilirsiniz.
  KİŞİLERİletişimde olduğunuz kişilerin e-posta, telefon, iş ve ev adresi bilgilerini kayıt edebilirsiniz.
  ONEDRIVEDosyalarınızı saklayabilir ve her yerden her cihazdan erişebilirsiniz. Çalışmalarınızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Kullanıcı başına 1 TB depolama alanıyla sunulmaktadır.
  FORMSAkademisyenlerin ve öğrencilerin hızla ve kolayca özel testler, anketler, soru ve kayıt formları gibi çeşitli formlar oluşturmasını sağlar.
  PLANNERAynı proje üzerinde çalışan ekiplerin mevcut durumu her an telefonla ya da e-postayla birbirine sormasının önüne geçiyor. Bir proje yönetim uygulaması olarak işlev gören Planner, birden fazla kişinin aynı proje üzerinde daha verimli çalışmasını sağlamaktadır.
  GÖREVLERTakvime işlenmesi gerekmeyen, ancak izlenmesi gereken şeyler için Görevler klasörünü kullanın.
  VIDEOVideo görüntülemek ve videoları paylaşabilirsiniz.
  SHAREPOINTProje ekibi içerisinde bilgi paylaşımı, doküman yönetimi ve versiyonlanması, iş akışı ile süreçlerin yönetimi, arama ve indeksleme işlemleri yapabilirsiniz.
  DELVEİş arkadaşlarınızın uygulama üzerinden sizinle paylaşılan belgeleri görebileceğiniz ortam sunmaktadır.Aynı şekilde iş arkadaşlarınız da sizin paylaştığınız belgeleri görebilecektir.
  HABER AKIŞIÇalışma arkadaşları arasında konuşma ortamı sağlar.
  YAMMERYammer ile kullanıcıların fikirlerini tartıştıkları, firmalarındaki ya da kendileri ile ilgili değişimleri güncelleştirmeleri paylaştıkları ve dünyanın her yerindeki kişilere ulaşmak adına kullanıcıların insanların farklı şirketler ile de bağlantılar kurup işbirliği yapmasını sağlayan sosyal ağdır. Yammer platformunda kullanıcılar gruplar oluşturabilir bu grular içerisinde işleri ile ilgili tartışabilir, dokümanlar paylaşabilir, aramalar yaparak başkalarının yaptığı çalışmalara erişim sağlar, anketler düzenlenir yani kısaca iş ortamında gerek kendi iş arkadaşları gerekse de iş ortakları ile iletişimin sağlandığı ortamdır.
  POWERAPPSKod bilgisine gerek duymadan mobil ve web tabanlı uygulama geliştirme ortamı sağlanmaktadır.
  FLOWOffice 365, Slack, Dropbox, SalesForce.com, Dynamics 365 ve benzeri pek çok uygulama ve hizmetinizde ortak görevleri ve iş süreçlerini otomatikleştirmeyi basitleştiren bulut tabanlı bir hizmettir.
  DYNAMICS 365Microsoft'un satışları arttıracak, pazarlama ve müşteri hizmetleri faaliyetlerinizden tam verim alınmasını sağlayacak yeni nesil CRM iş çözümüdür.


güncelleme: 6.1.2018 11:16