Sign In

  AKUT VE KRONİK AĞRIDA AROMATERAPİ İleri Seviye Kursu – Çevrimiçi (online)


Sağlıklı yaşamın önünde önemli bir engel olan ağrı konusunda, aromaterapi bize nasıl yardımcı olabilir?

Bu konunun en bilgili ve uzman kişilerinden biri olan Prof. Dr. Nilay Şahin, 2 günde verilecek 6 derste uçucu yağların ve uçucu yağ bileşenlerinin ağrı konusundaki etkisini ve bu alanda aromaterapi uygulamalarındaki rollerini anlatacaktır.

Eğitimde uçucu yağların vücudumuzdaki etkileri ağrı perspektifiyle ele alınacak ve ağrıya nasıl etki ettiği konusu paylaşılacaktır.

Bu eğitim aromaterapi uygulayan eczacı ve hekimler için kritik bilgiler içeriyor çünkü uçucu yağların ağrı konusunda nasıl ele alındığını, hangi ağrıda hangi uçucu yağların kullanılabileceğini ve pratik uygulamalar için önerilen reçeteleri içeriyor. 

Kimler Katılabilir:  Eczacılar, Hekimler ve diğer sağlık profesyonelleri

Program İçeriği:

1.       Gün 10.00-13.30

  • Aromaterapide farmakokinetik
  • Uçucu yağların kimyasal özellikleri
  • Aromatik yağlar ağrıya nasıl etki eder?


2.       Gün 10.00-13.30

  • Ağrıda hangi uçucu yağlar tercih edilir?
  • Ağrıda hangi sabit yağlar tercih edilir?
  • Pratik reçete uygulamaları

Soru ve Cevap

Program Tarihi: Planlanıyor.

Katılım Ücreti  : 495 (KDV dahil)

Kayıt ve Bilgi: 0549 813 9985 / 0533 594 8953 nolu whatsapp hatları; [email protected]

Program Sonunda Verilen Belgeler: İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlük Onaylı Katılım Belgesi

Eğitmen: Prof. Dr. Nilay Şahin

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, 2005 yılında aynı Üniversitenin Tıp Fakültesi'nden Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanlığını almıştır. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi'nde akademisyen olarak çalışma hayatına devam etmiştir. 2012 yılında doçent ünvanını almıştır. 2013 yılında Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı'nı kurmuştur.

Şahin'in; boyun, bel, kalça ve diz bölgesi hastalıklarında üç, ilaçlarla ilgili bir ve çene hastalıklarında bir kitabı bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı Fitoterapi sertifikası bulunan Dr.Şahin ağrı, romatizmal hastalıklar ve yaşlılarda aromaterapi uygulamalarıyla ilgilenmekte olup birçok kongre ve toplantılarda aromaterapi ile ilgili aktif sunumlar yapmıştır.

 


güncelleme: 24.8.2022 15:17