KULLANICI HESAP İŞLEMLERİ

İşe giriş işlemlerinizin İnsan Kaynakları Md.lüğünde tamamlanmasının ardından ilk ziyaret etmeniz gereken birim; İAÜ Personel D.Bşk.lığıdır (A Blok / 2. Kat). Per.D.Bşk.lığında kayıt işlemlerinin ardından size ÜBİS (Üniversite Bilgi Sistemi) hesabı açılacaktır. Hesabın açılmasıyla artık üniversitenin personel veri tabanına eklenmiş olacak ve üniversitede kullanılan diğer bilgi sistem uygulamalarında "personel" olarak görünmeniz sağlanacaktır.


ÜBİS hesabına ait kullanıcı ve parola bilginiz Per.D.Bşk.lığındaki görevli tarafından size verilecektir. Göreve başlayacağınız kadronun yetki ve sorumlulukları ile uyumlu olarak ÜBİS kullanıcı adı ve parolanızı https://ubis.aydin.edu.tr/​ adresinden erişebileceğiniz sisteme giriş için kullanabileceksiniz.


ÜBİS hesabınızın tanımlanmasından sonra Bilgi İşlem D.Bşk.lığına (D Blok / Giriş Kat / 2303 Nu.lı oda) gidip bilgisayar sistemi kullanıcı tanımlamanızı yaptırmanız gerekmektedir. Gereken tanımlama yapıldıktan sonra görevli personel tarafından size bir kullanıcı adı ve parola verilecektir. Bu kullanıcı adı ve parola;


  1. Bilgisayarınızın açılış kullanıcı adı ve parolası,

  2. "[email protected]" formatındaki e-posta adresinizin kullanıcı adı ve parolası,

  3. Kampüste kullanabileceğiniz kablosuz internet erişiminin kullanıcı adı ve parolası,

  4. Akıllı Sınıf Sisteminin (Dijital Kürsü) girişinde kullanacağınız kullanıcı adı ve parolasıdır.​

güncelleme: 5.1.2018 17:07