Sign In

 Öğretmenler İçin Web 2.0 Uygulamaları

Programın Amacı:

Günümüzde teknolojinin eğitimle entegrasyonu artık kaçınılmaz bir gerçek olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, devlet okullarında ve özel okullarda eğitimin yöntem ve tekniklerinin dijitalleşmesi ile öğrenmede kalıcı anlama yüksek noktalara tırmanmış ve verilerle de ortaya konmuştur. Sınıf ve branş öğretmenleri için derslerde tablet, akıllı tahta ve bilgisayar üzerinden ders organizasyonu artık aranılan bir niteliktir. Bunlar için onlarca kaliteli Web 2.o uygulaması mevcuttur. Öğrenen öğretmen modeli için bu uygulamaları teorik ve uygulamalı olarak öğretmenlerle paylaşmak amacındayız.

Kimler için:

Devlet ve özel okullarda görev yapan ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde, her branştan öğretmen (rehber öğretmenler, anaokulu öğretmenleri de), okul yöneticileri, eğitim fakültelerini bitirmiş öğretmen adayları, eğitim fakültelerinde 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında eğitim gören öğretmen adayları, üstün yetenekliler eğitimi alanında çalışan ya da çalışmak isteyen akademisyenler ve ebeveynler katılabileceklerdir.

Program İçeriğini:
Bu programda;  

Derslerde kalıcı anlama sağlayıcı çalışmalar,

Değerlendirmede farklı yöntemler ve ölçütler

Yaratıcı düşünmeyi sağlayıcı

Sanal laboratuvar uygulamalarından oluşan 10 farklı tablet ve bilgisayar Web 2.0 uygulaması teorik ve uygulamalı olarak paylaşılacaktır.

Sınıf ve branş öğretmenlerinin sınıflarında farklılık yaratacak bu uygulamalarla derslerin içeriği de zengin ve eğlenceli hale gelecektir.

Eğitmenler:

Eğitim Koordinatörü: Doç.Dr. Hasan Said TORTOP

Eğitim, üstün yeteneklilerin eğitmenliğini yapmış, Türkiye'deki üstün yetenekliler eğitimi ile ilgili üç derginin (Üstün Yetenekliler Eğitimi Araştırmaları Dergisi, Üstün Zekâlılar Eğitimi ve Yaratıcılık Dergisi, Journal for the Education of Gifted Young Scientists) editörlüğünü yapmış ve yapmakta olan, ÜYÜKEP programını yazan ve koordine eden, bu alan iki telif kitabın yazarı olan, İstanbul Aydın Üniversitesi Özel Eğitim Bölüm Başkanıdır

Eğitimci: Batuhan NAR

İstanbul Aydın Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi, ALKEV Özel Okulları Sınıf Öğretmeni. Çalışma alanı, üstün yetenekli öğrenciler, Web 2.0 uygulamaları, destek eğitim odaları,  akıl ve zeka oyunları şeklindedir.

Program Sonunda Verilen Belgeler:

Katılım Sertifikası

Eğitim Süresi:

8 Saat teorik ve uygulamalı eğitim

Eğitimin Ücreti: 150 TL

Öğrenci, İstanbul Dışı Katılım, Toplu Katılım 100 TL

Ücretlerimize KDV Dahildir.

Program Detayları için;

Yasemin KARAMAN

444 1 428 – 12409

0535 032 34 80

yaseminkaraman@aydin.edu.tr

Ödeme Seçenekleri:
* Online Ödeme : http://op.aydin.edu.tr/sem/uzapp/

* Yerleşkelerimizden Nakit yada Kredi Kartı,
* Banka EFT yada Havale,

Banka Hesap Numaramız:
   
T.C. İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ

   YAPI KREDİ BANKASI SEFAKÖY BEŞYOL ŞUBESİ
   ŞUBE KODU:815

   HESAP NO:70356668

   IBAN NO:TR46 0006 7010 0000 0070 3566 68

güncelleme: 9.11.2018 17:30